Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor terugroepacties bij cijfers Philips

Aandacht voor terugroepacties bij cijfers Philips

AMSTERDAM (ANP) - Als medisch technologiebedrijf Philips met de resultaten komt over het eerste kwartaal zal de aandacht van beleggers onder meer uitgaan naar de terugroepactie voor apneu-apparaten. Al meerdere keren kwam het bedrijf met slecht nieuws daarover en vorige maand nog was er kritiek van de Amerikaanse toezichthouder FDA op de informatievoorziening door Philips.

In het kielzog van die kritiek meldde Philips ook dat bepaalde beademingsapparaten die in ziekenhuizen worden gebruikt niet goed werken. Die kunnen uitvallen zonder dat er een alarm afgaat en dat kan tot gevaarlijke situaties leiden. Mogelijk is daarbij zelfs een dode gevallen. Philips stelt dat de apparaten met voorzorgsmaatregelen veilig gebruikt kunnen worden en zette ook al geld apart voor dit defect.

Verder heeft Philips al twee jaar te maken met de gevolgen van corona. In verschillende regio's moesten ziekenhuizen die met uitbraken te maken hadden investeringen in nieuwe apparatuur uitstellen. Bovendien spelen ook de chiptekorten nog een rol, die al lang niet meer alleen in de autobranche spelen.

Ook andere componenten en vrachtvervoer zijn duurder geworden, wat voor tegenwind zorgt. Philips gaf bij de jaarcijfers al aan te verwachten dat in de loop van dit jaar de problemen in de leveringsketen en de tekorten aan componenten zullen gaan afnemen.

Ten slotte kan Philips ook nog duidelijkheid verschaffen over de gevolgen van de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland. Eerder kon het bedrijf nog niet aangeven of het daar last van zou krijgen.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

6 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

8 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

18 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden