Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor terugroepacties bij cijfers Philips

Aandacht voor terugroepacties bij cijfers Philips

AMSTERDAM (ANP) - Als medisch technologiebedrijf Philips met de resultaten komt over het eerste kwartaal zal de aandacht van beleggers onder meer uitgaan naar de terugroepactie voor apneu-apparaten. Al meerdere keren kwam het bedrijf met slecht nieuws daarover en vorige maand nog was er kritiek van de Amerikaanse toezichthouder FDA op de informatievoorziening door Philips.

In het kielzog van die kritiek meldde Philips ook dat bepaalde beademingsapparaten die in ziekenhuizen worden gebruikt niet goed werken. Die kunnen uitvallen zonder dat er een alarm afgaat en dat kan tot gevaarlijke situaties leiden. Mogelijk is daarbij zelfs een dode gevallen. Philips stelt dat de apparaten met voorzorgsmaatregelen veilig gebruikt kunnen worden en zette ook al geld apart voor dit defect.

Verder heeft Philips al twee jaar te maken met de gevolgen van corona. In verschillende regio's moesten ziekenhuizen die met uitbraken te maken hadden investeringen in nieuwe apparatuur uitstellen. Bovendien spelen ook de chiptekorten nog een rol, die al lang niet meer alleen in de autobranche spelen.

Ook andere componenten en vrachtvervoer zijn duurder geworden, wat voor tegenwind zorgt. Philips gaf bij de jaarcijfers al aan te verwachten dat in de loop van dit jaar de problemen in de leveringsketen en de tekorten aan componenten zullen gaan afnemen.

Ten slotte kan Philips ook nog duidelijkheid verschaffen over de gevolgen van de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland. Eerder kon het bedrijf nog niet aangeven of het daar last van zou krijgen.

Meer uit Financieel

Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

4 minuten geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

1 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

1 uur geleden
Bandenfabrikant Michelin schrapt tot 1500 banen in Frankrijk

CLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.

1 uur geleden
EU legt Temu boete van 200 miljoen op om illegale producten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.

2 uur geleden
China komt met tegenreactie als EU handelsbeperkingen uitbreidt

BEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.

3 uur geleden
Ook ING beperkt mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheken

AMSTERDAM (ANP) - ING beperkt de mogelijkheden bij het afsluiten van een aflossingsvrije hypotheek en volgt daarmee het voorbeeld van andere Nederlandse banken. Binnenkort kunnen klanten tot maximaal 30 procent van de woningwaarde financieren met een lening waarover ze tussentijds alleen de rente hoeven te betalen.

3 uur geleden