Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor strategie-updates NN en ForFarmers op Damrak

Aandacht voor strategie-updates NN en ForFarmers op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar verzekeraar NN Group en veevoerbedrijf ForFarmers. Beide bedrijven kwam met een update van de strategie. NN Group, die donderdag een beleggersdag houdt, verhoogde de doelstelling voor de aanwas van het werkkapitaal, ofwel het geld dat een bedrijf nodig heeft om aan zijn dagelijkse financiële verplichtingen te voldoen, naar 1,8 miljard euro in 2025. Het eerdere doel was 1,5 miljard euro.

De verzekeraar verklaarde verder op koers te liggen om de financiële doelen voor 2023 eerder dan verwacht te behalen. Het bedrijf hield daarnaast vast aan zijn dividendbeleid en de jaarlijkse inkoop van eigen aandelen van minimaal 250 miljoen euro.

ForFarmers paste zijn strategie voor 2025 aan om beter te kunnen inspelen op de snel veranderende marktomstandigheden. Het bedrijf legt daarbij meer de nadruk op een lokale marktaanpak en op duurzaamheid. Om posities in de thuismarkten te versterken en nieuwe markten te betreden kijkt het bedrijf ook naar mogelijkheden voor fusies of overnames.

Nieuwe raming inflatie oktober

Ook kijken beleggers uit naar een nieuwe raming van de inflatie in de eurozone in oktober. Uit een eerdere schatting bleek al dat het leven in de eurozone vorige maand opnieuw fors duurder is geworden. De prijzen gingen in oktober in de eurolanden 10,7 procent omhoog ten opzichte van een jaar eerder. Nog nooit was de inflatie in het eurogebied zo hoog.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt vrijwel vlak te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine uitslagen openen. Buiten het Damrak kwamen het Duitse industrieconcern Siemens en de Duitse staalfabrikant Thyssenkrupp met resultaten.

Azië

De Aziatische beurzen gingen donderdag overwegend omlaag. De Hang Seng-index in Hongkong verloor tussentijds ruim 1 procent onder aanvoering van de grote Chinese techbedrijven. De Nikkei in Tokio eindigde 0,4 procent in de min door koersverliezen bij de Japanse chipbedrijven.

Op het Damrak kwam Lucas Bols nog met cijfers. Het bedrijf achter jenevermerk Bols en likeuren als Passoã zag de omzet in de eerste zes maanden van zijn boekjaar met bijna een kwart groeien. Het bedrijf verkocht meer drank tegen hogere prijzen. Daarnaast pakten ook wisselkoerseffecten gunstig uit. De cijfers hadden volgens het bedrijf nog beter kunnen zijn als er meer glas voorradig was.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0384 dollar waard, tegen 1,0390 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 84,73 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 92,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Scheepvaartorganisatie IMO werkt aan evacuatieplan Perzische Golf

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.

1 uur geleden
KLM schrapt nog een maand langer vluchten naar Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.

1 uur geleden
Oplichters vragen crypto voor veilige doorvaart Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.

1 uur geleden
AEX-index licht hoger in afwachting ontwikkelingen Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.

2 uur geleden
AB Foods splitst Primark af van voedseltak; beide naar beurs

LONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.

2 uur geleden
Schone Kleren Campagne begint rechtszaak tegen jeansmerk Levi's

AMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.

3 uur geleden
Britten gaan meer inzetten op hernieuwbare energie door oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden