Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Shell op Damrak na handelsupdate

Aandacht voor Shell op Damrak na handelsupdate

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Shell. Het olie- en gasconcern verwacht dat de inkomsten uit de handel in gas in het derde kwartaal ongeveer gelijk zullen blijven ten opzichte van het tweede kwartaal. De verkopen van olieproducten en chemicaliën zullen daarbij lager uitvallen dan in het tweede kwartaal.

Afgelopen week won het aandeel Shell nog bijna 6 procent door de hogere olieprijzen. De olieprijzen lieten toen de sterkste stijging zien in meer dan een jaar door de angst voor een mogelijke Israëlische aanval op de Iraanse olie-industrie. Het is maandag precies een jaar geleden dat Hamas een festival in Israël aanviel. De aanval ontketende een oorlog tussen Israël en Hamas.

De beurshandel staat deze week verder in het teken van het begin van het cijferseizoen. Op Wall Street komen grote bedrijven als PepsiCo en de banken JPMorgan Chase en Wells Fargo met hun kwartaalresultaten. In Nederland opent onder meer TomTom de boeken. Ook komen er nieuwe inflatiecijfers uit de VS en publiceert de Federal Reserve de notulen van de afgelopen rentevergadering. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank in de notulen hint op meer renteverlagingen dit jaar.

Nintendo en Galapagos

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin van de nieuwe week. De Aziatische aandelenmarkten gingen ook omhoog, na het sterke Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag. De Nikkei in Tokio eindigde 1,8 procent hoger. Nintendo klom 5 procent, na berichten dat het Saudische staatsinvesteringsfonds het belang in het gamebedrijf en andere Japanse branchegenoten wil uitbreiden. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 1 procent. In Shanghai was de beurs nog gesloten door de vakantieweek in China.

Galapagos kondigde aan Oleg Nodelman te hebben benoemd tot bestuurslid. Nodelman is de oprichter van EcoR1 Capital, een investeringsbureau dat zich richt op biotechnologie en dat sinds kort een van de grootste aandeelhouders van Galapagos is. EcoR1 meldde in augustus een belang van zo'n 10 procent in Galapagos en verklaarde dat het aandeel flink ondergewaardeerd is.

Euro en olie

De euro was 1,0965 dollar waard, tegen 1,0959 dollar op vrijdag. De olieprijzen vielen wat terug na de sterke opmars vorige week. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 74,12 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 77,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX opent iets hoger na flinke koersval dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is woensdag licht hoger geopend na het forse koersverlies een dag eerder. Daarbij werden onder meer de chipbedrijven op het Damrak in de verkoop gedaan vanwege een wereldwijde uitverkoop in de techsector.

14 minuten geleden
Verkoopgolf techaandelen houdt aan op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.

11 uur geleden
Sjoerdsma hekelt plannen VS voor nieuwe exportbeperkingen ASML

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.

11 uur geleden
Oliebedrijf Petronas doet opnieuw grote vondst voor kust Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.

11 uur geleden
Groot evacuatieplan voor schepen in de Golf van start

LONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.

13 uur geleden
Europese stroomprijzen naar recordniveaus, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De stroomprijs in Nederland stijgt woensdagavond naar verwachting tot het hoogste niveau in jaren, blijkt uit gegevens van handelsplatform Epex Spot. Ook in andere Europese landen stijgt de stroomprijs door een recordvraag naar koeling vanwege de hoge temperaturen. Als gevolg daarvan gaat de dynamische stroomprijs naar het hoogste niveau ooit, volgens vergelijkingssite Keuze.nl.

14 uur geleden
Heineken wint in lagere AEX-index na bekendmaking nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman benoemd. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. De AEX-index sloot dinsdag fors lager doordat de chipbedrijven eindigden met flinke minnen.

15 uur geleden