Aandacht voor Shell op Damrak na handelsupdate
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Shell. Het olie- en gasconcern verwacht dat de inkomsten uit de handel in gas in het derde kwartaal ongeveer gelijk zullen blijven ten opzichte van het tweede kwartaal. De verkopen van olieproducten en chemicaliën zullen daarbij lager uitvallen dan in het tweede kwartaal.
Afgelopen week won het aandeel Shell nog bijna 6 procent door de hogere olieprijzen. De olieprijzen lieten toen de sterkste stijging zien in meer dan een jaar door de angst voor een mogelijke Israëlische aanval op de Iraanse olie-industrie. Het is maandag precies een jaar geleden dat Hamas een festival in Israël aanviel. De aanval ontketende een oorlog tussen Israël en Hamas.
De beurshandel staat deze week verder in het teken van het begin van het cijferseizoen. Op Wall Street komen grote bedrijven als PepsiCo en de banken JPMorgan Chase en Wells Fargo met hun kwartaalresultaten. In Nederland opent onder meer TomTom de boeken. Ook komen er nieuwe inflatiecijfers uit de VS en publiceert de Federal Reserve de notulen van de afgelopen rentevergadering. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank in de notulen hint op meer renteverlagingen dit jaar.
Nintendo en Galapagos
De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin van de nieuwe week. De Aziatische aandelenmarkten gingen ook omhoog, na het sterke Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag. De Nikkei in Tokio eindigde 1,8 procent hoger. Nintendo klom 5 procent, na berichten dat het Saudische staatsinvesteringsfonds het belang in het gamebedrijf en andere Japanse branchegenoten wil uitbreiden. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 1 procent. In Shanghai was de beurs nog gesloten door de vakantieweek in China.
Galapagos kondigde aan Oleg Nodelman te hebben benoemd tot bestuurslid. Nodelman is de oprichter van EcoR1 Capital, een investeringsbureau dat zich richt op biotechnologie en dat sinds kort een van de grootste aandeelhouders van Galapagos is. EcoR1 meldde in augustus een belang van zo'n 10 procent in Galapagos en verklaarde dat het aandeel flink ondergewaardeerd is.
Euro en olie
De euro was 1,0965 dollar waard, tegen 1,0959 dollar op vrijdag. De olieprijzen vielen wat terug na de sterke opmars vorige week. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 74,12 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 77,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag een voorstel gepresenteerd voor tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens en bedrijven met een kleine aansluiting. Dat betekent dat huishoudens meer naar gebruik gaan betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden. Dit moet de ruimte op het volle stroomnet vergroten.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal bestellingen bij Just Eat Takeaway, waaronder Thuisbezorgd.nl valt, is afgelopen maand toegenomen ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst na 55 maanden, ruim 4,5 jaar, dat er groei is in het aantal bestellingen.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het aanbod van bestaande woningen op de krappe huizenmarkt is in het afgelopen kwartaal verder gestegen, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Daardoor kregen woningzoekers iets meer keuze en in sommige gevallen meer ruimte om te onderhandelen. De gemiddelde verkoopprijs is wat gezakt, na de recordhoogte in het tweede kwartaal.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs kruipt weer richting zijn recordstand door de aanhoudende verstoringen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de olie- en gasprijzen laten donderdag een stijging zien, terwijl vervoer per olietanker volgens ING duurder is dan ooit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM stond donderdag vlak na de opening van de Amsterdamse beurs lager na de overname van aannemersbedrijf A.Hak. Het bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro. BAM verloor 1,6 procent.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Energiebedrijf Essent breidt zijn diensten uit met snelladen voor elektrische auto's. Zusterbedrijf E.ON Drive Infrastructure neemt het voormalige snellaadnetwerk van BP over en gaat bij de exploitatie samenwerken met Essent. Naar eigen zeggen wordt Essent zo direct een van de grootste aanbieders van openbaar snelladen in Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaven in augustus minder uit aan motorbrandstoffen, zoals benzine en diesel, dan vorig jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De prijzen aan de pomp zijn het afgelopen jaar flink gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geleden