Aandacht voor Shell op Damrak na handelsupdate
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar Shell. Het olie- en gasconcern verwacht dat de inkomsten uit de handel in gas in het derde kwartaal ongeveer gelijk zullen blijven ten opzichte van het tweede kwartaal. De verkopen van olieproducten en chemicaliën zullen daarbij lager uitvallen dan in het tweede kwartaal.
Afgelopen week won het aandeel Shell nog bijna 6 procent door de hogere olieprijzen. De olieprijzen lieten toen de sterkste stijging zien in meer dan een jaar door de angst voor een mogelijke Israëlische aanval op de Iraanse olie-industrie. Het is maandag precies een jaar geleden dat Hamas een festival in Israël aanviel. De aanval ontketende een oorlog tussen Israël en Hamas.
De beurshandel staat deze week verder in het teken van het begin van het cijferseizoen. Op Wall Street komen grote bedrijven als PepsiCo en de banken JPMorgan Chase en Wells Fargo met hun kwartaalresultaten. In Nederland opent onder meer TomTom de boeken. Ook komen er nieuwe inflatiecijfers uit de VS en publiceert de Federal Reserve de notulen van de afgelopen rentevergadering. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank in de notulen hint op meer renteverlagingen dit jaar.
Nintendo en Galapagos
De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin van de nieuwe week. De Aziatische aandelenmarkten gingen ook omhoog, na het sterke Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag. De Nikkei in Tokio eindigde 1,8 procent hoger. Nintendo klom 5 procent, na berichten dat het Saudische staatsinvesteringsfonds het belang in het gamebedrijf en andere Japanse branchegenoten wil uitbreiden. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 1 procent. In Shanghai was de beurs nog gesloten door de vakantieweek in China.
Galapagos kondigde aan Oleg Nodelman te hebben benoemd tot bestuurslid. Nodelman is de oprichter van EcoR1 Capital, een investeringsbureau dat zich richt op biotechnologie en dat sinds kort een van de grootste aandeelhouders van Galapagos is. EcoR1 meldde in augustus een belang van zo'n 10 procent in Galapagos en verklaarde dat het aandeel flink ondergewaardeerd is.
Euro en olie
De euro was 1,0965 dollar waard, tegen 1,0959 dollar op vrijdag. De olieprijzen vielen wat terug na de sterke opmars vorige week. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 74,12 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 77,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/DPA) - Consumenten in de Europese Unie worden in de toekomst beter beschermd tegen fraude en verborgen kosten bij betalingen. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-landen zijn donderdag overeengekomen de bestaande wetgeving bij te werken en aan te vullen. Beide partijen moeten de overeenkomst nog wel formeel goedkeuren voordat de nieuwe betaalregels in werking treden.
22 minuten geledenLIJNDEN (ANP) - De brancheorganisatie voor uitzendbedrijven ABU draagt oud-minister Bruno Bruins voor als nieuwe voorzitter. Het is de bedoeling dat hij die functie vanaf april bekleedt.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV vraagt aandacht voor bezorgers tijdens Black Friday. Voor duizenden bezorgers en pakketmedewerkers is deze week volgens de vakbond "geen feestje", maar zijn de dagen op en rond het koopjesfestijn juist een periode van "extra zwaar en onveilig werk". De vakbond wil dat de overheid ingrijpt.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.
2 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiële markten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.
3 uur geleden