Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Shell op Damrak na aankondiging vertrek topman

Aandacht voor Shell op Damrak na aankondiging vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar Shell. Het olie- en gasconcern kondigde aan dat topman Ben van Beurden aan het einde van dit jaar terugtreedt. Hij wordt opgevolgd door Wael Sawan, die momenteel leiding geeft aan de activiteiten van Shell op het gebied van gas en duurzame energie. Persbureau Reuters meldde begin deze maand al dat Van Beurden zou opstappen.

De Europese beurzen zullen waarschijnlijk trachten te herstellen na de recente verliezen. Beleggers putten moed uit een voorzichtige opleving op Wall Street. De stemming blijft daar echter terughoudend door de vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente volgende week opnieuw flink zal verhogen na het teleurstellende inflatiecijfer van de Verenigde Staten over augustus.

Ook de Europese energiecrisis houdt de markten in de greep. De gasprijs schoot woensdag weer omhoog nadat de Europese Commissie een plan onthulde om op de energiemarkt in te grijpen. Daarbij werd het idee van een prijsplafond voor gas op de lange baan geschoven.

Uitstel rentebesluit

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. In Londen zou de Bank of England donderdag met een rentebesluit komen, maar dat is vanwege het overlijden van koningin Elizabeth een week uitgesteld.

De belangrijkste Aziatische aandelenmarkten lieten donderdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent hoger na de forse verliesbeurt van bijna 3 procent een dag eerder. De Hang Seng-index in Hongkong stond tussentijds 0,2 procent in de plus, terwijl de beurs in Shanghai 1,7 procent verloor.

Laadpalenmaker

Op het Damrak maakte laadpalenmaker Alfen bekend dat zijn aandeel per 19 september wordt opgenomen in de belangrijke Stoxx Europe 600-index. Intertrust en CSC kondigden aan goedkeuring te hebben gekregen van de autoriteiten in Ierland voor de overname van het Amsterdamse trustkantoor door zijn Amerikaanse branchegenoot.

De Europese beurzen sloten woensdag opnieuw lager. De AEX verloor 0,5 procent en de graadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt zakten tot 1,3 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,1 procent hoger op 31.135,09 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent en techbeurs Nasdaq steeg 0,7 procent.

De euro noteerde op 0,9962 dollar, tegen 0,9998 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent in prijs tot 88,57 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 94,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: defensiebedrijf CSG wil nog deze week debuut op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.

23 minuten geleden
AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

46 minuten geleden
Bessent noemt mogelijke tegenheffingen Europa onverstandig

DAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.

1 uur geleden
Duitsland voert subsidie voor elektrische auto's weer in

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.

2 uur geleden
WOZ-bureau past website aan na klachten van consumenten bij ACM

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft WOZ-bezwaarbureau Eerlijke WOZ zijn website laten aanpassen. De toezichthouder kreeg meldingen van consumenten over onduidelijke informatie.

2 uur geleden
OM eist half miljoen boete van dochterbedrijven VolkerWessels

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een geldboete van 525.000 euro van twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels. De twee bedrijven zouden de toenmalige infrastructuurminister op Sint Maarten hebben omgekocht in de periode 2009 tot 2014, in ruil voor de gunning van de opdracht voor de bouw van een brug op het Caribische eiland.

3 uur geleden
Geldboetes voor oud-managers VolkerWessels-dochters

ZWOLLE (ANP) - Twee oud-managers van dochterbedrijven van VolkerWessels hebben vorig jaar een strafbeschikking geaccepteerd van het Openbaar Ministerie (OM), in de vorm van geldboetes. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Zwolle tijdens de behandeling van een corruptiezaak die draait om de vermeende omkoping van een minister op Sint Maarten.

4 uur geleden