Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Shell op Damrak na aankondiging vertrek topman

Aandacht voor Shell op Damrak na aankondiging vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar Shell. Het olie- en gasconcern kondigde aan dat topman Ben van Beurden aan het einde van dit jaar terugtreedt. Hij wordt opgevolgd door Wael Sawan, die momenteel leiding geeft aan de activiteiten van Shell op het gebied van gas en duurzame energie. Persbureau Reuters meldde begin deze maand al dat Van Beurden zou opstappen.

De Europese beurzen zullen waarschijnlijk trachten te herstellen na de recente verliezen. Beleggers putten moed uit een voorzichtige opleving op Wall Street. De stemming blijft daar echter terughoudend door de vrees dat de Amerikaanse Federal Reserve de rente volgende week opnieuw flink zal verhogen na het teleurstellende inflatiecijfer van de Verenigde Staten over augustus.

Ook de Europese energiecrisis houdt de markten in de greep. De gasprijs schoot woensdag weer omhoog nadat de Europese Commissie een plan onthulde om op de energiemarkt in te grijpen. Daarbij werd het idee van een prijsplafond voor gas op de lange baan geschoven.

Uitstel rentebesluit

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. In Londen zou de Bank of England donderdag met een rentebesluit komen, maar dat is vanwege het overlijden van koningin Elizabeth een week uitgesteld.

De belangrijkste Aziatische aandelenmarkten lieten donderdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent hoger na de forse verliesbeurt van bijna 3 procent een dag eerder. De Hang Seng-index in Hongkong stond tussentijds 0,2 procent in de plus, terwijl de beurs in Shanghai 1,7 procent verloor.

Laadpalenmaker

Op het Damrak maakte laadpalenmaker Alfen bekend dat zijn aandeel per 19 september wordt opgenomen in de belangrijke Stoxx Europe 600-index. Intertrust en CSC kondigden aan goedkeuring te hebben gekregen van de autoriteiten in Ierland voor de overname van het Amsterdamse trustkantoor door zijn Amerikaanse branchegenoot.

De Europese beurzen sloten woensdag opnieuw lager. De AEX verloor 0,5 procent en de graadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt zakten tot 1,3 procent. Op Wall Street eindigde de Dow-Jonesindex 0,1 procent hoger op 31.135,09 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent en techbeurs Nasdaq steeg 0,7 procent.

De euro noteerde op 0,9962 dollar, tegen 0,9998 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent in prijs tot 88,57 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 94,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX opent hoger door koersherstel chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met winst aan de dag begonnen. De AEX, de belangrijkste beursindex op het Damrak, werd gestuwd door een koersherstel bij de chipbedrijven. ASML, Besi en ASMI stegen tot 5 procent na positieve cijfers en sterke vooruitzichten van geheugenchipfabrikant Micron.

1 uur geleden
easyJet slaat vierde overnamepoging van Castlelake af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet heeft opnieuw een verhoogd overnamebod van investeringsmaatschappij Castlelake afgewezen. Het bod van 6,50 pond per aandeel is de vierde poging van de Amerikaanse investeerder om de prijsvechter over te nemen.

1 uur geleden
H&M boekt lagere omzet door negatieve wisselkoerseffecten

STOCKHOLM (ANP) - Het Zweedse kledingconcern Hennes & Mauritz (H&M) heeft het afgelopen kwartaal een lagere omzet geboekt door nadelige valuta-effecten.

1 uur geleden
FT: luchthavens Rome vrezen chaos door EU-inreiscontrolesysteem

ROME (ANP) - De luchthavens van Rome zijn genoodzaakt het nieuwe, omstreden biometrische grenscontrolesysteem van de EU tijdelijk op te schorten om de grote toestroom van zomertoeristen te kunnen verwerken. Dat heeft Marco Troncone, hoofd van het bedrijf dat de luchthavens van de Italiaanse hoofdstad beheert, gezegd in een interview met de Financial Times.

2 uur geleden
Adviesorgaan pleit voor ingrijpende koerswijziging op woningmarkt

DEN HAAG (ANP) - Het College van Rijksbouwmeester en Rijksadviseurs (CRa) pleit voor een ingrijpende koerswijziging om de woningcrisis in Nederland aan te pakken. Volgens het adviesorgaan van de rijksoverheid is een eerlijker woonstelsel noodzakelijk om de kansongelijkheid op de woningmarkt te verminderen. Het CRa deed donderdag zes aanbevelingen in het rapport 'Thuis in de toekomst'.

4 uur geleden
Winst Micron stijgt hard door honger AI-sector naar geheugenchips

BOISE (ANP) - Chipfabrikant Micron heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf is een belangrijke producent van geavanceerde geheugenchips. Doordat grote techbedrijven massaal investeren in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie, is de vraag naar dat soort halfgeleiders hard gestegen.

11 uur geleden
Chipaandelen drukken weer op beursgraadmeters in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geƫindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.

12 uur geleden