Aandacht voor resultaten Unilever en Randstad op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs verwerken beleggers dinsdag de resultaten van onder meer de AEX-fondsen Unilever en Randstad. Levensmiddelenconcern Unilever zag de omzet in de eerste jaarhelft met bijna 15 procent stijgen ondanks de uitdagingen van een hoge inflatie en een vertragende economische groei. Het bedrijf schroefde ook zijn omzetverwachting voor het hele jaar op. Uitzender Randstad profiteerde van de krapte op de arbeidsmarkt en boekte een recordomzet in het tweede kwartaal. Het bedrijf blijft wel voorzichtig vanwege de onzekere economische ontwikkelingen rond de hoge inflatie en de oorlog in Oekraïne.
Een waarschuwing van Walmart zal waarschijnlijk voor koersdruk zorgen. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten verlaagde zijn winstverwachting voor het hele jaar doordat consumenten vanwege de hoge inflatie scherper op de uitgaven letten. Ook gaat de aandacht uit naar de energiecrisis in Europa. De lidstaten van de Europese Unie hebben volgens persbureau DPA een akkoord bereikt over het noodplan om 15 procent minder gas te verbruiken om zich voor te bereiden als Rusland de gaskraan verder dichtdraait. Het Russische staatsgasconcern Gazprom liet al weten woensdag de gaslevering via de pijplijn Nord Stream 1 verder te verlagen.
De AEX-index koerst af op een licht hoger begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten dinsdag overwegend winsten zien.
Chipbedrijven
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML zullen mogelijk bewegen op de resultaten van NXP. De Nederlandse chipfabrikant, die een notering heeft in New York, boekte afgelopen kwartaal flink meer omzet dankzij de aanhoudend sterke vraag naar halfgeleiders in de wereld. Het bedrijf verwacht dat die vraag de komende tijd nog sterk zal blijven.
Ook bodemonderzoeker Fugro zag de omzet en orderontvangst in de eerste jaarhelft flink stijgen, mede dankzij een sterke vraag naar zijn diensten voor windparken op zee. Het bedrijf meldde verder 116 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. Shell kondigde aan een akkoord te hebben bereikt om de overige aandeelhouders van Shell Midstream Partners, een uitbater van pijpleidingen in de VS, uit te kopen voor bijna 2 miljard dollar.
Basic-Fit
Fitnessketen Basic-Fit zal mogelijk bewegen op een verkoopadvies door Berenberg. Recyclingspecialist Envipco maakte bekend statiegeldmachines te installeren in alle 87 supermarkten van Iceland Foods in Schotland.
De euro was 1,0216 dollar waard, tegen 1,0214 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 97,97 dollar. Brentolie werd ook 1,3 procent duurder, op 106,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
6 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
7 uur geleden