Aandacht voor resultaten Unilever en Randstad op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs verwerken beleggers dinsdag de resultaten van onder meer de AEX-fondsen Unilever en Randstad. Levensmiddelenconcern Unilever zag de omzet in de eerste jaarhelft met bijna 15 procent stijgen ondanks de uitdagingen van een hoge inflatie en een vertragende economische groei. Het bedrijf schroefde ook zijn omzetverwachting voor het hele jaar op. Uitzender Randstad profiteerde van de krapte op de arbeidsmarkt en boekte een recordomzet in het tweede kwartaal. Het bedrijf blijft wel voorzichtig vanwege de onzekere economische ontwikkelingen rond de hoge inflatie en de oorlog in Oekraïne.
Een waarschuwing van Walmart zal waarschijnlijk voor koersdruk zorgen. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten verlaagde zijn winstverwachting voor het hele jaar doordat consumenten vanwege de hoge inflatie scherper op de uitgaven letten. Ook gaat de aandacht uit naar de energiecrisis in Europa. De lidstaten van de Europese Unie hebben volgens persbureau DPA een akkoord bereikt over het noodplan om 15 procent minder gas te verbruiken om zich voor te bereiden als Rusland de gaskraan verder dichtdraait. Het Russische staatsgasconcern Gazprom liet al weten woensdag de gaslevering via de pijplijn Nord Stream 1 verder te verlagen.
De AEX-index koerst af op een licht hoger begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten dinsdag overwegend winsten zien.
Chipbedrijven
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML zullen mogelijk bewegen op de resultaten van NXP. De Nederlandse chipfabrikant, die een notering heeft in New York, boekte afgelopen kwartaal flink meer omzet dankzij de aanhoudend sterke vraag naar halfgeleiders in de wereld. Het bedrijf verwacht dat die vraag de komende tijd nog sterk zal blijven.
Ook bodemonderzoeker Fugro zag de omzet en orderontvangst in de eerste jaarhelft flink stijgen, mede dankzij een sterke vraag naar zijn diensten voor windparken op zee. Het bedrijf meldde verder 116 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. Shell kondigde aan een akkoord te hebben bereikt om de overige aandeelhouders van Shell Midstream Partners, een uitbater van pijpleidingen in de VS, uit te kopen voor bijna 2 miljard dollar.
Basic-Fit
Fitnessketen Basic-Fit zal mogelijk bewegen op een verkoopadvies door Berenberg. Recyclingspecialist Envipco maakte bekend statiegeldmachines te installeren in alle 87 supermarkten van Iceland Foods in Schotland.
De euro was 1,0216 dollar waard, tegen 1,0214 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 97,97 dollar. Brentolie werd ook 1,3 procent duurder, op 106,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
10 uur geleden