Aandacht voor resultaten Unilever en Randstad op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs verwerken beleggers dinsdag de resultaten van onder meer de AEX-fondsen Unilever en Randstad. Levensmiddelenconcern Unilever zag de omzet in de eerste jaarhelft met bijna 15 procent stijgen ondanks de uitdagingen van een hoge inflatie en een vertragende economische groei. Het bedrijf schroefde ook zijn omzetverwachting voor het hele jaar op. Uitzender Randstad profiteerde van de krapte op de arbeidsmarkt en boekte een recordomzet in het tweede kwartaal. Het bedrijf blijft wel voorzichtig vanwege de onzekere economische ontwikkelingen rond de hoge inflatie en de oorlog in Oekraïne.
Een waarschuwing van Walmart zal waarschijnlijk voor koersdruk zorgen. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten verlaagde zijn winstverwachting voor het hele jaar doordat consumenten vanwege de hoge inflatie scherper op de uitgaven letten. Ook gaat de aandacht uit naar de energiecrisis in Europa. De lidstaten van de Europese Unie hebben volgens persbureau DPA een akkoord bereikt over het noodplan om 15 procent minder gas te verbruiken om zich voor te bereiden als Rusland de gaskraan verder dichtdraait. Het Russische staatsgasconcern Gazprom liet al weten woensdag de gaslevering via de pijplijn Nord Stream 1 verder te verlagen.
De AEX-index koerst af op een licht hoger begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten dinsdag overwegend winsten zien.
Chipbedrijven
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML zullen mogelijk bewegen op de resultaten van NXP. De Nederlandse chipfabrikant, die een notering heeft in New York, boekte afgelopen kwartaal flink meer omzet dankzij de aanhoudend sterke vraag naar halfgeleiders in de wereld. Het bedrijf verwacht dat die vraag de komende tijd nog sterk zal blijven.
Ook bodemonderzoeker Fugro zag de omzet en orderontvangst in de eerste jaarhelft flink stijgen, mede dankzij een sterke vraag naar zijn diensten voor windparken op zee. Het bedrijf meldde verder 116 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. Shell kondigde aan een akkoord te hebben bereikt om de overige aandeelhouders van Shell Midstream Partners, een uitbater van pijpleidingen in de VS, uit te kopen voor bijna 2 miljard dollar.
Basic-Fit
Fitnessketen Basic-Fit zal mogelijk bewegen op een verkoopadvies door Berenberg. Recyclingspecialist Envipco maakte bekend statiegeldmachines te installeren in alle 87 supermarkten van Iceland Foods in Schotland.
De euro was 1,0216 dollar waard, tegen 1,0214 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 97,97 dollar. Brentolie werd ook 1,3 procent duurder, op 106,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LISSABON (ANP/RTR) - In Portugal zijn donderdag honderden vluchten geannuleerd door een landelijke staking. Ook het treinverkeer in heel het land kwam tot stilstand en scholen moesten de deuren sluiten vanwege protesten tegen voorgestelde hervormingen van de arbeidswet.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.
4 uur geleden