Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten TomTom en banken VS op Damrak

Aandacht voor resultaten TomTom en banken VS op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar TomTom. De navigatiespecialist boekte iets minder omzet in het derde kwartaal en leed opnieuw verlies. Volgens financieel directeur Taco Titulaer had TomTom in het afgelopen kwartaal last van de aanhoudende zwakte in de wereldwijde autosector.

Door uitstel van de lancering van nieuwe automodellen, waaraan TomTom zijn navigatietechnologie zou leveren, nam de omzet bij het onderdeel Automotive af. De verkoop van locatietechnologie bleef wel stabiel. TomTom handhaafde verder de verwachting dat de jaaromzet aan de onderkant van de eerder afgegeven bandbreedte van 570 tot 610 miljoen euro uitkomt.

Daarnaast wordt gelet op de resultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo, die later op de dag naar buiten komen. Beleggers zijn vooral benieuwd naar de rente-inkomsten van de banken, na de forse verlaging van het rentetarief in de VS door de Amerikaanse centrale bank in september.

Vlak begin

De AEX-index op het Damrak koerst af op een vrijwel vlak begin van de laatste handelsdag van de week. Donderdag sloot de hoofdindex met een klein verlies. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien, na de kleine koersverliezen op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot de week 0,6 procent hoger af. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent, na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente voor het eerst sinds 2020 te verlagen.

De beurs in Shanghai ging verder omlaag en zakte 2 procent. Beleggers in China zijn vooral benieuwd of het Chinese ministerie van Financiën tijdens de persbijeenkomst op zaterdag nieuwe stimuleringsmaatregelen gaat aankondigen. In Hongkong waren de financiële markten gesloten.

Adviesverlagingen

Op het Damrak zullen staalconcern ArcelorMittal en postbedrijf PostNL mogelijk tegenwind ondervinden van adviesverlagingen. Analisten van JPMorgan haalden ArcelorMittal van de kooplijst af en PostNL werd door de kenners van ING van de kooplijst verwijderd.

In Frankfurt staat Zalando in de belangstelling. De Duitse modewebwinkel heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd dankzij de sterke vraag naar zijn kleding, schoenen en accessoires. Robert Gentz, een van de topmannen van het bedrijf, sprak van een sterk begin van de najaarsperiode.

De euro was 1,0934 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 75,69 dollar. De prijs van Brentolie daalde 0,3 procent tot 79,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Fors meer omzet voor Boeing door meer vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.

12 minuten geleden
Deutsche Bahn schrapt ruim 1000 managementbanen

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.

36 minuten geleden
Uber noemt uitspraak hof 'geweldige overwinning' voor chauffeurs

AMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.

37 minuten geleden
FNV teleurgesteld over uitspraak in Uber-zaak, overweegt stappen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.

1 uur geleden
Gemeenten moeten begrotingen meer richten op doelen, vindt BDO

EINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.

2 uur geleden
Werkgeversclubs: handelsverdrag EU-India snel implementeren

DEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.

2 uur geleden
Zelfstandige taxichauffeurs Uber zijn ondernemers, oordeelt hof

AMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.

2 uur geleden