Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten TomTom en banken VS op Damrak

Aandacht voor resultaten TomTom en banken VS op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar TomTom. De navigatiespecialist boekte iets minder omzet in het derde kwartaal en leed opnieuw verlies. Volgens financieel directeur Taco Titulaer had TomTom in het afgelopen kwartaal last van de aanhoudende zwakte in de wereldwijde autosector.

Door uitstel van de lancering van nieuwe automodellen, waaraan TomTom zijn navigatietechnologie zou leveren, nam de omzet bij het onderdeel Automotive af. De verkoop van locatietechnologie bleef wel stabiel. TomTom handhaafde verder de verwachting dat de jaaromzet aan de onderkant van de eerder afgegeven bandbreedte van 570 tot 610 miljoen euro uitkomt.

Daarnaast wordt gelet op de resultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo, die later op de dag naar buiten komen. Beleggers zijn vooral benieuwd naar de rente-inkomsten van de banken, na de forse verlaging van het rentetarief in de VS door de Amerikaanse centrale bank in september.

Vlak begin

De AEX-index op het Damrak koerst af op een vrijwel vlak begin van de laatste handelsdag van de week. Donderdag sloot de hoofdindex met een klein verlies. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien, na de kleine koersverliezen op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot de week 0,6 procent hoger af. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent, na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente voor het eerst sinds 2020 te verlagen.

De beurs in Shanghai ging verder omlaag en zakte 2 procent. Beleggers in China zijn vooral benieuwd of het Chinese ministerie van Financiën tijdens de persbijeenkomst op zaterdag nieuwe stimuleringsmaatregelen gaat aankondigen. In Hongkong waren de financiële markten gesloten.

Adviesverlagingen

Op het Damrak zullen staalconcern ArcelorMittal en postbedrijf PostNL mogelijk tegenwind ondervinden van adviesverlagingen. Analisten van JPMorgan haalden ArcelorMittal van de kooplijst af en PostNL werd door de kenners van ING van de kooplijst verwijderd.

In Frankfurt staat Zalando in de belangstelling. De Duitse modewebwinkel heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd dankzij de sterke vraag naar zijn kleding, schoenen en accessoires. Robert Gentz, een van de topmannen van het bedrijf, sprak van een sterk begin van de najaarsperiode.

De euro was 1,0934 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 75,69 dollar. De prijs van Brentolie daalde 0,3 procent tot 79,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Conglomeraat uit Abu Dhabi wil buitenlandse tak Lukoil overnemen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.

26 minuten geleden
Brussel tikt Italië op de vingers om regels bij overnames

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Brussel heeft Italië op de vingers getikt over Italiaanse regels waarmee het land voorwaarden kan stellen aan deals in de bankensector. De actie van de Europese Commissie volgt op strenge voorwaarden die de Italiaanse regering had gesteld aan de voorgenomen miljardenovername van de Italiaanse bank Banco BPM door rivaal UniCredit. Die deal ging uiteindelijk niet door.

48 minuten geleden
Ubisoft stelde resultaten uit door onjuiste opgave omzet

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.

3 uur geleden
KLM noemt investering Schiphol belangrijk, zorgen over kosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.

3 uur geleden
Hoge Raad: dertien jaar lang uitzendkracht inhuren is te lang

DEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.

3 uur geleden
Amsterdam kritisch op investeringen Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.

4 uur geleden
Media: moederbedrijf Kruidvat mogelijk naar de beurs

HONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.

4 uur geleden