Aandacht voor resultaten TomTom en banken VS op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar TomTom. De navigatiespecialist boekte iets minder omzet in het derde kwartaal en leed opnieuw verlies. Volgens financieel directeur Taco Titulaer had TomTom in het afgelopen kwartaal last van de aanhoudende zwakte in de wereldwijde autosector.
Door uitstel van de lancering van nieuwe automodellen, waaraan TomTom zijn navigatietechnologie zou leveren, nam de omzet bij het onderdeel Automotive af. De verkoop van locatietechnologie bleef wel stabiel. TomTom handhaafde verder de verwachting dat de jaaromzet aan de onderkant van de eerder afgegeven bandbreedte van 570 tot 610 miljoen euro uitkomt.
Daarnaast wordt gelet op de resultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo, die later op de dag naar buiten komen. Beleggers zijn vooral benieuwd naar de rente-inkomsten van de banken, na de forse verlaging van het rentetarief in de VS door de Amerikaanse centrale bank in september.
Vlak begin
De AEX-index op het Damrak koerst af op een vrijwel vlak begin van de laatste handelsdag van de week. Donderdag sloot de hoofdindex met een klein verlies. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien, na de kleine koersverliezen op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot de week 0,6 procent hoger af. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent, na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente voor het eerst sinds 2020 te verlagen.
De beurs in Shanghai ging verder omlaag en zakte 2 procent. Beleggers in China zijn vooral benieuwd of het Chinese ministerie van Financiën tijdens de persbijeenkomst op zaterdag nieuwe stimuleringsmaatregelen gaat aankondigen. In Hongkong waren de financiële markten gesloten.
Adviesverlagingen
Op het Damrak zullen staalconcern ArcelorMittal en postbedrijf PostNL mogelijk tegenwind ondervinden van adviesverlagingen. Analisten van JPMorgan haalden ArcelorMittal van de kooplijst af en PostNL werd door de kenners van ING van de kooplijst verwijderd.
In Frankfurt staat Zalando in de belangstelling. De Duitse modewebwinkel heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd dankzij de sterke vraag naar zijn kleding, schoenen en accessoires. Robert Gentz, een van de topmannen van het bedrijf, sprak van een sterk begin van de najaarsperiode.
De euro was 1,0934 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 75,69 dollar. De prijs van Brentolie daalde 0,3 procent tot 79,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
2 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
7 uur geleden