Aandacht voor resultaten TomTom en banken VS op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar TomTom. De navigatiespecialist boekte iets minder omzet in het derde kwartaal en leed opnieuw verlies. Volgens financieel directeur Taco Titulaer had TomTom in het afgelopen kwartaal last van de aanhoudende zwakte in de wereldwijde autosector.
Door uitstel van de lancering van nieuwe automodellen, waaraan TomTom zijn navigatietechnologie zou leveren, nam de omzet bij het onderdeel Automotive af. De verkoop van locatietechnologie bleef wel stabiel. TomTom handhaafde verder de verwachting dat de jaaromzet aan de onderkant van de eerder afgegeven bandbreedte van 570 tot 610 miljoen euro uitkomt.
Daarnaast wordt gelet op de resultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo, die later op de dag naar buiten komen. Beleggers zijn vooral benieuwd naar de rente-inkomsten van de banken, na de forse verlaging van het rentetarief in de VS door de Amerikaanse centrale bank in september.
Vlak begin
De AEX-index op het Damrak koerst af op een vrijwel vlak begin van de laatste handelsdag van de week. Donderdag sloot de hoofdindex met een klein verlies. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien, na de kleine koersverliezen op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot de week 0,6 procent hoger af. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent, na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente voor het eerst sinds 2020 te verlagen.
De beurs in Shanghai ging verder omlaag en zakte 2 procent. Beleggers in China zijn vooral benieuwd of het Chinese ministerie van Financiën tijdens de persbijeenkomst op zaterdag nieuwe stimuleringsmaatregelen gaat aankondigen. In Hongkong waren de financiële markten gesloten.
Adviesverlagingen
Op het Damrak zullen staalconcern ArcelorMittal en postbedrijf PostNL mogelijk tegenwind ondervinden van adviesverlagingen. Analisten van JPMorgan haalden ArcelorMittal van de kooplijst af en PostNL werd door de kenners van ING van de kooplijst verwijderd.
In Frankfurt staat Zalando in de belangstelling. De Duitse modewebwinkel heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd dankzij de sterke vraag naar zijn kleding, schoenen en accessoires. Robert Gentz, een van de topmannen van het bedrijf, sprak van een sterk begin van de najaarsperiode.
De euro was 1,0934 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 75,69 dollar. De prijs van Brentolie daalde 0,3 procent tot 79,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.
3 uur geleden