Aandacht voor resultaten TomTom en banken VS op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar TomTom. De navigatiespecialist boekte iets minder omzet in het derde kwartaal en leed opnieuw verlies. Volgens financieel directeur Taco Titulaer had TomTom in het afgelopen kwartaal last van de aanhoudende zwakte in de wereldwijde autosector.
Door uitstel van de lancering van nieuwe automodellen, waaraan TomTom zijn navigatietechnologie zou leveren, nam de omzet bij het onderdeel Automotive af. De verkoop van locatietechnologie bleef wel stabiel. TomTom handhaafde verder de verwachting dat de jaaromzet aan de onderkant van de eerder afgegeven bandbreedte van 570 tot 610 miljoen euro uitkomt.
Daarnaast wordt gelet op de resultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase en Wells Fargo, die later op de dag naar buiten komen. Beleggers zijn vooral benieuwd naar de rente-inkomsten van de banken, na de forse verlaging van het rentetarief in de VS door de Amerikaanse centrale bank in september.
Vlak begin
De AEX-index op het Damrak koerst af op een vrijwel vlak begin van de laatste handelsdag van de week. Donderdag sloot de hoofdindex met een klein verlies. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien, na de kleine koersverliezen op Wall Street. De Nikkei in Tokio sloot de week 0,6 procent hoger af. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent, na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente voor het eerst sinds 2020 te verlagen.
De beurs in Shanghai ging verder omlaag en zakte 2 procent. Beleggers in China zijn vooral benieuwd of het Chinese ministerie van Financiën tijdens de persbijeenkomst op zaterdag nieuwe stimuleringsmaatregelen gaat aankondigen. In Hongkong waren de financiële markten gesloten.
Adviesverlagingen
Op het Damrak zullen staalconcern ArcelorMittal en postbedrijf PostNL mogelijk tegenwind ondervinden van adviesverlagingen. Analisten van JPMorgan haalden ArcelorMittal van de kooplijst af en PostNL werd door de kenners van ING van de kooplijst verwijderd.
In Frankfurt staat Zalando in de belangstelling. De Duitse modewebwinkel heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd dankzij de sterke vraag naar zijn kleding, schoenen en accessoires. Robert Gentz, een van de topmannen van het bedrijf, sprak van een sterk begin van de najaarsperiode.
De euro was 1,0934 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 75,69 dollar. De prijs van Brentolie daalde 0,3 procent tot 79,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
20 minuten geledenEMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
4 uur geleden