Aandacht voor resultaten Philips en KPN op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar de resultaten van zorgtechnologiebedrijf Philips en telecomconcern KPN. Philips verlaagde de omzetverwachting voor het hele jaar door een zwakker dan verwachte vraag uit China. In alle andere markten boekte Philips volgens topman Roy Jakobs in het derde kwartaal wel groei. Ook blijft China volgens de topman een aantrekkelijke groeimarkt, ondanks de huidige zwakkere vraag. De nettowinst nam op jaarbasis toe, maar nam wel flink af ten opzichte van het tweede kwartaal.
KPN zag de omzet en nettowinst licht stijgen in het derde kwartaal. Topman Joost Farwerck sprak van gezonde financiële resultaten, waarbij de omzet in alle segmenten een groei liet zien. De topman stelt er vertrouwen in te hebben dat KPN de vooruitzichten voor het hele jaar waar zal maken. Ook ligt het telecomconcern naar eigen zeggen op schema om de doelstellingen voor de middellange termijn te realiseren.
De AEX-index op het Damrak stevent af op een vrijwel vlak begin, na de kleine winstbeurt op vrijdag. De Aziatische beurzen lieten overwegend kleine winsten zien. De beurzen in Hongkong en Shanghai stegen tot 0,5 procent.
Signify
De Nikkei in Tokio was een positieve uitschieter en eindigde 1,8 procent hoger. Een daling van de Japanse yen zorgde voor koerswinsten bij de Japanse exportbedrijven. De daling van de munt volgde op de uitslag van de verkiezingen in Japan, waarbij de Japanse regeringscoalitie haar meerderheid heeft verloren in het parlement. Volgens analisten zou de politieke onzekerheid ervoor kunnen zorgen dat de Bank of Japan voorzichtiger wordt met het verhogen van de rente.
Op het Damrak blijft ook Signify in de belangstelling staan. Het verlichtingsbedrijf won vrijdag 10 procent, na een goed ontvangen kwartaalbericht.
Israëlische aanval op Iran
Ook gaat de aandacht uit naar Ebusco. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen steeg vrijdag 17 procent. De opleving volgde op de goedkeuring van de aandeelhouders van het bedrijf om geld op te halen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Daarmee lijkt het voortbestaan van het bedrijf iets zekerder geworden.
De olieprijzen gingen flink omlaag. Oliehandelaren reageerden opgelucht dat Israël bij de luchtaanvallen op Iran de energie-infrastructuur van het land heeft vermeden. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,4 procent minder op 68,63 dollar. Brentolie zakte 4,1 procent in prijs tot 72,91 dollar per vat. De euro was 1,0794 dollar waard, tegen 1,0814 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
2 dagen geleden