Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten ING en Shell op Damrak

Aandacht voor resultaten ING en Shell op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de resultaten van ING en Shell. ING boekte in het tweede kwartaal bijna een vijfde minder winst door lagere rente-inkomsten. De bank zette ook meer geld apart voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel desondanks hoger uit dan verwacht. Ook werd de bank iets positiever over de totale opbrengsten dit jaar.

Concurrent ABN AMRO liet weten dat topman Robert Swaak in de eerste helft van 2025 aftreedt. Wie hem opvolgt, is nog niet bekend.

Olie- en gasconcern Shell zag de winst in het tweede kwartaal stijgen vergeleken met een jaar geleden. Ten opzichte van het eerste kwartaal nam de winst wel flink af. Shell kondigde ook de start aan van een aandeleninkoopprogramma van 3,5 miljard dollar, dat voor de publicatie van de derdekwartaalcijfers op 31 oktober zal worden afgerond.

Arm Holdings

De AEX-index lijkt licht hoger te gaan beginnen aan de drukke cijferdag. De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend licht omhoog. De Nikkei in Tokio zakte echter 2,5 procent. Vooral de Japanse exportbedrijven stonden onder druk door een stijging van de yen. De Japanse munt steeg verder in waarde na de renteverhoging door de Bank of Japan op woensdag. Signalen van de Amerikaanse Federal Reserve dat de rente in de VS in september zal worden verlaagd, drukte daarbij op de dollar en stuwde de yen.

In de chipsector verwerken beleggers het kwartaalbericht van Arm Holdings. De Britse chipontwikkelaar presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen. Arm, dat in New York is genoteerd, lijkt flink lager te gaan openen. Woensdag lieten de chipbedrijven nog stevige winsten zien dankzij sterke resultaten van chipmaker AMD. Ook profiteerde ASML van berichten dat de nieuwe strengere Amerikaanse regels voor de export van chips en chipapparatuur naar China, niet zullen gelden voor de chipmachinemaker.

Euro- en oliekoersen

ArcelorMittal opende ook de boeken. Het staalconcern zag de omzet en winst dalen in het tweede kwartaal ten opzichte van een jaar geleden. Volgens topman Aditya Mittal lagen de prestaties grotendeels in lijn met het eerste kwartaal. Het bedrijf verwacht dat de vraag naar staal in de tweede jaarhelft hoger zal zijn dan in de tweede helft van 2023.

De euro was 1,0823 dollar waard, tegen 1,0827 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 78,68 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 80,89 dollar.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

6 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

6 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

6 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

6 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

9 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

10 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

11 uur geleden