Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten ING en Shell op Damrak

Aandacht voor resultaten ING en Shell op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de resultaten van ING en Shell. ING boekte in het tweede kwartaal bijna een vijfde minder winst door lagere rente-inkomsten. De bank zette ook meer geld apart voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel desondanks hoger uit dan verwacht. Ook werd de bank iets positiever over de totale opbrengsten dit jaar.

Concurrent ABN AMRO liet weten dat topman Robert Swaak in de eerste helft van 2025 aftreedt. Wie hem opvolgt, is nog niet bekend.

Olie- en gasconcern Shell zag de winst in het tweede kwartaal stijgen vergeleken met een jaar geleden. Ten opzichte van het eerste kwartaal nam de winst wel flink af. Shell kondigde ook de start aan van een aandeleninkoopprogramma van 3,5 miljard dollar, dat voor de publicatie van de derdekwartaalcijfers op 31 oktober zal worden afgerond.

Arm Holdings

De AEX-index lijkt licht hoger te gaan beginnen aan de drukke cijferdag. De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend licht omhoog. De Nikkei in Tokio zakte echter 2,5 procent. Vooral de Japanse exportbedrijven stonden onder druk door een stijging van de yen. De Japanse munt steeg verder in waarde na de renteverhoging door de Bank of Japan op woensdag. Signalen van de Amerikaanse Federal Reserve dat de rente in de VS in september zal worden verlaagd, drukte daarbij op de dollar en stuwde de yen.

In de chipsector verwerken beleggers het kwartaalbericht van Arm Holdings. De Britse chipontwikkelaar presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen. Arm, dat in New York is genoteerd, lijkt flink lager te gaan openen. Woensdag lieten de chipbedrijven nog stevige winsten zien dankzij sterke resultaten van chipmaker AMD. Ook profiteerde ASML van berichten dat de nieuwe strengere Amerikaanse regels voor de export van chips en chipapparatuur naar China, niet zullen gelden voor de chipmachinemaker.

Euro- en oliekoersen

ArcelorMittal opende ook de boeken. Het staalconcern zag de omzet en winst dalen in het tweede kwartaal ten opzichte van een jaar geleden. Volgens topman Aditya Mittal lagen de prestaties grotendeels in lijn met het eerste kwartaal. Het bedrijf verwacht dat de vraag naar staal in de tweede jaarhelft hoger zal zijn dan in de tweede helft van 2023.

De euro was 1,0823 dollar waard, tegen 1,0827 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 78,68 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 80,89 dollar.

Meer uit Financieel

Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

3 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

4 uur geleden
Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

6 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

8 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

9 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

10 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

11 uur geleden