Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten ING en Shell op Damrak

Aandacht voor resultaten ING en Shell op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de resultaten van ING en Shell. ING boekte in het tweede kwartaal bijna een vijfde minder winst door lagere rente-inkomsten. De bank zette ook meer geld apart voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. De winst viel desondanks hoger uit dan verwacht. Ook werd de bank iets positiever over de totale opbrengsten dit jaar.

Concurrent ABN AMRO liet weten dat topman Robert Swaak in de eerste helft van 2025 aftreedt. Wie hem opvolgt, is nog niet bekend.

Olie- en gasconcern Shell zag de winst in het tweede kwartaal stijgen vergeleken met een jaar geleden. Ten opzichte van het eerste kwartaal nam de winst wel flink af. Shell kondigde ook de start aan van een aandeleninkoopprogramma van 3,5 miljard dollar, dat voor de publicatie van de derdekwartaalcijfers op 31 oktober zal worden afgerond.

Arm Holdings

De AEX-index lijkt licht hoger te gaan beginnen aan de drukke cijferdag. De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend licht omhoog. De Nikkei in Tokio zakte echter 2,5 procent. Vooral de Japanse exportbedrijven stonden onder druk door een stijging van de yen. De Japanse munt steeg verder in waarde na de renteverhoging door de Bank of Japan op woensdag. Signalen van de Amerikaanse Federal Reserve dat de rente in de VS in september zal worden verlaagd, drukte daarbij op de dollar en stuwde de yen.

In de chipsector verwerken beleggers het kwartaalbericht van Arm Holdings. De Britse chipontwikkelaar presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen tegen. Arm, dat in New York is genoteerd, lijkt flink lager te gaan openen. Woensdag lieten de chipbedrijven nog stevige winsten zien dankzij sterke resultaten van chipmaker AMD. Ook profiteerde ASML van berichten dat de nieuwe strengere Amerikaanse regels voor de export van chips en chipapparatuur naar China, niet zullen gelden voor de chipmachinemaker.

Euro- en oliekoersen

ArcelorMittal opende ook de boeken. Het staalconcern zag de omzet en winst dalen in het tweede kwartaal ten opzichte van een jaar geleden. Volgens topman Aditya Mittal lagen de prestaties grotendeels in lijn met het eerste kwartaal. Het bedrijf verwacht dat de vraag naar staal in de tweede jaarhelft hoger zal zijn dan in de tweede helft van 2023.

De euro was 1,0823 dollar waard, tegen 1,0827 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 78,68 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 80,89 dollar.

Meer uit Financieel

AEX-index begint vrijwel vlak ondanks nieuwe aanvallen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel vlak begonnen. Vrijdag sloot de beurs lager na minnen van de chipbedrijven wegens zorgen over hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers kijken daarnaast naar het Midden-Oosten, waar het conflict weer is opgelaaid en de Verenigde Staten al nachten op rij aanvallen uitvoeren op Iran. De olieprijs is daardoor verder opgelopen.

20 minuten geleden
Onlinesupermarkt Picnic groeit hard, maar lijdt opnieuw verlies

AMSTERDAM (ANP) - Picnic heeft vorig jaar de omzet flink opgevoerd, met meer klanten en een uitbreiding van zijn vloot elektrische bezorgvoertuigen. Dat meldt de onlinesupermarkt maandag in zijn jaarverslag. Wel zette Picnic opnieuw een miljoenenverlies in de boeken door de aanhoudende investeringen die het bedrijf doet.

1 uur geleden
Olie duurst in ruim een maand na nieuwe aanvallen in Iranoorlog

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De olieprijs is maandag gestegen naar het hoogste niveau in meer dan een maand na nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Door de escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten vrezen handelaren voor een langdurige verstoring van de Straat van Hormuz. Door die zeestraat wordt normaal veel olie en gas vervoerd, maar dat is door de oorlog bijna niet mogelijk.

1 uur geleden
Ryanair boekt minder winst door hogere brandstofkosten

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft de afgelopen maanden een aanzienlijke negatieve impact op de financiële resultaten van Ryanair gehad. De prijs van kerosine is fors gestegen en de vraag naar reizen is gedaald, meldt de luchtvaartmaatschappij maandag. De winst viel in het afgelopen kwartaal daardoor lager uit dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Boeing onderzoekt nieuwe productieverhoging 737 MAX-toestellen

LONDON (ANP/RTR) - Boeing kijkt naar een nieuwe productieverhoging van zijn bestverkopende 737 MAX-vliegtuigen. Dat heeft het hoofd van de commerciële vliegtuigdivisie bij Boeing zondag gezegd. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg in mei toestemming van toezichthouders om de productie op te voeren naar 47 toestellen per maand.

17 uur geleden
België op zoek naar andere leveranciers dan Damen voor fregatten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Defensie Theo Francken gaat naar eigen zeggen op zoek naar andere leveranciers voor fregatten dan de Nederlandse scheepsbouwer Damen. Daar zijn twee fregatten besteld, maar die worden bij nader inzien tweemaal zo duur als voorzien en zijn jaren later dan verwacht af. Het eerste fregat zou op zijn vroegst in 2033 worden geleverd.

18 uur geleden
Oud-eigenaar British Steel dreigt met juridische stappen tegen VK

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese staalproducent Jingye Steel heeft zondag gedreigd juridische stappen te nemen tegen de Britse regering vanwege de nationalisering van British Steel. Het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel, dat in handen was van de Jingye Group, donderdag volledig genationaliseerd om de toekomst van de staalproductie in het land te garanderen.

19 uur geleden