Aandacht voor resultaten DSM op Beursplein 5
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar DSM. Het speciaalchemieconcern heeft de moeilijkheden met de bevoorrading in het derde kwartaal goed doorstaan en boekte een flink hogere omzet. Daarnaast houden beleggers de blik gericht op de Amerikaanse Federal Reserve, die dinsdag begint aan een tweedaagse beleidsvergadering. Ook houden beleggers de ontwikkelingen op de klimaattop in Glasgow in de gaten.
De AEX-index op Beursplein 5 stevent op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine minnen te openen. De aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten dinsdag een gemengd beeld zien. In Tokio sloot de Nikkei 0,4 procent lager. In Australië hield de centrale bank de rente ongewijzigd. Wel liet de centrale bank de verwachting dat de rente pas in 2024 verhoogd zal worden los. Nu wordt een eerste rentestap in 2023 voorzien.
DSM zag het onderdeel Materials, dat aan de auto-industrie levert, fors groeien ondanks de problemen met tekorten aan chips in die sector. Bij de grotere divisie Nutrition, die voedingsingrediënten maakt, werd ook meer omzet geboekt. Dat kwam onder meer door een sterke vraag naar ingrediënten voor diervoeding en verzorgingsproducten. DSM liet in september weten zich louter te willen richten op gezondheid, voeding en biowetenschappen en zette de materialendivisie in de etalage.
Just Eat Takeaway
ForFarmers kwam ook met cijfers. Het resultaat van het diervoerbedrijf stond afgelopen kwartaal flink onder druk door de hogere energieprijzen. De omzet nam wel toe doordat de hogere grondstofprijzen grotendeels konden worden doorberekend aan veehouders.
Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, zal mogelijk bewegen op de resultaten van branchegenoot HelloFresh. Het Duitse maaltijdboxenbedrijf schroefde zijn omzetverwachting op na een sterk kwartaal, waarin het bedrijf opnieuw veel nieuwe klanten wist te werven.
Olie
Ook kunstmestproducent OCI staat in de belangstelling. De Canadese sectorgenoot Nutrien verhoogde zijn winstverwachting na een sterk derde kwartaal, terwijl de resultaten van de Amerikaanse concurrent Mosaic tegenvielen. Beide bedrijven verwachten echter dat de recente prijsstijging van kunstmest zal aanhouden vanwege de sterke vraag.
De euro was 1,1604 dollar waard, tegen 1,1589 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 84,31 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 85,14 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ebusco ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Het openbaarvervoerbedrijf van de Duitse stad Potsdam heeft het contract met de Brabantse fabrikant voor de levering van 23 elektrische bussen beëindigd, omdat Ebusco de bussen niet op tijd zou hebben geleverd.
17 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Lage waterstanden dreigen deze week de binnenvaart op een cruciaal traject van de Rijn stil te leggen. Daardoor dreigt de belangrijke waterweg te worden opgesplitst in twee afzonderlijk bevaarbare delen, waarschuwt BDB, de federale branchevereniging voor de Duitse binnenvaart, maandag.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het massale verkopen van voormalige huurwoningen door beleggers zijn er waarschijnlijk nog jaren maar heel weinig huurwoningen in Nederland. Dat leidt vooral voor studenten en jonge starters die een huis zoeken tot grote problemen, verwacht vastgoedadviseur CBRE in een onderzoek waarover het FD maandag berichtte.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco is een belangrijke opdracht verloren voor de levering van 23 elektrische bussen. Het openbaarvervoerbedrijf van de Duitse stad Potsdam heeft het contract met de Brabantse maker van elektrische bussen beëindigd, omdat Ebusco de bussen niet op tijd zou hebben geleverd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juni met 4,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee is de productiegroei duidelijk afgezwakt vergeleken met de twee voorgaande maanden. In mei steeg de productie nog met 6,8 procent en in april met 5,7 procent.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel bol heeft een twintigtal eclipsbrillen uit zijn assortiment verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens haar was het voor bol onmogelijk te garanderen dat ze aan de eisen voldoen.
16 uur geledenSAINT-OMER (ANP/BELGA) - In Frankrijk is een onderzoek geopend naar een incident met een ontplofte squishy, een populair antistressspeelgoed. Dat meldt het parket van Saint-Omer zondag. Onlangs liep een 8-jarig jongetje tweedegraads brandwonden op toen een squishy in zijn gezicht explodeerde.
16 uur geleden