Aandacht voor resultaten dsm-firmenich op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar dsm-firmenich. Het voedings- en gezondheidsbedrijf zag de omzet en winst stijgen in de eerste helft van het jaar. Het Nederlands-Zwitserse fusieconcern werd ook iets positiever over het hele jaar en mikt nu op een winst gecorrigeerd voor belastingen, rentes en afschrijvingen van rond de 2 miljard euro. Eerder werd gerekend op minstens 1,9 miljard euro.
Topman Dimitri de Vreeze van dsm-firmenich verklaarde tevreden te zijn met de prestaties in de eerste zes maanden van het jaar. Volgens de topman ligt het transformatieprogramma bij de vitamine-activiteiten op schema. Ook de geplande afsplitsing van de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) ligt op koers. De afsplitsing moet in de loop van volgend jaar plaatsvinden. Het fusiebedrijf wil zich daarmee meer richten op de activiteiten die grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen maken.
De AEX-index op het Damrak lijkt licht hoger te openen, na het kleine koersverlies een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten overwegend verliezen zien, na het stevige herstel een dag eerder. De Nikkei in Tokio won wel 0,2 procent. De Japanse hoofdindex doorbrak maandag al een achtdaagse verliesreeks. Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit van de Bank of Japan op woensdag. Dan wordt duidelijk of de centrale bank de rente verder gaat verhogen om de inflatie aan te pakken. In maart werd de rente in het land voor het eerst in 17 jaar verhoogd. Toyota klom 0,9 procent, ondanks een daling van de verkopen van de Japanse automaker afgelopen halfjaar.
Standard Chartered
De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 1,4 en 0,7 procent. Standard Chartered steeg 3,6 procent in Hongkong. De Britse bank die sterk actief is in Azië boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en kondigde aan meer eigen aandelen te kopen.
Op het Damrak zullen ING, ASML en Basic-Fit mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Investeringsbank Keefe, Bruyette & Woods haalde ING van de kooplijst af. De Britse bank verhoogde zijn aanbeveling voor chipmachinemaker ASML naar kopen, terwijl de Duitse investeringsbank Berenberg fitnessketen Basic-Fit van de kooplijst haalde.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,0821 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,50 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 79,50 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
3 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
5 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
7 uur geleden