Aandacht voor resultaten dsm-firmenich op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar dsm-firmenich. Het voedings- en gezondheidsbedrijf zag de omzet en winst stijgen in de eerste helft van het jaar. Het Nederlands-Zwitserse fusieconcern werd ook iets positiever over het hele jaar en mikt nu op een winst gecorrigeerd voor belastingen, rentes en afschrijvingen van rond de 2 miljard euro. Eerder werd gerekend op minstens 1,9 miljard euro.
Topman Dimitri de Vreeze van dsm-firmenich verklaarde tevreden te zijn met de prestaties in de eerste zes maanden van het jaar. Volgens de topman ligt het transformatieprogramma bij de vitamine-activiteiten op schema. Ook de geplande afsplitsing van de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) ligt op koers. De afsplitsing moet in de loop van volgend jaar plaatsvinden. Het fusiebedrijf wil zich daarmee meer richten op de activiteiten die grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen maken.
De AEX-index op het Damrak lijkt licht hoger te openen, na het kleine koersverlies een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten overwegend verliezen zien, na het stevige herstel een dag eerder. De Nikkei in Tokio won wel 0,2 procent. De Japanse hoofdindex doorbrak maandag al een achtdaagse verliesreeks. Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit van de Bank of Japan op woensdag. Dan wordt duidelijk of de centrale bank de rente verder gaat verhogen om de inflatie aan te pakken. In maart werd de rente in het land voor het eerst in 17 jaar verhoogd. Toyota klom 0,9 procent, ondanks een daling van de verkopen van de Japanse automaker afgelopen halfjaar.
Standard Chartered
De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 1,4 en 0,7 procent. Standard Chartered steeg 3,6 procent in Hongkong. De Britse bank die sterk actief is in Azië boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en kondigde aan meer eigen aandelen te kopen.
Op het Damrak zullen ING, ASML en Basic-Fit mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Investeringsbank Keefe, Bruyette & Woods haalde ING van de kooplijst af. De Britse bank verhoogde zijn aanbeveling voor chipmachinemaker ASML naar kopen, terwijl de Duitse investeringsbank Berenberg fitnessketen Basic-Fit van de kooplijst haalde.
Euro- en oliekoersen
De euro was 1,0821 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,50 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 79,50 dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
9 uur geleden