Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten dsm-firmenich op Damrak

Aandacht voor resultaten dsm-firmenich op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar dsm-firmenich. Het voedings- en gezondheidsbedrijf zag de omzet en winst stijgen in de eerste helft van het jaar. Het Nederlands-Zwitserse fusieconcern werd ook iets positiever over het hele jaar en mikt nu op een winst gecorrigeerd voor belastingen, rentes en afschrijvingen van rond de 2 miljard euro. Eerder werd gerekend op minstens 1,9 miljard euro.

Topman Dimitri de Vreeze van dsm-firmenich verklaarde tevreden te zijn met de prestaties in de eerste zes maanden van het jaar. Volgens de topman ligt het transformatieprogramma bij de vitamine-activiteiten op schema. Ook de geplande afsplitsing van de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) ligt op koers. De afsplitsing moet in de loop van volgend jaar plaatsvinden. Het fusiebedrijf wil zich daarmee meer richten op de activiteiten die grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen maken.

De AEX-index op het Damrak lijkt licht hoger te openen, na het kleine koersverlies een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten overwegend verliezen zien, na het stevige herstel een dag eerder. De Nikkei in Tokio won wel 0,2 procent. De Japanse hoofdindex doorbrak maandag al een achtdaagse verliesreeks. Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit van de Bank of Japan op woensdag. Dan wordt duidelijk of de centrale bank de rente verder gaat verhogen om de inflatie aan te pakken. In maart werd de rente in het land voor het eerst in 17 jaar verhoogd. Toyota klom 0,9 procent, ondanks een daling van de verkopen van de Japanse automaker afgelopen halfjaar.

Standard Chartered

De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 1,4 en 0,7 procent. Standard Chartered steeg 3,6 procent in Hongkong. De Britse bank die sterk actief is in Azië boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en kondigde aan meer eigen aandelen te kopen.

Op het Damrak zullen ING, ASML en Basic-Fit mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Investeringsbank Keefe, Bruyette & Woods haalde ING van de kooplijst af. De Britse bank verhoogde zijn aanbeveling voor chipmachinemaker ASML naar kopen, terwijl de Duitse investeringsbank Berenberg fitnessketen Basic-Fit van de kooplijst haalde.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0821 dollar waard, tegenover 1,0819 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 75,50 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent minder, op 79,50 dollar.

Meer uit Financieel

Luchtvaartmaatschappijen verwelkomen tijdelijke korting Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.

31 minuten geleden
Eerste banenverlies ooit bij 114 jaar oude chocolademaker Ritter

WALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.

32 minuten geleden
Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen korting om Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.

59 minuten geleden
Bloemenhandelaar en medewerkers verdacht van witwassen miljoenen

ARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).

1 uur geleden
Warmtefonds geeft recordbedrag aan leningen voor verduurzaming

HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.

2 uur geleden
Tesla zoekt duizend extra werknemers voor Duitse fabriek

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.

2 uur geleden
Impact oorlog Midden-Oosten op haven Antwerpen-Brugge nog beperkt

ANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.

2 uur geleden