Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten AkzoNobel op Damrak

Aandacht voor resultaten AkzoNobel op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar AkzoNobel. De verfproducent, bekend van merken als Sikkens en Flexa, profiteerde afgelopen jaar van hogere prijzen voor zijn producten en lagere grondstofkosten. Het bedrijf boekte meer winst. De jaaromzet nam wel af door een negatieve wisselkoersimpact en vlakke verkoopvolumes. Tegen constante wisselkoersen groeide de omzet met 5 procent.

Volgens topman Greg Poux-Guillaume was 2023 een jaar waarin AkzoNobel een duidelijk herstel van de prestaties heeft laten zien. "Onze volumes zijn gestabiliseerd, wat een betere prestatie is vergeleken met de markt en onze winst heeft zich hersteld door veerkrachtige prijsaanpassingen en de eerste effecten van de deflatie van grondstofprijzen", aldus de topman. Voor dit jaar verwacht AkzoNobel dat de volumes weer gaan groeien en de marges en winst verder zullen verbeteren.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hogere opening en lijkt daarmee het recordniveau verder aan te scherpen. Dinsdag sloot de Amsterdamse hoofdindex al op de hoogste stand ooit, waarmee het oude record uit 2021 werd verbroken.

Air France-KLM

De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent in de min. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,2 procent en de beurs in Shanghai klom dik 1 procent. Dinsdag lieten de Chinese beurzen een flink herstel zien door berichten dat Chinese staatsfondsen aandelen zouden gaan kopen om de markten te ondersteunen. SMIC kelderde bijna 8 procent in Hongkong. De grootste chipfabrikant van China waarschuwde dat economische en geopolitieke onzekerheden de marges verder kunnen uithollen.

Op het Damrak ondervindt Air France-KLM mogelijk tegenwind van een adviesverlaging. De Franse bank Société Générale haalde de luchtvaartcombinatie van de kooplijst af.

Chipsector

De aandelen van de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML bewegen mogelijk op de omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipmaker, een belangrijke klant van ASML, zag de verkopen in de januari met bijna 8 procent stijgen. TSMC, dat chips maakt voor Apple en Nvidia, profiteerde van de sterke vraag naar AI-chips.

De euro was 1,0759 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 73,39 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 78,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street lager na macrocijfers en dreiging heffingen Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met duidelijke verliezen de handelsweek uitgegaan. Beleggers verwerkten cijfers over de arbeidsmarkt en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten. Verder zei president Donald Trump dat hij volgende week nieuwe importtarieven gaat opleggen tegen landen die heffingen op Amerikaanse goederen hebben. Bij de bedrijven op Wall Street stond Amazon bij de dalers na de bekendmaking van resultaten.

8 uur geleden
Trump zegt volgende week nieuwe heffingen aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat volgende week nieuwe importheffingen tegen landen aankondigen. Het gaat dan om heffingen die vergelijkbaar zijn met de heffingen die andere landen op Amerikaanse goederen hebben. Om welke landen het gaat, is niet bekend.

11 uur geleden
Amsterdamse AEX-index gaat met kleine min weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine min gesloten, na een handelsweek die vooral in het teken stond van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. De aandacht van beleggers ging nu vooral uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport en ook een cijfer over het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS zakt naar laagste niveau in 7 maanden

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is gezakt naar het laagste niveau in zeven maanden, door zorgen bij veel Amerikanen dat de importheffingen van president Donald Trump op buitenlandse goederen de inflatie kunnen aanwakkeren. Dat melden onderzoekers van de Universiteit van Michigan. Met name onder Democraten zijn er zorgen over die heffingen en een hogere inflatie.

13 uur geleden
Russische economie groeit ruim 4 procent in 2024 ondanks sancties

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische economie is vorig jaar met 4,1 procent gegroeid, ondanks de westerse economische sancties tegen het land over de oorlog in Oekraïne. De economie profiteerde van de grote militaire uitgaven van Rusland voor de invasie. President Vladimir Poetin sprak zijn lof uit over de economische prestaties.

14 uur geleden
Accenture schrapt initiatieven rond diversiteit na bevelen Trump

DUBLIN (ANP) - Het internationale organisatieadviesbureau Accenture heeft een aantal initiatieven voor meer inclusiviteit en diversiteit geschrapt, blijkt uit een memo. Accenture herziet zijn wereldwijde beleid rond deze thema's vanwege "het veranderende landschap in de Verenigde Staten, inclusief recente presidentiële decreten waaraan we moeten voldoen".

14 uur geleden
Amazon daalt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Amazon behoorde vrijdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het webwinkel- en technologieconcern wist de winst in het afgelopen kwartaal bijna te verdubbelen, dankzij sterke verkopen tijdens de feestdagen en het koopjesfestijn Black Friday. Topman Andy Jassy sprak van het beste feestdagenseizoen ooit voor het bedrijf. Ook bij de belangrijke cloudtak Amazon Web Services (AWS) stegen de inkomsten. De omzet- en winstverwachtingen voor het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd ruim 2 procent lager gezet.

15 uur geleden