Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten AkzoNobel op Damrak

Aandacht voor resultaten AkzoNobel op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar AkzoNobel. De verfproducent, bekend van merken als Sikkens en Flexa, profiteerde afgelopen jaar van hogere prijzen voor zijn producten en lagere grondstofkosten. Het bedrijf boekte meer winst. De jaaromzet nam wel af door een negatieve wisselkoersimpact en vlakke verkoopvolumes. Tegen constante wisselkoersen groeide de omzet met 5 procent.

Volgens topman Greg Poux-Guillaume was 2023 een jaar waarin AkzoNobel een duidelijk herstel van de prestaties heeft laten zien. "Onze volumes zijn gestabiliseerd, wat een betere prestatie is vergeleken met de markt en onze winst heeft zich hersteld door veerkrachtige prijsaanpassingen en de eerste effecten van de deflatie van grondstofprijzen", aldus de topman. Voor dit jaar verwacht AkzoNobel dat de volumes weer gaan groeien en de marges en winst verder zullen verbeteren.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hogere opening en lijkt daarmee het recordniveau verder aan te scherpen. Dinsdag sloot de Amsterdamse hoofdindex al op de hoogste stand ooit, waarmee het oude record uit 2021 werd verbroken.

Air France-KLM

De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,1 procent in de min. De Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,2 procent en de beurs in Shanghai klom dik 1 procent. Dinsdag lieten de Chinese beurzen een flink herstel zien door berichten dat Chinese staatsfondsen aandelen zouden gaan kopen om de markten te ondersteunen. SMIC kelderde bijna 8 procent in Hongkong. De grootste chipfabrikant van China waarschuwde dat economische en geopolitieke onzekerheden de marges verder kunnen uithollen.

Op het Damrak ondervindt Air France-KLM mogelijk tegenwind van een adviesverlaging. De Franse bank Société Générale haalde de luchtvaartcombinatie van de kooplijst af.

Chipsector

De aandelen van de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML bewegen mogelijk op de omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipmaker, een belangrijke klant van ASML, zag de verkopen in de januari met bijna 8 procent stijgen. TSMC, dat chips maakt voor Apple en Nvidia, profiteerde van de sterke vraag naar AI-chips.

De euro was 1,0759 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 73,39 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent meer, op 78,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

4 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

5 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

5 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

9 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

10 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

11 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

11 uur geleden