Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten Air France-KLM en Signify op beurs

Aandacht voor resultaten Air France-KLM en Signify op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartcombinatie Air France-KLM en verlichtingsbedrijf Signify staan vrijdag in de belangstelling op de Amsterdamse beurs. Air France-KLM wist het kwartaalverlies sterk terug te dringen dankzij de versoepeling van de reisbeperkingen. Signify waarschuwde daarentegen voor aanhoudende problemen in de toeleveringsketen. Beleggers verwerken daarnaast de hogere slotstanden op Wall Street, waar de S&P 500 en techbeurs Nasdaq nieuwe recordniveaus bereikten. Daarnaast wordt uitgekeken naar het groeicijfer van de economie van de eurozone en de inflatie in het eurogebied.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een lager begin van de laatste handelsdag van oktober. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken in het rood te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent hoger in afwachting van de verkiezingen in Japan, die aanstaande zondag worden gehouden.

Air France-KLM vervoerde dankzij soepelere reisregels veel meer passagiers in het derde kwartaal en profiteerde van eerder ingezette bezuinigingen. Het bedrijf leed een nettoverlies van 192 miljoen euro door de rentebetalingen die het moet doen op de noodkredieten die het concern tijdens coronacrisis overeind hielden. In dezelfde periode een jaar eerder bedroeg het verlies nog 1,6 miljard euro. Topman Pieter Elbers van KLM verklaarde dat de Nederlandse luchtvaartmaatschappij voorlopig nog "ruim uit de voeten" kan met de noodkredieten die KLM met hulp van de overheid binnenhaalde.

Signify

Signify zag de omzet in het afgelopen kwartaal dalen. Volgens topman Eric Rondolat was er sprake van een sterke vraag naar slimme verlichting, maar heeft het bedrijf door verstoringen in de toeleveringsketen moeite om aan die hoge vraag te voldoen. Dankzij prijsverhogingen wist Signify de daling van de marge beperkt te houden. Het concern denkt dat de toeleveringsproblemen in de komende maanden zullen aanhouden en de resultaten onder druk zullen blijven zetten.

De Europese toeleveranciers van Apple staan ook in de belangstelling. Het Amerikaanse technologieconcern boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Volgens topman Tim Cook heeft ook de iPhone-fabrikant last van de wereldwijde chiptekorten en de productieverstoringen in Zuidoost-Azië.

De euro was 1,1665 dollar waard, tegen 1,1687 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde een fractie tot 82,79 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 84,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: EU wil bedrijven helpen bij beperken banden met China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

15 uur geleden
Reuters: schoonzoon Trump mogelijk opgelicht bij deal in Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is mogelijk opgelicht bij het kopen van grond in Albanië. Een in Miami gevestigde zakenman, die in Albanië wordt gezocht voor het witwassen van drugsgeld, wordt ervan verdacht eigendomsbewijzen te hebben vervalst van grond waarop Kushner een miljardenresort wil laten bouwen.

17 uur geleden
Muziekindustrie komt met labels om AI-muziek te herkennen

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Diverse grote organisaties uit de muziekindustrie hebben vrijdag een labelsysteem gepresenteerd voor content die met kunstmatige intelligentie (AI) is gemaakt. Daarmee kunnen mensen snel achterhalen of en hoe er in bepaalde muziek gebruik is gemaakt van AI.

19 uur geleden
CNV waarschuwt: werkplek vaak niet ingericht op hitte

UTRECHT (ANP) - Nederlandse werkplekken zijn slecht ingericht op steeds hetere zomers. Daarvoor waarschuwt CNV na een peiling onder 1500 werkenden die fysiek op hun werk aanwezig moeten zijn, bijvoorbeeld in de bouw, industrie en de zorg.

20 uur geleden
Meta stopt na enkele dagen met fel bekritiseerde AI-functie

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta stopt na enkele dagen al weer met een nieuwe AI-functie waarmee gebruikers afbeeldingen konden genereren die waren gebaseerd op de Instagram-foto's van anderen. Het Amerikaanse socialemediaconcern besloot hiertoe na een storm aan kritiek dat Meta zich met de tool schuldig zou maken aan privacyschendingen.

20 uur geleden
Apple klaagt OpenAI aan om diefstal bedrijfsgegevens

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen ChatGPT-moeder OpenAI en twee voormalige werknemers van het AI-bedrijf, omdat zij vertrouwelijke bedrijfsgegevens van Apple zouden hebben gestolen. De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in het noorden van Californië.

1 dag geleden
Wall Street sluit met winst, succesvol beursdebuut SK Hynix

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koerswinsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de beursgang van het grote Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix in New York. Dat debuut verliep succesvol, want SK Hynix sloot bijna 13 procent hoger op 168 dollar per aandeel.

1 dag geleden