Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor resultaten Air France-KLM en Signify op beurs

Aandacht voor resultaten Air France-KLM en Signify op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartcombinatie Air France-KLM en verlichtingsbedrijf Signify staan vrijdag in de belangstelling op de Amsterdamse beurs. Air France-KLM wist het kwartaalverlies sterk terug te dringen dankzij de versoepeling van de reisbeperkingen. Signify waarschuwde daarentegen voor aanhoudende problemen in de toeleveringsketen. Beleggers verwerken daarnaast de hogere slotstanden op Wall Street, waar de S&P 500 en techbeurs Nasdaq nieuwe recordniveaus bereikten. Daarnaast wordt uitgekeken naar het groeicijfer van de economie van de eurozone en de inflatie in het eurogebied.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een lager begin van de laatste handelsdag van oktober. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken in het rood te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent hoger in afwachting van de verkiezingen in Japan, die aanstaande zondag worden gehouden.

Air France-KLM vervoerde dankzij soepelere reisregels veel meer passagiers in het derde kwartaal en profiteerde van eerder ingezette bezuinigingen. Het bedrijf leed een nettoverlies van 192 miljoen euro door de rentebetalingen die het moet doen op de noodkredieten die het concern tijdens coronacrisis overeind hielden. In dezelfde periode een jaar eerder bedroeg het verlies nog 1,6 miljard euro. Topman Pieter Elbers van KLM verklaarde dat de Nederlandse luchtvaartmaatschappij voorlopig nog "ruim uit de voeten" kan met de noodkredieten die KLM met hulp van de overheid binnenhaalde.

Signify

Signify zag de omzet in het afgelopen kwartaal dalen. Volgens topman Eric Rondolat was er sprake van een sterke vraag naar slimme verlichting, maar heeft het bedrijf door verstoringen in de toeleveringsketen moeite om aan die hoge vraag te voldoen. Dankzij prijsverhogingen wist Signify de daling van de marge beperkt te houden. Het concern denkt dat de toeleveringsproblemen in de komende maanden zullen aanhouden en de resultaten onder druk zullen blijven zetten.

De Europese toeleveranciers van Apple staan ook in de belangstelling. Het Amerikaanse technologieconcern boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht. Volgens topman Tim Cook heeft ook de iPhone-fabrikant last van de wereldwijde chiptekorten en de productieverstoringen in Zuidoost-Azië.

De euro was 1,1665 dollar waard, tegen 1,1687 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde een fractie tot 82,79 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 84,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

57 minuten geleden
Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

1 uur geleden
Air France-KLM houdt rekening met brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.

1 uur geleden
Adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.

2 uur geleden
Investeringen begin 2026 gedaald

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.

2 uur geleden
IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

3 uur geleden
WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

8 uur geleden