Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor rentebesluit ECB op Europese beurzen

Aandacht voor rentebesluit ECB op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht donderdag uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De verwachting is dat de beleidsbepalers weinig zullen veranderen, al wordt door sommige volgers rekening gehouden met een nog snellere afbouw van het opkoopprogramma van de centrale bank. De meeste Europese beurzen lijken hoger te gaan openen.

Op het Damrak openden een aantal bedrijven de boeken. Toeleverancier aan apotheken Fagron boekte het voorbije kwartaal een omzetgroei van 16 procent. Daarvan was bijna 14 procent op eigen kracht. De coronacrisis blijft het resultaat van het bedrijf drukken. De oorlog in Oekraïne lijkt vooralsnog minder impact te hebben.

Navigatiedienstverlener TomTom zag de verliezen oplopen door verdere investeringen in zijn kaartenplatform. Tegelijkertijd verdiende het Amsterdamse bedrijf minder aan de verkoop van kaarten aan autofabrikanten omdat die door de chiptekorten minder auto's afzetten. De oorlog in Oekraïne en de daardoor oplopende materiaalprijzen zorgen voor verdere onzekerheid, waarschuwde topman Harold Goddijn.

Staal

Logistiek vastgoedfonds WDP plaatste naar eigen zeggen met succes 500 miljoen euro aan groene obligaties bij een achttal internationale beleggers. Het geld gebruikt WDP voor herfinanciering van activa.

Staalbedrijf ArcelorMittal kocht zich in bij een hypermoderne staalfabriek van branchegenoot Voestalpine in Texas. Het in Luxemburg gevestigde staalbedrijf krijgt een belang van 80 procent in die fabriek, die 1 miljard dollar waard zou zijn.

Ericsson

Adyen kan bewegen op een nieuw analistenadvies. De betalingsverwerker wordt vanaf nu gevolgd door analisten van Piper Sandler, die een overweight-advies op het aandeel plakken.

Ook op andere beurzen kwamen bedrijven met resultaten. De Zweedse maker van telecomapparatuur Ericsson liet weten boetes te verwachten vanwege een corruptieschandaal in Irak. Een inschatting hoe hoog die boetes kunnen uitvallen, durft het bedrijf nog niet te maken.

De Franse mode- en luxegoederenmaker Hermès zag de omzet met een kwart stijgen. Vooral de modelijn deed het goed, maar ook de lederwaren zoals handtassen verkochten beter dan verwacht. Wel zegt Hermès momenteel last te hebben van de lockdowns in China. Onder meer drie winkels in Shanghai zijn daardoor dicht.

Meer uit Financieel

ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

1 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

2 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

3 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

4 uur geleden
ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

5 uur geleden
Maritieme organisatie VN wil veilige corridor door Straat Hormuz

LONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.

5 uur geleden
VS overwegen bepaalde sancties op Iraanse olie op te heffen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.

6 uur geleden