Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor rentebesluit ECB op Europese beurzen

Aandacht voor rentebesluit ECB op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht donderdag uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De verwachting is dat de beleidsbepalers weinig zullen veranderen, al wordt door sommige volgers rekening gehouden met een nog snellere afbouw van het opkoopprogramma van de centrale bank. De meeste Europese beurzen lijken hoger te gaan openen.

Op het Damrak openden een aantal bedrijven de boeken. Toeleverancier aan apotheken Fagron boekte het voorbije kwartaal een omzetgroei van 16 procent. Daarvan was bijna 14 procent op eigen kracht. De coronacrisis blijft het resultaat van het bedrijf drukken. De oorlog in Oekraïne lijkt vooralsnog minder impact te hebben.

Navigatiedienstverlener TomTom zag de verliezen oplopen door verdere investeringen in zijn kaartenplatform. Tegelijkertijd verdiende het Amsterdamse bedrijf minder aan de verkoop van kaarten aan autofabrikanten omdat die door de chiptekorten minder auto's afzetten. De oorlog in Oekraïne en de daardoor oplopende materiaalprijzen zorgen voor verdere onzekerheid, waarschuwde topman Harold Goddijn.

Staal

Logistiek vastgoedfonds WDP plaatste naar eigen zeggen met succes 500 miljoen euro aan groene obligaties bij een achttal internationale beleggers. Het geld gebruikt WDP voor herfinanciering van activa.

Staalbedrijf ArcelorMittal kocht zich in bij een hypermoderne staalfabriek van branchegenoot Voestalpine in Texas. Het in Luxemburg gevestigde staalbedrijf krijgt een belang van 80 procent in die fabriek, die 1 miljard dollar waard zou zijn.

Ericsson

Adyen kan bewegen op een nieuw analistenadvies. De betalingsverwerker wordt vanaf nu gevolgd door analisten van Piper Sandler, die een overweight-advies op het aandeel plakken.

Ook op andere beurzen kwamen bedrijven met resultaten. De Zweedse maker van telecomapparatuur Ericsson liet weten boetes te verwachten vanwege een corruptieschandaal in Irak. Een inschatting hoe hoog die boetes kunnen uitvallen, durft het bedrijf nog niet te maken.

De Franse mode- en luxegoederenmaker Hermès zag de omzet met een kwart stijgen. Vooral de modelijn deed het goed, maar ook de lederwaren zoals handtassen verkochten beter dan verwacht. Wel zegt Hermès momenteel last te hebben van de lockdowns in China. Onder meer drie winkels in Shanghai zijn daardoor dicht.

Meer uit Financieel

Nexperia tevreden met beslissing ondernemingskamer

NIJMEGEN (ANP) - Nexperia is tevreden met de beslissing van de ondernemingskamer om een onderzoek naar de Nijmeegse chipmaker te bevelen. Door die maatregel blijft de Chinese zakenman Wing Zhang geschorst als topman van het bedrijf.

7 minuten geleden
Frans AI-bedrijf Mistral bouwt datacenter in Zweden

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral gaat een AI-datacenter bouwen in Zweden om zijn diensten in Europa uit te breiden. Het is voor het eerst dat Mistral een datacenter buiten Frankrijk bouwt. Volgens Mistral zal de investering van 1,2 miljard euro in Zweden de Europese techsector versterken.

47 minuten geleden
Reizen naar Cuba kunnen doorgaan door bijtankstop airlines

DEN HAAG (ANP) - Air France en Air Europa hebben besloten om via een tussenstop naar Cuba te vliegen, zodat ze onderweg kerosine kunnen bijtanken. Daardoor kunnen vakantiereizen naar het Caribische land vanuit Nederland voorlopig doorgaan, ondanks dat er in Cuba zelf sprake is van grote brandstoftekorten.

1 uur geleden
Rechters houden schorsing Chinese topman Nexperia in stand

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam beveelt dat er een onderzoek moet komen naar chipmaker Nexperia. De Chinese zakenman Wing Zhang blijft daarmee geschorst als topman van het Nijmeegse bedrijf. Een oplossing voor het internationale conflict rond het bedrijf lijkt daarmee nog ver weg.

1 uur geleden
Syrisch staatsbedrijf: we hebben grote reserves aan olie en gas

LONDEN (ANP) - Syrië heeft grote onontgonnen voorraden aan olie en gas en is van plan om de westerse oliebedrijven Chevron, ConocoPhillips, TotalEnergies en Eni vergunningen te geven om naar die reserves te zoeken. Dat heeft het hoofd van het Syrische staatsoliebedrijf gezegd in een interview met zakenkrant Financial Times.

3 uur geleden
Moederbedrijf MediaMarkt profiteert van groter onlinemarktaandeel

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het twaalfde kwartaal op rij winstgevende groei laten zien. Volgens topman Kai-Ulrich Deissner steeg het onlinemarktaandeel van zijn bedrijf in de feestdagenperiode daarbij tot een recordniveau. Hij heeft de indruk dat eerdere investeringen zich uitbetalen en dat zijn meer dan duizend winkels en websites goed op elkaar aansluiten.

4 uur geleden
EU wil bedrijfsregistratie in hele Unie in 48 uur mogelijk maken

STRAATSBURG (ANP) - Het moet mogelijk worden voor Europese ondernemers om binnen 48 uur hun bedrijf in elke EU-lidstaat te registreren. Dat voornemen staat in een plan van de Europese Commissie om obstakels binnen de interne markt van de EU te verwijderen, aldus voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement.

4 uur geleden