Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor rentebesluit ECB op Beursplein 5

Aandacht voor rentebesluit ECB op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag vooral uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Het rentetarief in de eurozone zal daarbij vrijwel zeker onveranderd worden gelaten op het recordniveau van 4 procent. De ECB heeft de rente sinds oktober vorig jaar niet meer gewijzigd. Wel zal het mogelijk de laatste rentepauze zijn.

Bij de volgende vergadering in juni zal de ECB waarschijnlijk beginnen met het verlagen van rente, nu de inflatie de doelstelling van 2 procent nadert. In maart bedroeg de inflatie in het eurogebied 2,4 procent. Voor de rentevergadering in juni zal duidelijk moeten zijn wat de impact is van de loongroei in de eurozone op de inflatie. Als de loongroei de inflatie niet verder zal aanjagen, zal de rente naar verwachting verlaagd kunnen worden. Beleggers zullen dan ook vooral letten op wat ECB-president Christine Lagarde zal gaan zeggen over de toekomstige rentestappen in haar toelichting op het rentebesluit.

In de VS werd ook gehoopt dat de Federal Reserve in juni zou gaan beginnen met het verlagen van de rente. Na het tegenvallende Amerikaanse inflatiecijfer over maart, dat woensdag naar buiten kwam, wordt nu gerekend op een eerste renteverlaging in september.

Vlak begin

De AEX-index op het Damrak lijkt vrijwel vlak te gaan beginnen. De Aziatische beurzen sloten donderdag verdeeld. De Nikkei in Tokio verloor 0,4 procent. De beurs in Shanghai klom 0,4 procent. In China is de inflatie in maart afgenomen tot 0,1 procent op jaarbasis, van 0,7 procent in februari. De inflatie viel daarmee lager uit dan verwacht door een sterkere daling van de voedselprijzen.

Op het Damrak kwam AEX-bedrijf Exor nog met jaarcijfers. Het Italiaanse investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli, dat vorig jaar een belang heeft genomen van 15 procent in Philips, boekte in 2023 een nettowinst van bijna 4,2 miljard euro. Dat was een fractie minder dan een jaar eerder. Naast een belang in Philips heeft Exor ook grote belangen in autoconcerns Stellantis en Ferrari en voetbalclub Juventus.

Fagron

Ook Fagron opende de boeken. Het apothekersbedrijf zag de omzet in het eerste kwartaal met ruim 15 procent stijgen tot een recordniveau van 209 miljoen euro. Alle regio's droegen bij aan de groei, waarbij Noord-Amerika een recordgroei liet zien.

De euro was 1,0735 dollar waard, tegen 1,0747 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom een fractie tot 86,24 dollar. Brentolie werd ook iets duurder op 90,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASN Bank herstelt storing met weergave spaarsaldo in de nacht

UTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.

23 minuten geleden
Lidl wil winkels volgend jaar volledig elektrisch bevoorraden

ALMERE (ANP) - Lidl wil zijn Nederlandse supermarkten vanaf volgend jaar alleen nog maar bevoorraden met elektrische vrachtwagens. Dat is sneller dan gepland, want eerder zei het bedrijf dit voor 2030 te willen doen. Lidl is naar eigen zeggen de eerste supermarktketen die deze stap zet.

29 minuten geleden
Fashiongroep Omoda neemt onlinewinkel Wehkamp over

ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.

3 uur geleden
Eerste daling passagiers luchthavens Europa sinds coronaherstel

BRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.

3 uur geleden
Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Ackman

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.

4 uur geleden
Adviesbureau: meer miljonairs in Nederland en wereldwijd

UTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.

4 uur geleden
Krant: ING werkt aan bod op Spaanse vermogensbeheerder Singular

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.

4 uur geleden