Aandacht voor Randstad op drukke beursdag
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de resultaten van Randstad. Het uitzendconcern blijft last houden van de moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd. Vooral in Noord-Amerika verdiende de Nederlandse uitzender het afgelopen kwartaal fors minder. In Nederland en de landen om ons heen wist Randstad het verval ten opzichte van het afgelopen recordjaar enigszins beperkt te houden.
Randstad zag de totale omzet met 7 procent dalen tot 6,3 miljard euro. De nettowinst nam af tot 170 miljoen euro, van 230 miljoen euro een jaar eerder. Een ommekeer is volgens de uitzender nog niet in zicht. In oktober, de eerste maand van het vierde kwartaal, is het beeld volgens het bedrijf hetzelfde als in het derde kwartaal. Randstad verwacht dan ook dat de brutomarge en de operationele kosten dit kwartaal ongeveer gelijk zullen zijn aan die in de afgelopen periode.
Chipbedrijf ASMI zal na de slotbel de resultaten bekendmaken. Vooral buiten het Damrak komen veel grote Europese en Amerikaanse bedrijven met kwartaalcijfers. Zo openden de Zwitserse farmaceut Novartis, het Franse telecomconcern Orange en de Italiaanse bank UniCredit de boeken. Later op de dag komen onder meer de Amerikaanse frisdrankfabrikant Coca-Cola en autoproducent GM met cijfers. Softwareconcern Microsoft en Google-moeder Alphabet brengen na de slotbel op Wall Street de resultaten naar buiten.
Verder houden beleggers vooral de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook de oplopende rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties houden de financiële markten in de greep.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een hogere opening. Ook de andere Europese beurzen lijken met winsten te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent in de plus en de beurs in Shanghai won 0,3 procent. In Hongkong keerden beleggers terug na een lang weekeinde en daalde de Hang Seng-index 0,9 procent.
Op het Damrak staat ook Ajax in de belangstelling. Trainer Maurice Steijn vertrekt bij de beursgenoteerde voetbalclub na de slechte start van het seizoen. Assistent-trainer Hedwiges Maduro neemt voorlopig zijn taken over.
De euro was 1,0678 dollar waard, tegen 1,0642 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 85,67 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder op 90,05 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De exploitant van de Eiffeltoren heeft dinsdag bekendgemaakt dat de topman van de bezienswaardigheid eind dit jaar vertrekt. Het besluit volgt op de ophef die ontstond toen vrouwelijke medewerkers werden weggestuurd tijdens een bezoek van een hindoeïstische religieuze groep. Patrick Branco Ruivo is sinds 2018 topman van het monument.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het dinsdag bij de opening van de beurzen voorzichtig aan in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen. Ook het uitblijven van vooruitgang in de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran tempert de risicobereidheid.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.
4 uur geleden