Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Randstad op drukke beursdag

Aandacht voor Randstad op drukke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de resultaten van Randstad. Het uitzendconcern blijft last houden van de moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd. Vooral in Noord-Amerika verdiende de Nederlandse uitzender het afgelopen kwartaal fors minder. In Nederland en de landen om ons heen wist Randstad het verval ten opzichte van het afgelopen recordjaar enigszins beperkt te houden.

Randstad zag de totale omzet met 7 procent dalen tot 6,3 miljard euro. De nettowinst nam af tot 170 miljoen euro, van 230 miljoen euro een jaar eerder. Een ommekeer is volgens de uitzender nog niet in zicht. In oktober, de eerste maand van het vierde kwartaal, is het beeld volgens het bedrijf hetzelfde als in het derde kwartaal. Randstad verwacht dan ook dat de brutomarge en de operationele kosten dit kwartaal ongeveer gelijk zullen zijn aan die in de afgelopen periode.

Chipbedrijf ASMI zal na de slotbel de resultaten bekendmaken. Vooral buiten het Damrak komen veel grote Europese en Amerikaanse bedrijven met kwartaalcijfers. Zo openden de Zwitserse farmaceut Novartis, het Franse telecomconcern Orange en de Italiaanse bank UniCredit de boeken. Later op de dag komen onder meer de Amerikaanse frisdrankfabrikant Coca-Cola en autoproducent GM met cijfers. Softwareconcern Microsoft en Google-moeder Alphabet brengen na de slotbel op Wall Street de resultaten naar buiten.

Verder houden beleggers vooral de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook de oplopende rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties houden de financiële markten in de greep.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een hogere opening. Ook de andere Europese beurzen lijken met winsten te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent in de plus en de beurs in Shanghai won 0,3 procent. In Hongkong keerden beleggers terug na een lang weekeinde en daalde de Hang Seng-index 0,9 procent.

Op het Damrak staat ook Ajax in de belangstelling. Trainer Maurice Steijn vertrekt bij de beursgenoteerde voetbalclub na de slechte start van het seizoen. Assistent-trainer Hedwiges Maduro neemt voorlopig zijn taken over.

De euro was 1,0678 dollar waard, tegen 1,0642 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 85,67 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder op 90,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse vakbond roept op tot staking bij fabriek Mercedes-Benz

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vakbond IG Metall heeft werknemers van een Mercedes-Benz-fabriek in Berlijn opgeroepen om maandagochtend het werk neer te leggen. De vakbond is niet tevreden over het verloop van de onderhandelingen voor een nieuwe cao in de metaalelektroindustrie.

19 minuten geleden
Voedselprijzen dalen na hoogste stand in bijna vier jaar

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in oktober gedaald na het bereiken van het hoogste niveau in bijna vier jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). Dat komt door een zwakke vraag en optimisme over de geplande gesprekken tussen Rusland en Oekraïne in Abu Dhabi. Met name de prijzen van granen en vlees zijn lager.

2 uur geleden
Rusland neemt controle over meer bezittingen van Camel-producent

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.

20 uur geleden
Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

23 uur geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

1 dag geleden
Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

1 dag geleden
SpaceX-bestuurslid vertrekt dag na Amerikaanse midterms

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.

1 dag geleden