Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Randstad op drukke beursdag

Aandacht voor Randstad op drukke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de resultaten van Randstad. Het uitzendconcern blijft last houden van de moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd. Vooral in Noord-Amerika verdiende de Nederlandse uitzender het afgelopen kwartaal fors minder. In Nederland en de landen om ons heen wist Randstad het verval ten opzichte van het afgelopen recordjaar enigszins beperkt te houden.

Randstad zag de totale omzet met 7 procent dalen tot 6,3 miljard euro. De nettowinst nam af tot 170 miljoen euro, van 230 miljoen euro een jaar eerder. Een ommekeer is volgens de uitzender nog niet in zicht. In oktober, de eerste maand van het vierde kwartaal, is het beeld volgens het bedrijf hetzelfde als in het derde kwartaal. Randstad verwacht dan ook dat de brutomarge en de operationele kosten dit kwartaal ongeveer gelijk zullen zijn aan die in de afgelopen periode.

Chipbedrijf ASMI zal na de slotbel de resultaten bekendmaken. Vooral buiten het Damrak komen veel grote Europese en Amerikaanse bedrijven met kwartaalcijfers. Zo openden de Zwitserse farmaceut Novartis, het Franse telecomconcern Orange en de Italiaanse bank UniCredit de boeken. Later op de dag komen onder meer de Amerikaanse frisdrankfabrikant Coca-Cola en autoproducent GM met cijfers. Softwareconcern Microsoft en Google-moeder Alphabet brengen na de slotbel op Wall Street de resultaten naar buiten.

Verder houden beleggers vooral de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook de oplopende rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties houden de financiële markten in de greep.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een hogere opening. Ook de andere Europese beurzen lijken met winsten te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent in de plus en de beurs in Shanghai won 0,3 procent. In Hongkong keerden beleggers terug na een lang weekeinde en daalde de Hang Seng-index 0,9 procent.

Op het Damrak staat ook Ajax in de belangstelling. Trainer Maurice Steijn vertrekt bij de beursgenoteerde voetbalclub na de slechte start van het seizoen. Assistent-trainer Hedwiges Maduro neemt voorlopig zijn taken over.

De euro was 1,0678 dollar waard, tegen 1,0642 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 85,67 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder op 90,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Britse regering wil staalindustrie beschermen tegen heffing VS

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering wil miljarden uittrekken om de binnenlandse staalindustrie te beschermen. Daarvoor heeft zij zondag een plan aangekondigd, enkele dagen nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld importheffingen op staal in te voeren.

4 uur geleden
FT: puzzelbedrijf Keesing klaargestoomd voor verkoop

AMSTERDAM (ANP) - Keesing Media Group, een toonaangevende Nederlandse uitgever van puzzelboekjes, wordt klaargestoomd voor verkoop door de Britse investeringsmaatschappij BC Partners. Dit berichtte de Britse zakenkrant Financial Times, op basis van anonieme bronnen. BC Partners heeft zakenbank Rothschild ingeschakeld om strategische opties voor het bedrijf te verkennen.

23 uur geleden
Fors meer steunaanvragen in Washington na ontslagrondes Trump

WASHINGTON (ANP) - De plannen van de Amerikaanse president Donald Trump om bureaucratie aan te pakken en duizenden overheidsmedewerkers te ontslaan, hebben geleid tot een forse stijging van het aantal werkloosheidsaanvragen in Washington. Sinds Trump president is hebben bijna 4000 mensen in de stad een uitkering aangevraagd, volgens cijfers van het Amerikaanse ministerie van Arbeid.

1 dag geleden
Oekraïens defensiebedrijf en Franse Thales gaan samenwerken

MÜNCHEN (ANP) - Het Oekraïense defensieconcern Ukroboronprom heeft een samenwerkingsovereenkomst getekend met het Franse defensie- en elektronicaconcern Thales. Het doel is om geavanceerde technologische oplossingen te ontwikkelen en operationele ondersteuning te bieden op het gebied van luchtverdediging, radarsystemen, elektronische oorlogvoering en tactische communicatie.

1 dag geleden
AI-baas Google: claims Chinese DeepSeek overdreven

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Demis Hassabis, hoofd van de tak van Google die zich bezighoudt met kunstmatige intelligentie (AI), maakt zich geen zorgen over zijn Chinese concurrent DeepSeek. Google heeft superieure AI-technologie, zei hij tegen personeel.

1 dag geleden
OpenAI wijst overnamebod Musk af: 'het was helemaal geen bod'

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van OpenAI heeft officieel het voorstel van Elon Musk afgewezen om de non-profitorganisatie achter OpenAI over te nemen voor 97,4 miljard dollar. In een beknopte brief aan Musks advocaat stelt de advocaat van OpenAI dat het bestuur het voorstel heeft geëvalueerd. Het concludeerde dat het veelbesproken 'bod' van de miljardair in werkelijkheid helemaal geen bod was, zonder verder in detail te treden.

1 dag geleden
Topman Boeing moet verantwoording afleggen na reeks incidenten

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Kelly Ortberg, de topman van de geplaagde Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing, moet in april getuigen voor een senaatscommissie over de stappen die het concern heeft genomen om veiligheids- en kwaliteitsproblemen aan te pakken. Dit gebeurt na een reeks incidenten met zijn toestellen.

1 dag geleden