Aandacht voor Randstad op drukke beursdag
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de resultaten van Randstad. Het uitzendconcern blijft last houden van de moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd. Vooral in Noord-Amerika verdiende de Nederlandse uitzender het afgelopen kwartaal fors minder. In Nederland en de landen om ons heen wist Randstad het verval ten opzichte van het afgelopen recordjaar enigszins beperkt te houden.
Randstad zag de totale omzet met 7 procent dalen tot 6,3 miljard euro. De nettowinst nam af tot 170 miljoen euro, van 230 miljoen euro een jaar eerder. Een ommekeer is volgens de uitzender nog niet in zicht. In oktober, de eerste maand van het vierde kwartaal, is het beeld volgens het bedrijf hetzelfde als in het derde kwartaal. Randstad verwacht dan ook dat de brutomarge en de operationele kosten dit kwartaal ongeveer gelijk zullen zijn aan die in de afgelopen periode.
Chipbedrijf ASMI zal na de slotbel de resultaten bekendmaken. Vooral buiten het Damrak komen veel grote Europese en Amerikaanse bedrijven met kwartaalcijfers. Zo openden de Zwitserse farmaceut Novartis, het Franse telecomconcern Orange en de Italiaanse bank UniCredit de boeken. Later op de dag komen onder meer de Amerikaanse frisdrankfabrikant Coca-Cola en autoproducent GM met cijfers. Softwareconcern Microsoft en Google-moeder Alphabet brengen na de slotbel op Wall Street de resultaten naar buiten.
Verder houden beleggers vooral de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook de oplopende rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties houden de financiële markten in de greep.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een hogere opening. Ook de andere Europese beurzen lijken met winsten te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent in de plus en de beurs in Shanghai won 0,3 procent. In Hongkong keerden beleggers terug na een lang weekeinde en daalde de Hang Seng-index 0,9 procent.
Op het Damrak staat ook Ajax in de belangstelling. Trainer Maurice Steijn vertrekt bij de beursgenoteerde voetbalclub na de slechte start van het seizoen. Assistent-trainer Hedwiges Maduro neemt voorlopig zijn taken over.
De euro was 1,0678 dollar waard, tegen 1,0642 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 85,67 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder op 90,05 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
10 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
13 uur geleden