Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Randstad op drukke beursdag

Aandacht voor Randstad op drukke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de resultaten van Randstad. Het uitzendconcern blijft last houden van de moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd. Vooral in Noord-Amerika verdiende de Nederlandse uitzender het afgelopen kwartaal fors minder. In Nederland en de landen om ons heen wist Randstad het verval ten opzichte van het afgelopen recordjaar enigszins beperkt te houden.

Randstad zag de totale omzet met 7 procent dalen tot 6,3 miljard euro. De nettowinst nam af tot 170 miljoen euro, van 230 miljoen euro een jaar eerder. Een ommekeer is volgens de uitzender nog niet in zicht. In oktober, de eerste maand van het vierde kwartaal, is het beeld volgens het bedrijf hetzelfde als in het derde kwartaal. Randstad verwacht dan ook dat de brutomarge en de operationele kosten dit kwartaal ongeveer gelijk zullen zijn aan die in de afgelopen periode.

Chipbedrijf ASMI zal na de slotbel de resultaten bekendmaken. Vooral buiten het Damrak komen veel grote Europese en Amerikaanse bedrijven met kwartaalcijfers. Zo openden de Zwitserse farmaceut Novartis, het Franse telecomconcern Orange en de Italiaanse bank UniCredit de boeken. Later op de dag komen onder meer de Amerikaanse frisdrankfabrikant Coca-Cola en autoproducent GM met cijfers. Softwareconcern Microsoft en Google-moeder Alphabet brengen na de slotbel op Wall Street de resultaten naar buiten.

Verder houden beleggers vooral de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook de oplopende rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties houden de financiële markten in de greep.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een hogere opening. Ook de andere Europese beurzen lijken met winsten te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio sloot 0,2 procent in de plus en de beurs in Shanghai won 0,3 procent. In Hongkong keerden beleggers terug na een lang weekeinde en daalde de Hang Seng-index 0,9 procent.

Op het Damrak staat ook Ajax in de belangstelling. Trainer Maurice Steijn vertrekt bij de beursgenoteerde voetbalclub na de slechte start van het seizoen. Assistent-trainer Hedwiges Maduro neemt voorlopig zijn taken over.

De euro was 1,0678 dollar waard, tegen 1,0642 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 85,67 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder op 90,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

8 uur geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

11 uur geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

13 uur geleden
CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

16 uur geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

16 uur geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

17 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

17 uur geleden