Aandacht voor Prosus en Amerikaans rentebesluit op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder stond de afgelopen dagen flink onder druk door de verkoopgolf in de Chinese techsector. Chinese techbedrijven als Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft, schoten woensdag echter omhoog na positieve uitlatingen van de Chinese autoriteiten.
Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De centrale bank zal naar verwachting voor het eerst sinds 2018 de rente verhogen om de hoge inflatie aan te pakken. Beleggers houden verder de ontwikkelingen rond de Russische oorlog in Oekraïne nauwlettend in de gaten, waarbij wordt gehoopt op enige vooruitgang in de onderhandelingen over een staakt-het-vuren.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren flink hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen openen. In de Aziatische regio gingen de aandelenmarkten woensdag stevig vooruit. De Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent in de plus.
Techbedrijven
In Hongkong steeg de Hang Seng-index tussentijds bijna 9 procent na de verliesbeurt van 6 procent een dag eerder. De koersen schoten omhoog nadat de Chinese vicepremier Liu He na een bijeenkomst met financiële toplieden verklaarde dat de autoriteiten alles zullen doen om de aandelenmarkten in het land stabiel te houden en steun zullen blijven bieden aan buitenlandse beursnoteringen van Chinese bedrijven.
De Chinese techbedrijven gingen de afgelopen dagen juist in de uitverkoop door de zorgen over de strengere aanpak van de sector door Beijing en de vrees dat een aantal grote Chinese techbedrijven mogelijk hun beursnoteringen op Wall Street zullen verliezen. Internet- en gamesconcern Tencent dikte ruim 23 procent aan, waardoor de in Amsterdam genoteerde grootaandeelhouder Prosus naar verwachting ook flink zal herstellen.
Ajax
ABN AMRO en verzekeraar NN Group zullen mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Analisten van HSBC schroefden hun aanbeveling voor ABN AMRO op naar kopen. NN kreeg een koopadvies van Deutsche Bank. Ook Ajax staat in de belangstelling na de uitschakeling in de Champions League. De beursgenoteerde voetbalclub verloor de thuiswedstrijd in de achtste finales tegen Benfica na een eerder gelijkspel.
De euro was 1,0979 dollar waard, tegen 1,0943 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 98,64 dollar. Brentolie werd 3,1 procent duurder op 102,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.
19 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag verder omlaaggegaan. Beleggers bleven voorzichtig na de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven een dag eerder. De beursgraadmeters op Wall Street leden daardoor de zwaarste koersverliezen in een maand tijd. Veel grote techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), maar beleggers twijfelen of de waarderingen niet te hard zijn opgelopen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft na de nodige vertraging ook een handelsovereenkomst gesloten met de Verenigde Staten. Volgens de Zwitsers daalt het Amerikaanse importtarief daardoor van 39 naar 15 procent, tot opluchting van onder meer horlogemakers in het Alpenland.
2 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De drie energiecentrales van Vattenfall bij het terrein van Tata Steel Nederland komen begin volgend jaar definitief in handen van de staalfabrikant. De twee bedrijven hebben hierover een definitieve overeenkomst ondertekend.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De olieraffinaderij Zeeland Refinery bij Vlissingen komt niet stil te liggen door de Amerikaanse sancties tegen de Russische medeaandeelhouder Lukoil. Dat verzekert het Franse olieconcern TotalEnergies, dat voor 55 procent eigenaar is van de raffinaderij. Lukoil heeft de andere 45 procent in handen.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - SnowWorld gaat samen met de Britse branchegenoot Snowcentres. Dat heeft de uitbater van skihallen vrijdag bekendgemaakt. De nieuwe groep telt twaalf locaties in vijf landen: Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, België en Frankrijk.
6 uur geleden