Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Prosus en Amerikaans rentebesluit op Damrak

Aandacht voor Prosus en Amerikaans rentebesluit op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder stond de afgelopen dagen flink onder druk door de verkoopgolf in de Chinese techsector. Chinese techbedrijven als Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft, schoten woensdag echter omhoog na positieve uitlatingen van de Chinese autoriteiten.

Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De centrale bank zal naar verwachting voor het eerst sinds 2018 de rente verhogen om de hoge inflatie aan te pakken. Beleggers houden verder de ontwikkelingen rond de Russische oorlog in Oekraïne nauwlettend in de gaten, waarbij wordt gehoopt op enige vooruitgang in de onderhandelingen over een staakt-het-vuren.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren flink hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen openen. In de Aziatische regio gingen de aandelenmarkten woensdag stevig vooruit. De Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent in de plus.

Techbedrijven

In Hongkong steeg de Hang Seng-index tussentijds bijna 9 procent na de verliesbeurt van 6 procent een dag eerder. De koersen schoten omhoog nadat de Chinese vicepremier Liu He na een bijeenkomst met financiële toplieden verklaarde dat de autoriteiten alles zullen doen om de aandelenmarkten in het land stabiel te houden en steun zullen blijven bieden aan buitenlandse beursnoteringen van Chinese bedrijven.

De Chinese techbedrijven gingen de afgelopen dagen juist in de uitverkoop door de zorgen over de strengere aanpak van de sector door Beijing en de vrees dat een aantal grote Chinese techbedrijven mogelijk hun beursnoteringen op Wall Street zullen verliezen. Internet- en gamesconcern Tencent dikte ruim 23 procent aan, waardoor de in Amsterdam genoteerde grootaandeelhouder Prosus naar verwachting ook flink zal herstellen.

Ajax

ABN AMRO en verzekeraar NN Group zullen mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Analisten van HSBC schroefden hun aanbeveling voor ABN AMRO op naar kopen. NN kreeg een koopadvies van Deutsche Bank. Ook Ajax staat in de belangstelling na de uitschakeling in de Champions League. De beursgenoteerde voetbalclub verloor de thuiswedstrijd in de achtste finales tegen Benfica na een eerder gelijkspel.

De euro was 1,0979 dollar waard, tegen 1,0943 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 98,64 dollar. Brentolie werd 3,1 procent duurder op 102,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

50 minuten geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

1 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

2 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

2 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

3 uur geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

5 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

5 uur geleden