Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Prosus en Amerikaans rentebesluit op Damrak

Aandacht voor Prosus en Amerikaans rentebesluit op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder stond de afgelopen dagen flink onder druk door de verkoopgolf in de Chinese techsector. Chinese techbedrijven als Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft, schoten woensdag echter omhoog na positieve uitlatingen van de Chinese autoriteiten.

Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De centrale bank zal naar verwachting voor het eerst sinds 2018 de rente verhogen om de hoge inflatie aan te pakken. Beleggers houden verder de ontwikkelingen rond de Russische oorlog in Oekraïne nauwlettend in de gaten, waarbij wordt gehoopt op enige vooruitgang in de onderhandelingen over een staakt-het-vuren.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren flink hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen openen. In de Aziatische regio gingen de aandelenmarkten woensdag stevig vooruit. De Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent in de plus.

Techbedrijven

In Hongkong steeg de Hang Seng-index tussentijds bijna 9 procent na de verliesbeurt van 6 procent een dag eerder. De koersen schoten omhoog nadat de Chinese vicepremier Liu He na een bijeenkomst met financiële toplieden verklaarde dat de autoriteiten alles zullen doen om de aandelenmarkten in het land stabiel te houden en steun zullen blijven bieden aan buitenlandse beursnoteringen van Chinese bedrijven.

De Chinese techbedrijven gingen de afgelopen dagen juist in de uitverkoop door de zorgen over de strengere aanpak van de sector door Beijing en de vrees dat een aantal grote Chinese techbedrijven mogelijk hun beursnoteringen op Wall Street zullen verliezen. Internet- en gamesconcern Tencent dikte ruim 23 procent aan, waardoor de in Amsterdam genoteerde grootaandeelhouder Prosus naar verwachting ook flink zal herstellen.

Ajax

ABN AMRO en verzekeraar NN Group zullen mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Analisten van HSBC schroefden hun aanbeveling voor ABN AMRO op naar kopen. NN kreeg een koopadvies van Deutsche Bank. Ook Ajax staat in de belangstelling na de uitschakeling in de Champions League. De beursgenoteerde voetbalclub verloor de thuiswedstrijd in de achtste finales tegen Benfica na een eerder gelijkspel.

De euro was 1,0979 dollar waard, tegen 1,0943 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 98,64 dollar. Brentolie werd 3,1 procent duurder op 102,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

4 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

4 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

5 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

5 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

6 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

7 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

8 uur geleden