Aandacht voor preventie op Wereld Diabetes Dag
AMERSFOORT (ANP) - Met symposia, gratis bloedsuikermetingen en in het blauw uitgelichte gebouwen wordt donderdag wereldwijd aandacht gevraagd voor diabetes. Het is dan Wereld Diabetes Dag, bedoeld om mensen bewuster te maken van deze chronische ziekte die steeds meer voorkomt, en de ernstige complicaties ervan. Preventie en een snelle diagnose zijn dus belangrijk.
In Nederland hebben 1,2 miljoen mensen diabetes (ofwel suikerziekte). Over twintig jaar zijn dat er ongeveer 1,5 miljoen, meldt het Diabetes Fonds. Vorig jaar kregen gemiddeld elke dag 150 mensen die diagnose te horen. De meeste mensen hebben type 2, maar één op de tien heeft type 1 - onder wie veel kinderen en jongeren - waarbij het eigen afweersysteem de insulineproducerende cellen vernietigt. Op astma na is het de meest voorkomende chronische ziekte bij kinderen.
Doordat het lichaam te weinig of geen insuline maakt, is de bloedsuikerspiegel ontregeld en dat kan leiden tot onder meer flauwtes, slecht zien en algehele beroerdheid. Blijven de bloedsuikerwaardes langere tijd te hoog, dan kunnen ernstige complicaties ontstaan aan onder meer voeten, nieren en ogen. Het Diabetes Fonds en Diabetesvereniging Nederland delen in Amersfoort op de Varkensmarkt bloemen uit om weg te geven aan mensen met diabetes of mensen die voor hen klaar staan.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Het besmette drinkwater in de regio Utrecht heeft er niet voor gezorgd dat meer mensen met buikklachten naar de huisarts gingen. Dat meldt onderzoeksbureau Nivel. Op 1 november werd bekend dat het drinkwater in en rond Utrecht de darmbacterie enterokokken bevatte, drie dagen later was het weer schoon en veilig om te drinken.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen hebben een grotere kans op ernstig astma als ze in een huurwoning wonen, een migratieachtergrond hebben en als ze opgroeien in een gezin met een laag inkomen. Dat staat in een grote studie van het Amsterdam UMC in samenwerking met het Amsterdam Health and Technology Institute.
1 dag geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlanders kampen met angstige of depressieve gevoelens, en een kwart van alle volwassenen heeft een psychische aandoening. Een op de twintig volwassenen wordt daarvoor behandeld bij gespecialiseerde geestelijke gezondheidszorg. Dat constateren het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en kennisinstituut Trimbos.
2 dagen geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal minderjarigen met (ernstige) obesitas neemt fors toe, zien kinderartsen. Bijna 400.000 Nederlandse kinderen hebben overgewicht en een kwart daarvan heeft obesitas. "De vraag is hoeveel erger het moet worden voordat de politiek ingrijpt", vraagt Lissy de Ridder, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK), zich af.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Jan Anthonie Bruijn (Volksgezondheid, VVD) en Femke Wiersma (Landbouw, BBB) nemen gezondheidsrisico's rond geitenhouderijen "zeer serieus". Dat stellen de ministeries in een gezamenlijk statement na het rapport van de Gezondheidsraad over die risico's.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden patiënten komen zonder medicatie te zitten als apothekers niet meer mogen doorleveren aan andere apotheken. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisapothekers (NVZA), de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) en het Netwerk Gespecialiseerde Bereidingsapotheken (NGB).
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - De hele wereld kijkt naar Nederland en naar de proeven die hier lopen met het vaccin tegen de vogelgriep, die momenteel hard om zich heen grijpt. Maar om de ontwikkelde vaccins te laten slagen, moeten ook de Europese regels voor de controles van gevaccineerde kippen worden aangepast, zegt hoogleraar Integrale Pluimveegezondheidszorg Sjaak de Wit van de Universiteit Utrecht.
1 week geleden