
Aandacht voor preventie op Wereld Diabetes Dag
AMERSFOORT (ANP) - Met symposia, gratis bloedsuikermetingen en in het blauw uitgelichte gebouwen wordt donderdag wereldwijd aandacht gevraagd voor diabetes. Het is dan Wereld Diabetes Dag, bedoeld om mensen bewuster te maken van deze chronische ziekte die steeds meer voorkomt, en de ernstige complicaties ervan. Preventie en een snelle diagnose zijn dus belangrijk.
In Nederland hebben 1,2 miljoen mensen diabetes (ofwel suikerziekte). Over twintig jaar zijn dat er ongeveer 1,5 miljoen, meldt het Diabetes Fonds. Vorig jaar kregen gemiddeld elke dag 150 mensen die diagnose te horen. De meeste mensen hebben type 2, maar één op de tien heeft type 1 - onder wie veel kinderen en jongeren - waarbij het eigen afweersysteem de insulineproducerende cellen vernietigt. Op astma na is het de meest voorkomende chronische ziekte bij kinderen.
Doordat het lichaam te weinig of geen insuline maakt, is de bloedsuikerspiegel ontregeld en dat kan leiden tot onder meer flauwtes, slecht zien en algehele beroerdheid. Blijven de bloedsuikerwaardes langere tijd te hoog, dan kunnen ernstige complicaties ontstaan aan onder meer voeten, nieren en ogen. Het Diabetes Fonds en Diabetesvereniging Nederland delen in Amersfoort op de Varkensmarkt bloemen uit om weg te geven aan mensen met diabetes of mensen die voor hen klaar staan.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.
2 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.
1 week geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.
1 week geledenRIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.
1 week geleden