Aandacht voor PostNL aan begin drukke beursweek
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht maandag onder meer uit naar de kwartaalcijfers van PostNL. De post- en pakketbezorger profiteert van het vele online winkelen sinds de uitbraak van de coronapandemie en verhoogde opnieuw zijn verwachtingen. Later in de week openen nog de AEX-bedrijven NN, Aegon en Ahold Delhaize de boeken en staan de belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers op het programma.
De AEX-index op Beursplein 5 stevent op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de nieuwe week. Ook elders in Europa lijken de beurzen met kleine minnen te openen. In Hongkong en Shanghai wonnen de aandelenbeurzen maandag terrein na een reeks Chinese macro-economische cijfers. In Japan hadden beleggers een vrije dag.
Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de producentenprijzen in het land afgelopen maand harder zijn opgelopen dan verwacht. Bedrijven worstelen met de sterk opgelopen prijzen voor ruwe materialen, ondanks de maatregelen van de overheid om de kosten te drukken. De consumentenprijzen liepen daarentegen in juli minder hard op dan een maand eerder door dalende voedselprijzen. Afgelopen weekeinde werd tevens bekendgemaakt dat de export van goederen vanuit China in juli minder hard is gegroeid dan in voorgaande maanden.
PostNL
PostNL leverde in het tweede kwartaal van dit jaar 95 miljoen pakketten af, ruim 11 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Het volume nam wel wat af ten opzichte van het eerste kwartaal doordat winkels weer open mochten omdat lockdownmaatregelen werden versoepeld. Volgens topvrouw Herna Verhagen is het gedrag van de consument veranderd, vooral als gevolg van Covid-19. "Er wordt meer online gekocht en e-commerce is versneld."
Chemicaliëndistributeur IMCD en biotechnoloog Galapagos zullen mogelijk bewegen op advieswijzigingen. Analisten van Berenberg schroefden het koersdoel voor IMCD flink op, maar haalden het aandeel van de kooplijst. Deutsche Bank verlaagde het advies en het koersdoel voor Galapagos.
DSM
Ook DSM staat in het nieuws. Het speciaalchemieconcern ziet af van gemeentelijke en provinciale subsidies voor het beoogde nieuwe hoofdkantoor in Maastricht, maar blijft wel in Limburg. Eerder zou sprake zijn geweest van een mogelijk vertrek naar Amsterdam als de financiële bijdragen voor verbouwingen aan het nieuwe pand er niet zouden komen. DSM laat echter weten zo sterk verbonden te zijn met Limburg, dat het ook zonder subsidies het nieuwe kantoor kan verduurzamen.
De euro was 1,1761 dollar waard, tegen 1,1765 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 2 procent tot 66,89 dollar. Brentolie werd 1,9 procent goedkoper op 69,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP) - De aandelenbeurs in Brazilië is maandag hard onderuitgegaan na de onverwachte verkiezingswinst van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Beleggers rekenden de afgelopen weken op meer begrotingsdiscipline van de overheid bij winst van de radicaal-rechtse Flávio Bolsonaro. Na Bolsonaro's winst in de eerste ronde gingen de aandelenkoersen nog flink omhoog.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europeanen hebben afgelopen kwartaal voor het eerst vaker een Chinese auto aangeschaft dan een Japanse. De populariteit van de vaak elektrische of hybride voertuigen uit China verdubbelde van juli tot en met september grofweg tot een marktaandeel van bijna 13 procent. Japanse merken, zoals Toyota en Nissan, bleven steken op net geen 12 procent.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad van de Volkswagen Group, heeft scherpe kritiek geuit op het optreden van Audi-topman Gernot Döllner tijdens een verkiezingsbijeenkomst van Donald Trump. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.
5 uur geleden