Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Philips op Damrak na verkoopadvies

Aandacht voor Philips op Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Philips. Analisten van de Amerikaanse investeringsbank Jefferies verlaagden het advies voor het zorgtechnologieconcern naar verkopen. De stap volgt op de winstwaarschuwing van Philips vorige week. Het koersdoel voor het aandeel werd gehalveerd tot 11,40 euro. Beleggers zijn verder vooral in afwachting van de stroom van bedrijfsresultaten die deze week naar buiten komt. Maandag zorgden beter dan verwachte resultaten van Bank of America al voor optimisme op de aandelenmarkten. Dinsdag komen onder andere de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs en streamingdienst Netflix met cijfers.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een positief begin van de nieuwe handelsdag, na de koerswinst van 1,6 procent een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen lijken hoger te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen dinsdag overwegend stevig vooruit in navolging van het herstel op Wall Street. In Tokio sloot de Nikkei 1,4 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong stond tussentijds dik 1 procent in de plus.

De beurs in Shanghai daalde een fractie. De Chinese premier Li Keqiang zei tijdens het congres van de Communistische Partij dat de Chinese economie "herstel en verbetering" laat zien. Zijn opmerkingen volgden op de verrassende aankondiging van het Chinese statistiekbureau dat het economische groeicijfer, dat voor dinsdag op het programma stond, tot nader order is uitgesteld. Een reden voor de vertraging werd niet gegeven.

CM.com

Op het Damrak opende CM.com de boeken. De chat- en betalingsdienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal met 18 procent stijgen. Wel waarschuwde het bedrijf dat de omzet dit jaar waarschijnlijk aan de onderkant van de afgegeven verwachting van 300 tot 315 miljoen euro zal uitkomen. Dat komt door de onzekere marktomstandigheden als gevolg van de inflatie, stijgende rentes en hogere energieprijzen.

Arcadis is door het Rotterdamse Havenbedrijf geselecteerd voor het ontwerp en de ondersteuning van de herontwikkeling van de kademuur van de Europahaven. Het advies- en ingenieursbureau werkt voor de opdracht samen met het Spaanse ingenieursbureau TYPSA.

Intertrust liet weten dat de Amerikaanse branchegenoot CSC alle benodigde goedkeuringen van de toezichthouders heeft gekregen voor de overname van het Nederlandse trustkantoor. De partijen verwachten de overname dit jaar te kunnen afronden. De euro was 0,9852 dollar waard, tegen 0,9815 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 86,17 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent duurder, op 92,34 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

1 uur geleden
Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

2 uur geleden
Air France-KLM houdt rekening met brandstoftekorten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.

2 uur geleden
Adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp verder omhoog

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.

3 uur geleden
Investeringen begin 2026 gedaald

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.

3 uur geleden
IEA waarschuwt voor grote energiecrisis door oorlog Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.

3 uur geleden
WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

9 uur geleden