Aandacht voor Philips op Damrak na verkoopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Philips. Analisten van de Amerikaanse investeringsbank Jefferies verlaagden het advies voor het zorgtechnologieconcern naar verkopen. De stap volgt op de winstwaarschuwing van Philips vorige week. Het koersdoel voor het aandeel werd gehalveerd tot 11,40 euro. Beleggers zijn verder vooral in afwachting van de stroom van bedrijfsresultaten die deze week naar buiten komt. Maandag zorgden beter dan verwachte resultaten van Bank of America al voor optimisme op de aandelenmarkten. Dinsdag komen onder andere de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs en streamingdienst Netflix met cijfers.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een positief begin van de nieuwe handelsdag, na de koerswinst van 1,6 procent een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen lijken hoger te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen dinsdag overwegend stevig vooruit in navolging van het herstel op Wall Street. In Tokio sloot de Nikkei 1,4 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong stond tussentijds dik 1 procent in de plus.
De beurs in Shanghai daalde een fractie. De Chinese premier Li Keqiang zei tijdens het congres van de Communistische Partij dat de Chinese economie "herstel en verbetering" laat zien. Zijn opmerkingen volgden op de verrassende aankondiging van het Chinese statistiekbureau dat het economische groeicijfer, dat voor dinsdag op het programma stond, tot nader order is uitgesteld. Een reden voor de vertraging werd niet gegeven.
CM.com
Op het Damrak opende CM.com de boeken. De chat- en betalingsdienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal met 18 procent stijgen. Wel waarschuwde het bedrijf dat de omzet dit jaar waarschijnlijk aan de onderkant van de afgegeven verwachting van 300 tot 315 miljoen euro zal uitkomen. Dat komt door de onzekere marktomstandigheden als gevolg van de inflatie, stijgende rentes en hogere energieprijzen.
Arcadis is door het Rotterdamse Havenbedrijf geselecteerd voor het ontwerp en de ondersteuning van de herontwikkeling van de kademuur van de Europahaven. Het advies- en ingenieursbureau werkt voor de opdracht samen met het Spaanse ingenieursbureau TYPSA.
Intertrust liet weten dat de Amerikaanse branchegenoot CSC alle benodigde goedkeuringen van de toezichthouders heeft gekregen voor de overname van het Nederlandse trustkantoor. De partijen verwachten de overname dit jaar te kunnen afronden. De euro was 0,9852 dollar waard, tegen 0,9815 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 86,17 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent duurder, op 92,34 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
4 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
5 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
20 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
22 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
1 dag geleden