Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Philips op Damrak na verkoopadvies

Aandacht voor Philips op Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Philips. Analisten van de Amerikaanse investeringsbank Jefferies verlaagden het advies voor het zorgtechnologieconcern naar verkopen. De stap volgt op de winstwaarschuwing van Philips vorige week. Het koersdoel voor het aandeel werd gehalveerd tot 11,40 euro. Beleggers zijn verder vooral in afwachting van de stroom van bedrijfsresultaten die deze week naar buiten komt. Maandag zorgden beter dan verwachte resultaten van Bank of America al voor optimisme op de aandelenmarkten. Dinsdag komen onder andere de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs en streamingdienst Netflix met cijfers.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een positief begin van de nieuwe handelsdag, na de koerswinst van 1,6 procent een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen lijken hoger te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen dinsdag overwegend stevig vooruit in navolging van het herstel op Wall Street. In Tokio sloot de Nikkei 1,4 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong stond tussentijds dik 1 procent in de plus.

De beurs in Shanghai daalde een fractie. De Chinese premier Li Keqiang zei tijdens het congres van de Communistische Partij dat de Chinese economie "herstel en verbetering" laat zien. Zijn opmerkingen volgden op de verrassende aankondiging van het Chinese statistiekbureau dat het economische groeicijfer, dat voor dinsdag op het programma stond, tot nader order is uitgesteld. Een reden voor de vertraging werd niet gegeven.

CM.com

Op het Damrak opende CM.com de boeken. De chat- en betalingsdienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal met 18 procent stijgen. Wel waarschuwde het bedrijf dat de omzet dit jaar waarschijnlijk aan de onderkant van de afgegeven verwachting van 300 tot 315 miljoen euro zal uitkomen. Dat komt door de onzekere marktomstandigheden als gevolg van de inflatie, stijgende rentes en hogere energieprijzen.

Arcadis is door het Rotterdamse Havenbedrijf geselecteerd voor het ontwerp en de ondersteuning van de herontwikkeling van de kademuur van de Europahaven. Het advies- en ingenieursbureau werkt voor de opdracht samen met het Spaanse ingenieursbureau TYPSA.

Intertrust liet weten dat de Amerikaanse branchegenoot CSC alle benodigde goedkeuringen van de toezichthouders heeft gekregen voor de overname van het Nederlandse trustkantoor. De partijen verwachten de overname dit jaar te kunnen afronden. De euro was 0,9852 dollar waard, tegen 0,9815 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 86,17 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent duurder, op 92,34 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

7 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

9 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

11 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

12 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

16 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

16 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

18 uur geleden