Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Philips, Just Eat Takeaway en inflatie VS op Damrak

Aandacht voor Philips, Just Eat Takeaway en inflatie VS op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag uit naar zorgtechnologiebedrijf Philips en maaltijdbezorger Just Eet Takeaway, die met handelsberichten kwamen. Philips liet weten meer geld opzij te zetten vanwege de terugroepactie van zijn slaapapneuapparaten en gaf een omzetwaarschuwing. Just Eat Takeaway, eigenaar van Thuisbezorgd.nl, zag het aantal bestellingen afgelopen jaar met een derde toenemen.

Philips zette 225 miljoen euro extra opzij voor zijn slaapapneuapparaten, die een isolatieschuim bevatten dat kan afbrokkelen wat gevaarlijk kan zijn voor de patiƫnten. Philips riep al 3 miljoen tot 4 miljoen apparaten terug naar de fabriek. In een handelsupdate meldt het concern dat circa 5,2 miljoen apparaten bij de kwestie betrokken zijn. Voor de terugroepactie had Philips al 500 miljoen euro gereserveerd. Vanwege problemen in de toeleveringsketen rekent het bedrijf daarnaast op een omzet in het vierde kwartaal van circa 4,9 miljard euro. Dat is 350 miljoen euro minder dan eerder verwacht.

Just Eat Takeaway meldde dat er in 2021 in totaal voor ruim 28 miljard euro aan maaltijden werd besteld bij het bedrijf. De groei van het aantal orders bedroeg in het vierde kwartaal 14 procent. In het derde kwartaal was dat nog 25 procent. Wel stelt het bedrijf dat de winstgevendheid verbeterde door onder meer schaalvoordelen.

VS en Aziƫ

Beleggers kijken daarnaast uit naar het Amerikaanse inflatiecijfer. De Amerikaanse centralebankpresident Powell gaf dinsdag al aan dat hij verwacht dat de inflatiedruk dit jaar zal gaan afzwakken omdat de problemen bij de toelevering en transport van goederen en grondstoffen zouden moeten verminderen. Maar als de inflatie hardnekkig hoog blijft, staat de Federal Reserve paraat om de rente nog sterker te gaan verhogen.

De AEX-index koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin van de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met winsten te openen. In de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten vooruit. In Tokio eindigde de Nikkei 1,9 procent in de plus. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 2,6 procent hoger dankzij sterke koerswinsten onder de grote Chinese techbedrijven als Alibaba en Tencent.

De euro bleef ongewijzigd op 1,1363 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 81,28 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 83,67 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ziekteverzuim bovengemiddeld, vooral in gezondheidszorg

DEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers kwam in het eerste kwartaal van dit jaar uit op 5,8 procent. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar hoger dan het langjarig gemiddelde. In de gezondheids- en welzijnszorg lag het ziekteverzuim met 8,2 procent het hoogst van alle bedrijfstakken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

17 minuten geleden
Groene stroom is volgens klimaatstichting iets vaker echt groen

UTRECHT (ANP) - Energieleveranciers verkopen vaker groene stroom die daadwerkelijk duurzaam is opgewekt met bijvoorbeeld windmolens en zonnepanelen in Nederland. Uit onderzoek van klimaatstichting HIER komt naar voren dat 34 procent van de onderzochte groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Dat was vorig jaar nog bijna 38 procent.

47 minuten geleden
Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

8 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

8 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

9 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

10 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

11 uur geleden