Aandacht voor Philips en cijfers Prosus op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de AEX-fondsen Philips en Prosus. De Amerikaanse toezichthouder FDA waarschuwde opnieuw voor problemen met slaapapneu-apparaten van Philips. Dit keer gaat het om oververhitting van de DreamStation 2. Dat apparaat viel niet onder de massale terugroepacties waarbij het zorgtechnologieconcern sinds 2021 miljoenen defecte slaapapneu-apparaten moest herstellen omdat isolatieschuim los kon laten.
Techinvesteerder Prosus presenteerde de volledige halfjaarcijfers. Eerder kwam het bedrijf al met voorlopige resultaten. Prosus zag de omzet in de eerste jaarhelft met 16 procent groeien tot 2,6 miljard dollar. Het bedrijf groeide daarmee naar eigen zeggen twee keer zo snel als branchegenoten. Ook liet de winst per aandeel een forse groei zien. Interim-topman Ervin Tu verklaarde aanzienlijke vooruitgang te hebben geboekt met het doel om de winstgevende groei aan te jagen. Dat winstdoel denkt het bedrijf nu in de tweede jaarhelft te behalen. Tu nam in september dit jaar het roer over bij Prosus en het Zuid-Afrikaanse moederbedrijf Naspers na het plotselinge vertrek van de Nederlander Bob van Dijk.
Smeermiddelendistributeur
Beleggers verwerken daarnaast de uitlatingen van twee bestuurders van de Amerikaanse Federal Reserve. Zo verklaarde Christopher Waller er steeds meer vertrouwen in te hebben dat het rentebeleid voor een daling van de inflatie richting de gewenste 2 procent zorgt. Ook denkt hij dat de Fed de rente kan gaan verlagen indien de inflatie de komende drie tot vijf maanden blijft afnemen. Een ander Fed-kopstuk, Michelle Bowman, zei daarentegen dat ze voor een nieuwe renteverhoging in december is als de inflatie niet verder daalt.
De AEX-index lijkt licht lager te gaan openen. IMCD kondigde een kleine overname in China aan. De chemicaliëndistributeur koopt smeermiddelendistributeur RBD Chemical. Het bedrijf heeft een jaaromzet van zo'n 10 miljoen euro.
Geen boete
AkzoNobel liet weten af te zien van de overname van Kansai Paint Africa. Het verfconcern heeft geen toestemming gekregen van de Zuid-Afrikaanse autoriteiten om de Afrikaanse verf- en coatingactiviteiten van het Japanse Kansai Paint te kopen. De twee bedrijven hebben afgesproken dat AkzoNobel geen boete hoeft te betalen aan Kansai vanwege het afbreken van de deal.
De euro was 1,0994 dollar waard, tegen 1,1002 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 76,68 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 81,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
1 dag geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
1 dag geleden