Aandacht voor Philips en cijfers Prosus op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de AEX-fondsen Philips en Prosus. De Amerikaanse toezichthouder FDA waarschuwde opnieuw voor problemen met slaapapneu-apparaten van Philips. Dit keer gaat het om oververhitting van de DreamStation 2. Dat apparaat viel niet onder de massale terugroepacties waarbij het zorgtechnologieconcern sinds 2021 miljoenen defecte slaapapneu-apparaten moest herstellen omdat isolatieschuim los kon laten.
Techinvesteerder Prosus presenteerde de volledige halfjaarcijfers. Eerder kwam het bedrijf al met voorlopige resultaten. Prosus zag de omzet in de eerste jaarhelft met 16 procent groeien tot 2,6 miljard dollar. Het bedrijf groeide daarmee naar eigen zeggen twee keer zo snel als branchegenoten. Ook liet de winst per aandeel een forse groei zien. Interim-topman Ervin Tu verklaarde aanzienlijke vooruitgang te hebben geboekt met het doel om de winstgevende groei aan te jagen. Dat winstdoel denkt het bedrijf nu in de tweede jaarhelft te behalen. Tu nam in september dit jaar het roer over bij Prosus en het Zuid-Afrikaanse moederbedrijf Naspers na het plotselinge vertrek van de Nederlander Bob van Dijk.
Smeermiddelendistributeur
Beleggers verwerken daarnaast de uitlatingen van twee bestuurders van de Amerikaanse Federal Reserve. Zo verklaarde Christopher Waller er steeds meer vertrouwen in te hebben dat het rentebeleid voor een daling van de inflatie richting de gewenste 2 procent zorgt. Ook denkt hij dat de Fed de rente kan gaan verlagen indien de inflatie de komende drie tot vijf maanden blijft afnemen. Een ander Fed-kopstuk, Michelle Bowman, zei daarentegen dat ze voor een nieuwe renteverhoging in december is als de inflatie niet verder daalt.
De AEX-index lijkt licht lager te gaan openen. IMCD kondigde een kleine overname in China aan. De chemicaliëndistributeur koopt smeermiddelendistributeur RBD Chemical. Het bedrijf heeft een jaaromzet van zo'n 10 miljoen euro.
Geen boete
AkzoNobel liet weten af te zien van de overname van Kansai Paint Africa. Het verfconcern heeft geen toestemming gekregen van de Zuid-Afrikaanse autoriteiten om de Afrikaanse verf- en coatingactiviteiten van het Japanse Kansai Paint te kopen. De twee bedrijven hebben afgesproken dat AkzoNobel geen boete hoeft te betalen aan Kansai vanwege het afbreken van de deal.
De euro was 1,0994 dollar waard, tegen 1,1002 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 76,68 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 81,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
18 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
20 uur geleden