Aandacht voor Oekraïne en cijfers Randstad, DSM op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de resultaten van de AEX-bedrijven Randstad en DSM. De algehele stemming op de markten wordt echter vooral bepaald door de ontwikkelingen rond Oekraïne. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz is in Moskou om de spanningen rond Oekraïne te bespreken met president Vladimir Poetin.
Scholz was een dag eerder al in Kiev om steun te betuigen en voor besprekingen over de dreiging van een Russische inval in Oekraïne, die volgens de Verenigde Staten deze week plaats zou kunnen vinden. De bondskanselier en andere westerse leiders hebben gewaarschuwd voor zware sancties in het geval van een Russische invasie. Moskou ontkent daar plannen voor te hebben.
De AEX-index op Beursplein lijkt licht lager te beginnen na de flinke verliesbeurt op maandag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine minnen openen. In Azië lieten de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend verliezen zien. In Tokio eindigde de Nikkei 0,8 procent lager.
Randstad
Uitzender Randstad profiteerde vorig jaar volop van het herstel uit de coronacrisis en boekte een recordomzet. Topman Jacques van den Broek, die volgende maand vertrekt bij het bedrijf, zei verder dat aandeelhouders een extra beloning krijgen. Bovenop een regulier dividend zal Randstad een speciaal dividend uitkeren.
Speciaalchemiebedrijf DSM heeft in het vierde kwartaal de prijzen van veel van zijn producten verhoogd om de hogere prijzen van grondstoffen en energie door te berekenen aan zijn klanten. Gekoppeld aan een sterke vraag leidde dat tot hogere omzetten en ook de winst steeg.
NN Group
Verzekeraar NN Group koopt ABN AMRO uit bij de levensverzekeringentak van het gezamenlijke verzekeringsbedrijf ABN AMRO Verzekeringen. Dit samenwerkingsverband gaat na de deal verder als schadeverzekeraar en intermediair. Volgens NN is met de transactie 253 miljoen euro gemoeid.
BAM liet weten het onderdeel BAM Contractors te verkopen aan de Belgische bouwonderneming Stadsbader Group. Een verkoopsom wordt niet bekendgemaakt. Het in Brussel gevestigde BAM Contractors heeft een jaaromzet van ruim 190 miljoen euro en telt circa 400 medewerkers.
De euro was 1,1323 dollar waard, tegen 1,1303 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 94,90 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 95,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
10 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
11 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
12 uur geleden