Aandacht voor Oekraïne en cijfers Randstad, DSM op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de resultaten van de AEX-bedrijven Randstad en DSM. De algehele stemming op de markten wordt echter vooral bepaald door de ontwikkelingen rond Oekraïne. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz is in Moskou om de spanningen rond Oekraïne te bespreken met president Vladimir Poetin.
Scholz was een dag eerder al in Kiev om steun te betuigen en voor besprekingen over de dreiging van een Russische inval in Oekraïne, die volgens de Verenigde Staten deze week plaats zou kunnen vinden. De bondskanselier en andere westerse leiders hebben gewaarschuwd voor zware sancties in het geval van een Russische invasie. Moskou ontkent daar plannen voor te hebben.
De AEX-index op Beursplein lijkt licht lager te beginnen na de flinke verliesbeurt op maandag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine minnen openen. In Azië lieten de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend verliezen zien. In Tokio eindigde de Nikkei 0,8 procent lager.
Randstad
Uitzender Randstad profiteerde vorig jaar volop van het herstel uit de coronacrisis en boekte een recordomzet. Topman Jacques van den Broek, die volgende maand vertrekt bij het bedrijf, zei verder dat aandeelhouders een extra beloning krijgen. Bovenop een regulier dividend zal Randstad een speciaal dividend uitkeren.
Speciaalchemiebedrijf DSM heeft in het vierde kwartaal de prijzen van veel van zijn producten verhoogd om de hogere prijzen van grondstoffen en energie door te berekenen aan zijn klanten. Gekoppeld aan een sterke vraag leidde dat tot hogere omzetten en ook de winst steeg.
NN Group
Verzekeraar NN Group koopt ABN AMRO uit bij de levensverzekeringentak van het gezamenlijke verzekeringsbedrijf ABN AMRO Verzekeringen. Dit samenwerkingsverband gaat na de deal verder als schadeverzekeraar en intermediair. Volgens NN is met de transactie 253 miljoen euro gemoeid.
BAM liet weten het onderdeel BAM Contractors te verkopen aan de Belgische bouwonderneming Stadsbader Group. Een verkoopsom wordt niet bekendgemaakt. Het in Brussel gevestigde BAM Contractors heeft een jaaromzet van ruim 190 miljoen euro en telt circa 400 medewerkers.
De euro was 1,1323 dollar waard, tegen 1,1303 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 94,90 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 95,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
52 minuten geledenDOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.
1 uur geledenMANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jefferies Financial Group behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times werkt de Japanse kredietverstrekker Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) aan plannen voor een mogelijke overname van de Amerikaanse investeringsbank. Jefferies is een belangrijke partner van SMFG en het Japanse bedrijf heeft al een groot belang in de Amerikaanse bank. Het aandeel Jefferies, dat dit jaar ongeveer een derde in waarde is gedaald, steeg meer dan 4 procent.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/RTR) - Volkswagen roept bijna 100.000 elektrische auto's terug vanwege mogelijke problemen met batterijmodules, maakte de Duitse transportautoriteit KBA dinsdag bekend. In Nederland moeten ongeveer 4000 auto's terug naar de garage ter controle.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft de export van aardgas naar Turkije stopgezet, nadat Israël vorige week het South Pars-gasveld had aangevallen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. South Pars is het grootste gasveld ter wereld, Iran deelt het veld met Qatar.
1 uur geleden