Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor NX Filtration en Amerikaanse banken op Damrak

Aandacht voor NX Filtration en Amerikaanse banken op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag uit naar NX Filtration. De waterzuiveraar uit Enschede liet weten Floris Jan Cuypers per 1 september 2024 te willen benoemen tot nieuwe topman van het bedrijf. Hij volgt Jeroen Pynenburg op, die eind juni opstapt. Het bedrijf gaf tevens een update over de eerste jaarhelft, waarin het de omzet met 57 procent zag stijgen tot 5,9 miljoen euro. Ook bevestigde NX Filtration de verwachting dit jaar een omzet te boeken van meer dan 16 miljoen euro.

Daarnaast wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse banken Citigroup, JPMorgan Chase en Wells Fargo, waarmee het cijferseizoen op Wall Street officieus wordt geopend. Uit de resultaten moet blijken of bedrijven aan de hooggespannen verwachtingen kunnen voldoen nu de Amerikaanse beurzen op recordstanden staan.

De AEX-index op het Damrak lijkt vrijwel vlak te beginnen. De tech- en chipbedrijven zullen mogelijk onder druk staan na de zware koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. Zo zakte techgraadmeter Nasdaq donderdag 2 procent door winstnemingen in de sterk gestegen techsector. Woensdag eindigde de Nasdaq nog op een record.

Speculatie

De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio zakte 2,5 procent, na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. Een sterke stijging van de Japanse yen ten opzichte van de dollar zorgde daarbij voor speculatie dat het Japanse ministerie van Financiën het meevallende inflatiecijfer uit de VS heeft aangegrepen om in te grijpen op de valutamarkt en de waarde van de yen te steunen.

De beurs in Shanghai won een fractie na gemengde Chinese handelscijfers. De export van China nam in juni sterker dan verwacht toe, terwijl de import onverwacht een daling liet zien door de aanhoudende zwakke binnenlandse vraag. De aanhoudende crisis in de vastgoedsector en de daling van de huizenprijzen zorgen voor een laag vertrouwen onder Chinese consumenten, die daardoor minder geld uitgeven.

Nieuwe maatregelen

De Hang Seng-index in Hongkong steeg 2,2 procent, mede door sterke koerswinsten van de Chinese vastgoedbedrijven. Beleggers hopen dat de Chinese politieke leiders tijdens een belangrijke bijeenkomst volgende week nieuwe maatregelen nemen om de vastgoedsector en de economie te stimuleren.

De euro was 1,0867 dollar waard, tegen 1,0869 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 82,98 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 85,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Burgemeester Londen vreest massaontslagen in stad door AI

LONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiële sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.

2 minuten geleden
Rederij Maersk keert terug naar het Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.

1 uur geleden
India: onderhandelingen handelsdeal met EU deze maand afgerond

NEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.

1 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen naar Spanje in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
4,7 miljoen accounts offline door Australisch socialemediaverbod

SYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australië geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.

1 uur geleden
NVM vreest geen prijsexplosie als verkoopgolf huurwoningen stopt

UTRECHT (ANP) - De prijzen voor woningen stijgen niet ineens veel sterker als de verkoopgolf van huurwoningen stopt, verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Het afgelopen jaar deden veel beleggers voormalige huurwoningen in de verkoop, wat voor een extra groot aanbod van koopwoningen zorgde en de stijging van de prijzen dempte. Maar Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van NVM Wonen, ziet ook dat het aanbod van andere woningen op de koopmarkt toeneemt.

1 uur geleden
Filipijnen blokkeren chatbot Grok om uitkleedfunctie

MANILA (ANP/AFP/RTR) - Ook de Filipijnen blokkeren de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI. Grok is al dagen in opspraak, omdat er seksueel getinte en naaktafbeeldingen van mensen mee gemaakt kunnen worden, ook van minderjarigen. De Filipijnen vinden dat dit de veiligheid van kinderen in gevaar brengt.

3 uur geleden