Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor NX Filtration en Amerikaanse banken op Damrak

Aandacht voor NX Filtration en Amerikaanse banken op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag uit naar NX Filtration. De waterzuiveraar uit Enschede liet weten Floris Jan Cuypers per 1 september 2024 te willen benoemen tot nieuwe topman van het bedrijf. Hij volgt Jeroen Pynenburg op, die eind juni opstapt. Het bedrijf gaf tevens een update over de eerste jaarhelft, waarin het de omzet met 57 procent zag stijgen tot 5,9 miljoen euro. Ook bevestigde NX Filtration de verwachting dit jaar een omzet te boeken van meer dan 16 miljoen euro.

Daarnaast wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse banken Citigroup, JPMorgan Chase en Wells Fargo, waarmee het cijferseizoen op Wall Street officieus wordt geopend. Uit de resultaten moet blijken of bedrijven aan de hooggespannen verwachtingen kunnen voldoen nu de Amerikaanse beurzen op recordstanden staan.

De AEX-index op het Damrak lijkt vrijwel vlak te beginnen. De tech- en chipbedrijven zullen mogelijk onder druk staan na de zware koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. Zo zakte techgraadmeter Nasdaq donderdag 2 procent door winstnemingen in de sterk gestegen techsector. Woensdag eindigde de Nasdaq nog op een record.

Speculatie

De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio zakte 2,5 procent, na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. Een sterke stijging van de Japanse yen ten opzichte van de dollar zorgde daarbij voor speculatie dat het Japanse ministerie van Financiën het meevallende inflatiecijfer uit de VS heeft aangegrepen om in te grijpen op de valutamarkt en de waarde van de yen te steunen.

De beurs in Shanghai won een fractie na gemengde Chinese handelscijfers. De export van China nam in juni sterker dan verwacht toe, terwijl de import onverwacht een daling liet zien door de aanhoudende zwakke binnenlandse vraag. De aanhoudende crisis in de vastgoedsector en de daling van de huizenprijzen zorgen voor een laag vertrouwen onder Chinese consumenten, die daardoor minder geld uitgeven.

Nieuwe maatregelen

De Hang Seng-index in Hongkong steeg 2,2 procent, mede door sterke koerswinsten van de Chinese vastgoedbedrijven. Beleggers hopen dat de Chinese politieke leiders tijdens een belangrijke bijeenkomst volgende week nieuwe maatregelen nemen om de vastgoedsector en de economie te stimuleren.

De euro was 1,0867 dollar waard, tegen 1,0869 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 82,98 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 85,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.

14 minuten geleden
Verkopen McDonald's in VS groeien het hardst in ruim twee jaar

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.

1 uur geleden
Wall Street sluit licht lager na meevallend banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.

1 uur geleden
BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.

5 uur geleden
Randstad eindigt onderaan AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.

6 uur geleden
Consumentenbond wil dat nieuw kabinet ACM sneller laat ingrijpen

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.

7 uur geleden
Wennink verwacht 'veel meer' ontslagrondes zoals bij Heineken

DEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.

8 uur geleden