Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor NX Filtration en Amerikaanse banken op Damrak

Aandacht voor NX Filtration en Amerikaanse banken op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag uit naar NX Filtration. De waterzuiveraar uit Enschede liet weten Floris Jan Cuypers per 1 september 2024 te willen benoemen tot nieuwe topman van het bedrijf. Hij volgt Jeroen Pynenburg op, die eind juni opstapt. Het bedrijf gaf tevens een update over de eerste jaarhelft, waarin het de omzet met 57 procent zag stijgen tot 5,9 miljoen euro. Ook bevestigde NX Filtration de verwachting dit jaar een omzet te boeken van meer dan 16 miljoen euro.

Daarnaast wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse banken Citigroup, JPMorgan Chase en Wells Fargo, waarmee het cijferseizoen op Wall Street officieus wordt geopend. Uit de resultaten moet blijken of bedrijven aan de hooggespannen verwachtingen kunnen voldoen nu de Amerikaanse beurzen op recordstanden staan.

De AEX-index op het Damrak lijkt vrijwel vlak te beginnen. De tech- en chipbedrijven zullen mogelijk onder druk staan na de zware koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. Zo zakte techgraadmeter Nasdaq donderdag 2 procent door winstnemingen in de sterk gestegen techsector. Woensdag eindigde de Nasdaq nog op een record.

Speculatie

De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio zakte 2,5 procent, na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. Een sterke stijging van de Japanse yen ten opzichte van de dollar zorgde daarbij voor speculatie dat het Japanse ministerie van Financiën het meevallende inflatiecijfer uit de VS heeft aangegrepen om in te grijpen op de valutamarkt en de waarde van de yen te steunen.

De beurs in Shanghai won een fractie na gemengde Chinese handelscijfers. De export van China nam in juni sterker dan verwacht toe, terwijl de import onverwacht een daling liet zien door de aanhoudende zwakke binnenlandse vraag. De aanhoudende crisis in de vastgoedsector en de daling van de huizenprijzen zorgen voor een laag vertrouwen onder Chinese consumenten, die daardoor minder geld uitgeven.

Nieuwe maatregelen

De Hang Seng-index in Hongkong steeg 2,2 procent, mede door sterke koerswinsten van de Chinese vastgoedbedrijven. Beleggers hopen dat de Chinese politieke leiders tijdens een belangrijke bijeenkomst volgende week nieuwe maatregelen nemen om de vastgoedsector en de economie te stimuleren.

De euro was 1,0867 dollar waard, tegen 1,0869 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 82,98 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 85,65 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bouwer BAM neemt belang in Droneview

BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.

1 uur geleden
Airbnb krijgt Spaanse boete van 64 miljoen voor illegale woningen

MADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.

2 uur geleden
Europese Commissie rekent op akkoord Mercosur-deal voor eind jaar

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.

3 uur geleden
AEX-index begint hoger aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.

5 uur geleden
Russische centrale bank eist miljarden van Belgische Euroclear

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.

5 uur geleden
Philips koopt Amerikaans bedrijf dat pioniert met AI

AMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.

5 uur geleden
Vrijwel alle Pathé-bioscopen krijgen statiegeldmachines

AMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.

6 uur geleden