Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor NN Group en InPost op Damrak

Aandacht voor NN Group en InPost op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar verzekeraar NN Group en de Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost. NN Group zal mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging door analisten van Deutsche Bank. InPost kwam met een handelsupdate, waarin topman Rafal Brzoska sprak van een sterk jaar met recordvolumes en een sterke groei van het aantal kluisjes.

Beleggers lijken het verder rustig aan te doen na de sterke opmars sinds het begin van het jaar. Daarbij wordt vooral uitgekeken naar de nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten, die donderdag op het programma staan. De Federal Reserve heeft de rente afgelopen jaar flink verhoogd om de inflatie te beteugelen. Bij een verdere afkoeling van de inflatie zou de Fed de rente mogelijk minder sterk hoeven te verhogen.

In Nederland meldde het statistiekbureau CBS dat de inflatie in Nederland vorig jaar gemiddeld 10 procent bedroeg. Dat is het hoogste inflatiecijfer sinds 1975. De laatste maanden gaan de prijzen wel wat minder snel omhoog. Zo bevestigde het CBS dat de inflatie in december is gedaald tot 9,6 procent. Dit was de derde maand op rij dat de inflatie afnam.

Chipbedrijven

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een openingverlies van zo'n 0,6 procent. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met minnen beginnen. De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, maakte de Nikkei een inhaalslag en klom 0,8 procent. De Hang Seng-index in Hongkong daalde tussentijds 0,3 procent, na de sterke koersrally in de afgelopen dagen.

Op het Damrak staan de chipbedrijven in de belangstelling na tegenvallende omzetcijfers van TSMC. De grote Taiwanese chipfabrikant lijkt ook last te krijgen van de afnemende vraag naar elektronische apparaten. Maandag behoorden de Nederlandse chipbedrijven ASML, Besi en ASMI nog tot de grote winnaars met winsten van rond de 6 procent.

Wall Street

De Europese beurzen sloten maandag hoger. De AEX steeg 1,7 procent tot 736,18 punten en de MidKap ging 1,6 procent omhoog, tot 983,67 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,3 procent. Wall Street ging overwegend omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent in de min op 33.517,65 punten. De brede S&P 500 daalde 0,1 procent en techbeurs Nasdaq klom 0,6 procent.

De euro was 1,0736 dollar waard, tegen 1,0758 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent in prijs, tot 74,43 dollar per vat. Brentolie kostte ook 0,3 procent minder, op 79,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reuters: handelaren kopen snellere toegang tot berichten Trump

SARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en ⁠Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.

1 uur geleden
Onderzoek Kadaster: kwart nieuwbouw komt in vier grote steden

APELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.

2 uur geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

2 uur geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

5 uur geleden
Google voert omzet op dankzij clouddivisie, winst krijgt tik

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.

7 uur geleden
Microsoft verdient opnieuw meer aan clouddivisie door AI-vraag

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.

7 uur geleden
Italië verhoogt belasting banken om middeninkomens te helpen

ROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.

8 uur geleden