Aandacht voor NN Group en InPost op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar verzekeraar NN Group en de Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost. NN Group zal mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging door analisten van Deutsche Bank. InPost kwam met een handelsupdate, waarin topman Rafal Brzoska sprak van een sterk jaar met recordvolumes en een sterke groei van het aantal kluisjes.
Beleggers lijken het verder rustig aan te doen na de sterke opmars sinds het begin van het jaar. Daarbij wordt vooral uitgekeken naar de nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten, die donderdag op het programma staan. De Federal Reserve heeft de rente afgelopen jaar flink verhoogd om de inflatie te beteugelen. Bij een verdere afkoeling van de inflatie zou de Fed de rente mogelijk minder sterk hoeven te verhogen.
In Nederland meldde het statistiekbureau CBS dat de inflatie in Nederland vorig jaar gemiddeld 10 procent bedroeg. Dat is het hoogste inflatiecijfer sinds 1975. De laatste maanden gaan de prijzen wel wat minder snel omhoog. Zo bevestigde het CBS dat de inflatie in december is gedaald tot 9,6 procent. Dit was de derde maand op rij dat de inflatie afnam.
Chipbedrijven
De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een openingverlies van zo'n 0,6 procent. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met minnen beginnen. De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, maakte de Nikkei een inhaalslag en klom 0,8 procent. De Hang Seng-index in Hongkong daalde tussentijds 0,3 procent, na de sterke koersrally in de afgelopen dagen.
Op het Damrak staan de chipbedrijven in de belangstelling na tegenvallende omzetcijfers van TSMC. De grote Taiwanese chipfabrikant lijkt ook last te krijgen van de afnemende vraag naar elektronische apparaten. Maandag behoorden de Nederlandse chipbedrijven ASML, Besi en ASMI nog tot de grote winnaars met winsten van rond de 6 procent.
Wall Street
De Europese beurzen sloten maandag hoger. De AEX steeg 1,7 procent tot 736,18 punten en de MidKap ging 1,6 procent omhoog, tot 983,67 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,3 procent. Wall Street ging overwegend omlaag. De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent in de min op 33.517,65 punten. De brede S&P 500 daalde 0,1 procent en techbeurs Nasdaq klom 0,6 procent.
De euro was 1,0736 dollar waard, tegen 1,0758 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent in prijs, tot 74,43 dollar per vat. Brentolie kostte ook 0,3 procent minder, op 79,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.
4 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - In aanloop naar de langverwachte release van de game Grand Theft Auto VI vindt de PlayStation 5 gretig aftrek. Amerikaans marktonderzoek door Circana wijst uit dat de verkoop van die spelcomputer van Sony in september met bijna een kwart is gestegen.
46 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas niet met één jaar, maar met drie jaar worden uitgesteld. 341 Europarlementariërs stemden daarvoor, 225 tegen.
4 uur geleden