Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor luxaflexmaker Hunter Douglas op rustig Damrak

Aandacht voor luxaflexmaker Hunter Douglas op rustig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Hunter Douglas. De maker van rolgordijn Luxaflex heeft een hoger overnamebod op het bedrijf door topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg uitgesloten. Verder wordt uitgekeken naar de definitieve economische cijfers van de eurozone over het eerste kwartaal. Daarnaast wordt vooral gewacht op het Europese rentebesluit en de Amerikaanse inflatiecijfers die later deze week bekend worden gemaakt.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen waarschijnlijk met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent lager ondanks een meevallende krimp van de Japanse economie in het eerste kwartaal.

Hunter Douglas reageerde op speculatie in de media dat topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg de overnameprijs van 82 euro per aandeel op het bedrijf zou kunnen verhogen. Volgens het Nederlands recht mag een bod echter niet worden verhoogd tot één jaar na het uitbrengen ervan. De speculatie over een mogelijke verhoging van de biedprijs is volgens Hunter Douglas dan ook ongegrond.

Sonnenberg

Ook houdt Sonnenberg volgens Hunter Douglas voldoende aandelen om een uitkoopprocedure te starten, maar is het nog onzeker of hij dat zal doen. Onder meer aandeelhouder Add Value Fund is niet tevreden met het overnamebod en liet eerder weten zijn stukken niet aan te melden.

Galapagos liet weten met de uitgifte van 10.940 aandelen ruim 325.000 euro te hebben opgehaald. Het uitstaande kapitaal werd verhoogd via de uitoefening van inschrijvingsrechten. Het maatschappelijk kapitaal van het biotechbedrijf bedraagt na de uitoefening dik 354 miljoen euro.

Europese beurzen

De Europese beurzen sloten maandag gemengd. De AEX-index daalde 0,2 procent tot 718,61 punten en de MidKap won een fractie van een procent tot 1071,09 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 0,4 procent. De graadmeter in Frankfurt bleef vrijwel onveranderd. Ook Wall Street eindigde verdeeld. De Dow-Jonesindex zakte 0,4 procent tot 34.630,24 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,5 procent.

De euro was 1,2176 dollar waard, tegen 1,2194 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 68,79 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 71,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

52 minuten geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

3 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

5 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

7 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

8 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

8 uur geleden