Aandacht voor luxaflexmaker Hunter Douglas op rustig Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Hunter Douglas. De maker van rolgordijn Luxaflex heeft een hoger overnamebod op het bedrijf door topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg uitgesloten. Verder wordt uitgekeken naar de definitieve economische cijfers van de eurozone over het eerste kwartaal. Daarnaast wordt vooral gewacht op het Europese rentebesluit en de Amerikaanse inflatiecijfers die later deze week bekend worden gemaakt.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen waarschijnlijk met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent lager ondanks een meevallende krimp van de Japanse economie in het eerste kwartaal.
Hunter Douglas reageerde op speculatie in de media dat topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg de overnameprijs van 82 euro per aandeel op het bedrijf zou kunnen verhogen. Volgens het Nederlands recht mag een bod echter niet worden verhoogd tot één jaar na het uitbrengen ervan. De speculatie over een mogelijke verhoging van de biedprijs is volgens Hunter Douglas dan ook ongegrond.
Sonnenberg
Ook houdt Sonnenberg volgens Hunter Douglas voldoende aandelen om een uitkoopprocedure te starten, maar is het nog onzeker of hij dat zal doen. Onder meer aandeelhouder Add Value Fund is niet tevreden met het overnamebod en liet eerder weten zijn stukken niet aan te melden.
Galapagos liet weten met de uitgifte van 10.940 aandelen ruim 325.000 euro te hebben opgehaald. Het uitstaande kapitaal werd verhoogd via de uitoefening van inschrijvingsrechten. Het maatschappelijk kapitaal van het biotechbedrijf bedraagt na de uitoefening dik 354 miljoen euro.
Europese beurzen
De Europese beurzen sloten maandag gemengd. De AEX-index daalde 0,2 procent tot 718,61 punten en de MidKap won een fractie van een procent tot 1071,09 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 0,4 procent. De graadmeter in Frankfurt bleef vrijwel onveranderd. Ook Wall Street eindigde verdeeld. De Dow-Jonesindex zakte 0,4 procent tot 34.630,24 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,5 procent.
De euro was 1,2176 dollar waard, tegen 1,2194 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 68,79 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 71,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."
38 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geleden