Aandacht voor luxaflexmaker Hunter Douglas op rustig Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Hunter Douglas. De maker van rolgordijn Luxaflex heeft een hoger overnamebod op het bedrijf door topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg uitgesloten. Verder wordt uitgekeken naar de definitieve economische cijfers van de eurozone over het eerste kwartaal. Daarnaast wordt vooral gewacht op het Europese rentebesluit en de Amerikaanse inflatiecijfers die later deze week bekend worden gemaakt.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen waarschijnlijk met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent lager ondanks een meevallende krimp van de Japanse economie in het eerste kwartaal.
Hunter Douglas reageerde op speculatie in de media dat topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg de overnameprijs van 82 euro per aandeel op het bedrijf zou kunnen verhogen. Volgens het Nederlands recht mag een bod echter niet worden verhoogd tot één jaar na het uitbrengen ervan. De speculatie over een mogelijke verhoging van de biedprijs is volgens Hunter Douglas dan ook ongegrond.
Sonnenberg
Ook houdt Sonnenberg volgens Hunter Douglas voldoende aandelen om een uitkoopprocedure te starten, maar is het nog onzeker of hij dat zal doen. Onder meer aandeelhouder Add Value Fund is niet tevreden met het overnamebod en liet eerder weten zijn stukken niet aan te melden.
Galapagos liet weten met de uitgifte van 10.940 aandelen ruim 325.000 euro te hebben opgehaald. Het uitstaande kapitaal werd verhoogd via de uitoefening van inschrijvingsrechten. Het maatschappelijk kapitaal van het biotechbedrijf bedraagt na de uitoefening dik 354 miljoen euro.
Europese beurzen
De Europese beurzen sloten maandag gemengd. De AEX-index daalde 0,2 procent tot 718,61 punten en de MidKap won een fractie van een procent tot 1071,09 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 0,4 procent. De graadmeter in Frankfurt bleef vrijwel onveranderd. Ook Wall Street eindigde verdeeld. De Dow-Jonesindex zakte 0,4 procent tot 34.630,24 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,5 procent.
De euro was 1,2176 dollar waard, tegen 1,2194 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 68,79 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 71,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
7 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
12 uur geleden