Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor luxaflexmaker Hunter Douglas op rustig Damrak

Aandacht voor luxaflexmaker Hunter Douglas op rustig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Hunter Douglas. De maker van rolgordijn Luxaflex heeft een hoger overnamebod op het bedrijf door topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg uitgesloten. Verder wordt uitgekeken naar de definitieve economische cijfers van de eurozone over het eerste kwartaal. Daarnaast wordt vooral gewacht op het Europese rentebesluit en de Amerikaanse inflatiecijfers die later deze week bekend worden gemaakt.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen waarschijnlijk met kleine koersuitslagen openen. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend verliezen zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent lager ondanks een meevallende krimp van de Japanse economie in het eerste kwartaal.

Hunter Douglas reageerde op speculatie in de media dat topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg de overnameprijs van 82 euro per aandeel op het bedrijf zou kunnen verhogen. Volgens het Nederlands recht mag een bod echter niet worden verhoogd tot één jaar na het uitbrengen ervan. De speculatie over een mogelijke verhoging van de biedprijs is volgens Hunter Douglas dan ook ongegrond.

Sonnenberg

Ook houdt Sonnenberg volgens Hunter Douglas voldoende aandelen om een uitkoopprocedure te starten, maar is het nog onzeker of hij dat zal doen. Onder meer aandeelhouder Add Value Fund is niet tevreden met het overnamebod en liet eerder weten zijn stukken niet aan te melden.

Galapagos liet weten met de uitgifte van 10.940 aandelen ruim 325.000 euro te hebben opgehaald. Het uitstaande kapitaal werd verhoogd via de uitoefening van inschrijvingsrechten. Het maatschappelijk kapitaal van het biotechbedrijf bedraagt na de uitoefening dik 354 miljoen euro.

Europese beurzen

De Europese beurzen sloten maandag gemengd. De AEX-index daalde 0,2 procent tot 718,61 punten en de MidKap won een fractie van een procent tot 1071,09 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 0,4 procent. De graadmeter in Frankfurt bleef vrijwel onveranderd. Ook Wall Street eindigde verdeeld. De Dow-Jonesindex zakte 0,4 procent tot 34.630,24 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,5 procent.

De euro was 1,2176 dollar waard, tegen 1,2194 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 68,79 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 71,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FNV: veel agressie richting personeel Schiphol tijdens sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.

5 minuten geleden
Europese gasprijs stijgt in week tijd met 20 procent

AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.

1 uur geleden
Hoge Raad oordeelt hogere belastingrente voor bedrijven ongeldig

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.

2 uur geleden
Toeristen boekten recordaantal overnachtingen in de EU

LUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.

2 uur geleden
Andere grote rederijen wachten nog met terugkeer naar Suezkanaal

HAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.

3 uur geleden
Meer ijzererts zorgt voor toename overslag in Zeeuwse havens

TERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.

3 uur geleden
BBC sluit contentdeal met videoplatform YouTube, meldt FT

LONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.

3 uur geleden