Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor laadpalenmaker Alfen op Damrak na verkoopadvies

Aandacht voor laadpalenmaker Alfen op Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar Alfen. Analisten van de Amerikaanse investeringsbank Jefferies verlaagden hun aanbeveling voor de laadpalenmaker naar verkopen. Het koersdoel werd flink lager gezet op 65 euro per aandeel. Het aandeel Alfen eindigde dinsdag op een koers van dik 83 euro.

Beleggers lijken zich verder op te trekken aan de hogere slotstanden op Wall Street en de koerswinsten in Azië. Na een kleine onderbreking van de nieuwjaarsrally op dinsdag koerst de AEX-index op Beursplein 5 af op een openingswinst van zo'n 0,5 procent. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen beginnen.

De beurshandel staat deze week vooral in het teken van de nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten, die donderdag naar buiten komen. De Federal Reserve heeft de rente afgelopen jaar zeven keer verhoogd om de inflatie te beteugelen. Bij een verdere afkoeling van de inflatie zou de Fed de rente mogelijk minder sterk hoeven te verhogen.

Fed

Beleggers hadden gehoopt dat de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, die dinsdag een toespraak hield in Stockholm, al iets zou loslaten over de toekomstige rentestappen. Powell verklaarde echter dat de politieke onafhankelijkheid van de Fed van groot belang is bij het aanpakken van de inflatie in de VS en dat de centrale bank impopulaire maatregelen kan nemen om voor prijsstabiliteit te zorgen. Hij zei verder niets over het toekomstige rentebeleid.

De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag overwegend vooruit. In Tokio sloot de Nikkei 1 procent in de plus. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,5 procent hoger door het aanhoudende optimisme over een opleving van de Chinese economie nu de overheid het strenge coronabeleid heeft laten varen.

Marel

De in Amsterdam genoteerde IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel zal mogelijk profiteren van een adviesverhoging door Berenberg. Berenberg handhaafde ook het koopadvies voor DSM, maar verlaagde het koersdoel voor het speciaalchemieconcern.

In Parijs staat Airbus in de belangstelling. De Europese vliegtuigbouwer heeft opnieuw meer vliegtuigen afgeleverd dan zijn Amerikaanse rivaal Boeing. En dat terwijl Airbus door toeleveringsproblemen de eigen verwachtingen had moeten laten varen. Ook de bestellingen voor het in Toulouse gevestigde Airbus waren hoger dan die van Boeing.

De euro was 1,0747 dollar waard, tegen 1,0728 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 74,63 dollar per vat. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 79,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlandse industrie boekt lichte omzetgroei

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het laatste kwartaal van 2025 licht gestegen. Personeelstekorten en onvoldoende vraag blijven volgens ondernemers in de sector wel een belemmering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe kwartaalcijfers.

6 minuten geleden
CNV wil dat kabinet maatregelen WIA-uitkering schrapt

UTRECHT (ANP) - Mensen die in de toekomst arbeidsongeschikt raken en een WIA-uitkering krijgen, gaan er fors op achteruit door het kabinet-Jetten. Dat blijkt uit een analyse van het CNV. De vakbond roept het nieuwe kabinet op om de maatregelen die hiervoor zorgen te schrappen. Een WIA-uitkering (Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen) biedt inkomensondersteuning bij langdurige arbeidsongeschiktheid.

36 minuten geleden
DNB: beleggingen huishoudens ruim 204 miljard euro waard

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.

3 uur geleden
Wall Street sluit hoger na notulen Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.

8 uur geleden
Zo'n 100 vluchten op Schiphol preventief geschrapt om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.

8 uur geleden
Zuckerberg: spijt van trage opsporing minderjarigen op Instagram

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.

9 uur geleden
ECB-bestuurslid Schnabel wil niet vervroegd aftreden

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.

10 uur geleden