Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor kwartaalcijfers Heineken en Basic-Fit op beurs

Aandacht voor kwartaalcijfers Heineken en Basic-Fit op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat woensdag de aandacht onder meer uit naar de kwartaalberichten van bierbrouwer Heineken en fitnessketen Basic-Fit. Ook speciaalchemiebedrijf Corbion en vastgoedfonds Vastned kwamen met cijfers. Buiten het Damrak gaven chemieconcern BASF en de banken Santander en Deutsche Bank een kijkje in de boeken. Daarnaast verwerken beleggers de kwartaalrapporten van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die beide een sterke omzetgroei lieten zien.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beursgraadmeters lijken met kleine minnen te openen. De belangrijkste Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag overwegend omlaag. De Japanse Nikkei eindigde een fractie lager. De Hang Seng-index in Hongkong zakte tussentijds 1,6 procent door stevige koersverliezen onder de Chinese technologiebedrijven.

Heineken zag het biervolume in het derde kwartaal met 5,1 procent dalen. Vooral in Zuidoost-Aziƫ werd de bierverkoop geraakt door de lockdowns in de regio om de verspreiding van het coronavirus in te dammen. Basic-Fit heeft in Frankrijk last van de verplichte coronapas die leden moeten laten zien om sportscholen in te mogen. Die remmen het herstel van de ledenaantallen na de gedwongen sluitingen eerder dit jaar. In het derde kwartaal zijn er wel meer abonnees bijgekomen, maar het zijn er nog altijd minder dan in dezelfde periode vorig jaar.

ASMI

Corbion zag de omzet in het derde kwartaal stijgen. Ook is het bedrijf wat optimistischer geworden over de omzetgroei in het hele jaar, die naar verwachting aan de bovenkant van de eerder afgegeven bandbreedte van 12 tot 15 procent zal uitkomen. Vastgoedfonds Vastned verbeterde de resultaten in de eerste negen maanden van het jaar en werd iets positiever over de winstverwachting voor dit jaar.

Chipbedrijf ASMI kwam dinsdag nabeurs al met resultaten. De fabrikant van systemen voor de bewerking van zogeheten wafers, de platen waar chips op worden geproduceerd, kreeg in het derde kwartaal voor een recordbedrag aan nieuwe orders binnen. Ook de omzet steeg doordat chipproducenten op volle kracht draaien om de chiptekorten aan te pakken. Wel had ASMI wat last van krapte in de toeleveringsketen.

De euro was 1,1599 dollar waard, tegen 1,1586 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,1 procent tot 83,76 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent minder op 85,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

4 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

5 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

6 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

6 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

8 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

9 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.

9 uur geleden