Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor koopjesfestijn Black Friday op beurzen

Aandacht voor koopjesfestijn Black Friday op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht onder meer uit naar het koopjesfestijn Black Friday. Op die dag doen vooral veel Amerikanen inkopen voor de feestdagen en proberen retailers ze met kortingsacties naar hun winkels te lokken. Ook in Europa stunten steeds meer bedrijven rond Black Friday met hun prijzen. Beleggers zijn vooral benieuwd in hoeverre de hoge inflatie de koopbereidheid van consumenten heeft aangetast, waardoor ze mogelijk voorzichtiger zijn met het doen van grote uitgaven.

De beurshandel verloopt verder waarschijnlijk opnieuw rustig. De belangrijke Amerikaanse beurzen waren donderdag gesloten vanwege Thanksgiving en zijn op Black Friday slechts een halve dag open. De AEX-index op het Damrak lijkt vrijwel vlak te beginnen. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 1,7 en 0,6 procent door verliezen bij de Chinese techbedrijven en vastgoedondernemingen.

In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, sloot de Nikkei 0,5 procent hoger. In Japan liep de kerninflatie, exclusief de prijzen voor verse voedingsproducten, in oktober op tot 2,9 procent. De gemiddelde prijsstijging ligt daarmee voor de negentiende maand op rij boven de doelstelling van 2 procent van de Bank of Japan. Ook bleek dat de bedrijvigheid in de Japanse industrie in november opnieuw is gekrompen.

Marel liet weten een ongevraagd en niet-bindend overnamevoorstel te hebben ontvangen. De in Amsterdam genoteerde IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines gaf verder geen details over de mogelijke koper en de hoogte van het bod. Ook is het niet zeker dat het voorstel tot een daadwerkelijk bod op het bedrijf zal leiden. Wel stelt Marel dat grootaandeelhouder Eyrir Invest, die bijna een kwart van de aandelen bezit, een mogelijk officieel bod zal aanvaarden.

Ook HAL staat in de belangstelling. De beleggingsmaatschappij is van plan zijn hoofdkantoor van Curaçao naar Rotterdam te verhuizen. HAL waarschuwt dat het daarmee ook in Nederland winstbelasting moet gaan betalen. Ook geldt voor aandeelhouders een dividendbelasting van 15 procent. HAL kondigde ook het vertrek van bestuursvoorzitter Mel Groot aan. Jaap van Wiechen wordt zijn opvolger.

De euro was 1,0906 dollar waard, tegen 1,0903 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 76,47 dollar. Brentolie kostte een fractie meer op 81,44 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Studie: Nederlandse exporteurs pessimistisch ondanks exportgroei

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse exporteurs is gedaald naar het laagste niveau sinds de financiële crisis van 2008, hoewel de export het sterkst is gegroeid in twee jaar. Dat melden kredietverzekeraar Atradius en organisatie voor handel en logistiek evofenedex in hun jaarlijkse onderzoek over de export.

23 minuten geleden
Overheidsuitgaven en -schuld stijgen tot meer dan 500 miljard

DEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid en de staatsschuld zijn vorig jaar voor het eerst voorbij de 500 miljard euro gegaan. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) becijferd. De overheidsuitgaven lopen al langer stevig op. Vooral de investeringen en overdrachten aan het buitenland namen vorig jaar sterk toe. Dat komt onder meer door aankopen van militair materiaal.

27 minuten geleden
Economische groei over 2025 iets lager dan eerder gemeld

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in 2025 met 1,8 procent gegroeid. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming. Daarmee pakte de economische groei bij nader inzien iets lager uit dan eerder gemeld.

45 minuten geleden
Kaartloos betalen voor het eerst populairder dan met betaalpas

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal contactloze pinbetalingen zonder betaalpas, dus met smartphone of smartwatch, lag in 2025 voor het eerst hoger dan het aantal contactloze pinbetalingen met een kaart. Dat maakte Betaalvereniging Nederland bekend op basis van landelijke pincijfers.

1 uur geleden
Nieuwbouwappartementen in trek bij oudere kopers, zegt Kadaster

APELDOORN (ANP) - Nieuwbouwappartementen zijn in trek bij huizenkopers van 55 jaar en ouder. Als zij verhuisplannen hebben, willen ze vaker een nieuwbouwhuis dan andere leeftijdsgroepen en zijn ze vaker bereid verder weg te gaan dan jongere kopers. "Senioren zijn dus niet zo honkvast als gedacht wordt", concluderen onderzoekers van het Kadaster.

1 uur geleden
Beschikbaar inkomen huishoudens stijgt in 2025 door hogere lonen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in 2025 gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door de stijging van de beloning van werknemers door hogere cao-lonen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld vorig jaar verder toe.

1 uur geleden
ING: Hypotheekrente stijgt door Iranoorlog, impact op starters

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.

6 uur geleden