Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Kendrion en Amerikaanse banken op Damrak

Aandacht voor Kendrion en Amerikaanse banken op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs letten beleggers vrijdag vooral op de resultaten van een aantal grote Amerikaanse banken. Zo brengen JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo later op de dag de cijfers over het eerste kwartaal naar buiten. Ook vermogensbeheerder BlackRock opent de boeken. Daarmee wordt het cijferseizoen op de beurzen in New York geopend.

Ook gaat de aandacht uit naar Kendrion. De producent van elektromagnetische componenten verkoopt zijn automotive-activiteiten in Europa en de VS aan het Amerikaanse Solero Technologies. Met de verkoop wil het bedrijf zich volledig richten op de industriële groeimogelijkheden in Europa, de VS en China. De opbrengst van de verkoop zal worden gebruikt om de balans te versterken en voor investeringen in de industriële activiteiten.

Daarnaast kauwen beleggers nog na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De ECB liet het rentetarief donderdag zoals verwacht ongewijzigd. ECB-president Christine Lagarde waarschuwde wel dat overheden hun steunmaatregelen voor het compenseren van de eerder gestegen energieprijzen moeten terugschroeven. Alleen dan kan volgens haar de inflatie duurzaam omlaag worden gebracht. Beleggers verwachten dat de ECB in juni zal beginnen met het verlagen van de leenkosten, maar Lagarde wil zich nog niet vastpinnen op een uitgestippeld rentepad.

Statiegeldmachines

De AEX-index op het Damrak koerst af op een positief begin van de laatste handelsdag van de week. Ook de andere Europese beurzen lijken in het groen te openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 0,2 procent en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1,6 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,9 procent, na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente voor de tiende keer op rij onveranderd te laten 3,5 procent.

Op het Damrak zullen ING en ABN AMRO mogelijk bewegen op adviesverlagingen. De beide banken werden door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs van de kooplijst gehaald. Uitzender Randstad kreeg daarnaast een verkoopadvies van de Britse bank Barclays. De maker van statiegeldmachines Envipco kreeg een koopadvies van de Zweedse investeringsbank SEB Equities.

De euro was 1,0704 dollar waard, tegen 1,0703 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 85,80 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte 0,8 procent meer op 90,42 dollar.

Meer uit Financieel

Sportwagenfabrikant Lotus blijft in Verenigd Koninkrijk

HETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.

15 uur geleden
Tomatenkas van 9 hectare ingestort in Middenmeer

MIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.

17 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ wil olieproductie weer fors verhogen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.

18 uur geleden
FNV gaat niet in op uitnodiging KLM, nieuwe staking dreigt

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.

20 uur geleden
BBC: Lotus overweegt Britse fabriek te sluiten en naar VS te gaan

LONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.

21 uur geleden
Duitse Aldi mag Turkse 'Dubai chocolade' niet langer verkopen

KEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.

21 uur geleden
Tesla levert auto zonder bestuurder bij klant aan huis

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.

21 uur geleden