Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Just Eat Takeaway op Damrak na adviesverlaging

Aandacht voor Just Eat Takeaway op Damrak na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar Just Eat Takeaway. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan schroefden hun aanbeveling voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl terug. Een dag eerder was de maaltijdbezorger nog de grote winnaar op het Damrak met een winst van bijna 8 procent.

De Amsterdamse AEX-index koerst verder af op een licht lager begin van de nieuwe handelsdag. Beleggers lijken wat gas terug te nemen na het tweedaagse herstel op Wall Street, waar beter dan verwachte kwartaalcijfers van grote detailhandelsbedrijven als Macy's, Dollar Tree en Dollar General voor optimisme zorgden. Beleggers schoven daardoor de vrees dat de hoge inflatie de koopkracht van consumenten onder druk zet even aan de kant.

Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Aziƫ wonnen vrijdag terrein. De Nikkei in Tokio ging 0,7 procent hoger het weekeinde in. De Hang Seng-index in Hongkong boekte een tussentijdse winst van dik 2 procent dankzij stevige koerswinsten van Alibaba en Baidu. Beide grote Chinese techbedrijven kwamen met beter dan verwachte cijfers en zorgden voor opluchting in de geplaagde Chinese techsector.

Prosus

De beurs in Shanghai bleef wat achter met een plus van 0,1 procent. De winsten van de Chinese industriƫle bedrijven, die kampen met het strikte coronabeleid in het land, lieten in april voor het eerst in twee jaar een daling zien.

Op het Damrak zal Prosus mogelijk opnieuw reageren op de verdere opmars in de Chinese techsector. De techinvesteerder heeft een groot belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent en behoorde donderdag al tot de grootste stijgers in de AEX, met een plus van ruim 4 procent.

Olieprijzen

De Europese beurzen sloten donderdag in het groen. De AEX klom 1,3 procent tot 692,80 punten en de MidKap eindigde met een plus van 0,7 procent op 1012,87 punten. De graadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen stegen tot 1,8 procent. Wall Street zette het herstel voort met een winst van 1,6 procent voor de Dow-Jonesindex, die op 32.637,19 punten eindigde. De brede S&P 500 steeg 2 procent en techgraadmeter Nasdaq dikte 2,7 procent aan.

De euro was 1,0750 dollar waard, tegen 1,0723 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 114,02 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 117,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Grenscoalitie verbolgen over accijnsbeleid van kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."

36 minuten geleden
ACM: politieke keuzes voorkomen onnodige kosten netbeheerders

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.

51 minuten geleden
Apple daalt op Wall Street na aankondiging aftreden topman Cook

NEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.

1 uur geleden
Geldmaat start proef met biljetten van 100 euro in automaten

WEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.

1 uur geleden
KPMG: grote zorgen over migratie, wooncrisis en stijgende kosten

AMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.

3 uur geleden
Apple wint rechtszaak tegen Nederlandse verkoper namaak-AirPods

DEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.

3 uur geleden
Brussel maakt richtlijnen voor mogelijk tekort vliegtuigbrandstof

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).

4 uur geleden