Aandacht voor inflatie eurozone en banenrapport ADP op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs kijken woensdag onder meer uit naar de inflatiecijfers van de eurozone. De inflatie zit al enige tijd flink in de lift en kwam in december in het eurogebied uit op 5 procent. De grote vraag is in hoeverre de stijging van het algemene prijspeil in januari heeft doorgezet. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bleek alvast dat de inflatie in Nederland op basis van de Europese geharmoniseerde methode afgelopen maand flink is opgelopen tot 7,6 procent.
Ook gaat de aandacht uit naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt. Het rapport vormt een indicator van het officiële banencijfer van de Amerikaanse overheid, dat op vrijdag wordt vrijgegeven. De situatie op de arbeidsmarkt is van belang voor beleggers omdat de werkgelegenheid een belangrijke rol speelt in het rentebesluit van de Federal Reserve.
De AEX-index op Beursplein lijkt op basis van de openingsindicatoren hoger te beginnen. Ook elders in Europa zullen de beurzen in het groen openen. Beleggers verwerken onder meer de resultaten van het Britse telecomconcern Vodafone, de Zwitserse farmaceut Novartis en de Spaanse bank Santander.
AMG
Op het Damrak staat AMG in de belangstelling. De metalengroep verhoogde zijn verwachtingen voor 2022. In december schroefde het bedrijf zijn vooruitzichten ook al op. Volgens de metalenspecialist zijn met name de marktomstandigheden voor lithium sinds eind vorig jaar "aanzienlijk" verbeterd.
Fagron kondigde een overname aan. De toeleveranciers aan apotheken heeft zijn Amerikaanse branchegenoot Letco Medical gekocht voor 34 miljoen dollar (zo'n 30 miljoen euro). Ook heeft het bedrijf 80 procent van zijn divisie die op basis van contracten diensten levert aan bedrijven in de consumentengezondheidszorg en detailhandel in de Verenigde Staten, verkocht aan een syndicaat. De verkoopprijs bedraagt 6 miljoen dollar.
Pharming
Pharming liet weten positieve studieresultaten te hebben behaald met het middel leniolisib, waarmee de biotechnoloog verschillende zeldzame immuunziekten wil behandelen. Het bedrijf kondigde tevens aan in het tweede kwartaal te willen starten met het indienen van de wereldwijde aanvragen voor registratie van het middel bij toezichthoudende instanties.
De euro was 1,1266 dollar waard, tegen 1,1244 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 88,36 dollar. Brentolie werd ook 0,2 duurder, op 89,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
2 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
19 uur geleden