Aandacht voor industriecijfers EU en VS op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse aandelenbeurs gaat de aandacht dinsdag vooral uit naar de industriecijfers van de eurolanden en de Verenigde Staten. Ook is de blik gericht op de bijeenkomst van oliekartel OPEC. De hoop op een sterk economisch herstel van de coronacrisis en de versnelling van de vaccinatiecampagnes in veel landen blijven daarbij zorgen voor optimisme op de beursvloeren.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren hoger te beginnen aan de nieuwe beursmaand. Ook elders in Europa zullen de beursgraadmeters naar verwachting met winsten openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten dinsdag een gemengd beeld zien.
NX Filtration kondigde aan in juni naar de Amsterdamse beurs te willen gaan. De Enschedese producent van waterzuiveringstechnologie wil met de beursgang 150 miljoen tot 165 miljoen euro ophalen. De opbrengst zal worden gebruikt om de verdere groei van de onderneming te financieren.
Elektrisch rijden
Alfen en Fastned staan ook in de belangstelling. De twee beursgenoteerde bedrijven maken deel uit van een groep Nederlandse ondernemingen en instellingen die gaat samenwerken om de overgang naar elektrisch rijden te versnellen. De initiatiefnemers denken dit te kunnen realiseren door gebruik te maken van elkaars kennis en kunde. Ook vragen de partijen steun bij het Nationaal Groeifonds.
Envipco kwam nog met cijfers. De maker van statiegeldsystemen boekte in het eerste kwartaal meer omzet dankzij een sterke groei in Noord-Amerika, Zweden en Australië. Ook boekte het bedrijf weer winst na het verlies in dezelfde periode een jaar geleden.
EssilorLuxottica
De overname van GrandVision, bekend van optiekketen Pearle, door brillenconcern EssilorLuxottica lijkt weer een stapje dichterbij gekomen. Volgens persbureau Bloomberg is het moederbedrijf van merken als Oakley, Varilux en Ray-Ban bezig met het uitvoeren van de vereisten die Brussel aan de miljardendeal heeft gesteld. Het doorgaan van de overname van GrandVision is echter nog steeds niet definitief. Tussen de koper en verkoper is veel juridisch gesteggel.
Sanderink Investments wil uiterlijk 4 juni starten met de uitkoopprocedure om de laatste aandelen Oranjewoud in handen te krijgen. Oprichter Gerard Sanderink heeft momenteel zo'n 99 procent van de aandelen Oranjewoud in bezit en wil met de uitkoopprocedure de resterende aandelen in handen krijgen.
De euro was 1,2220 dollar waard, tegen 1,2230 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent tot 67,64 dollar. Brentolie kostte 1,3 procent meer op 70,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
11 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
13 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 dag geleden