Aandacht voor IMCD en Basic-Fit op rustig Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar chemicaliëndistributeur IMCD en fitnessketen Basic-Fit. IMCD kondigde een kleine overname aan. Het bedrijf koopt Sachs Chemical in Puerto Rico. Een overnamebedrag werd niet gegeven. Sachs Chemical, dat ook actief is in Costa Rica, heeft een jaaromzet van zo'n 50 miljoen dollar. Basic-Fit zal mogelijk profiteren van een koopadvies door de Duitse investeringsbank Berenberg.
De nieuwe beursmaand begint verder relatief rustig op het Damrak. ICT-dienstverlener Ordina, die wordt overgenomen door zijn grotere Franse branchegenoot Sopra Steria, kwam met cijfers. Het bedrijf zag de omzet in de eerste jaarhelft met ruim 6 procent stijgen. De nettowinst daalde wel tot 12,2 miljoen euro, vanwege eenmalige kosten gerelateerd aan het overnameproces. Ordina zal na afronding van de overname van de Amsterdamse beurs verdwijnen.
Buiten het Damrak kwamen grote Duitse bedrijven als plasticfabrikant Covestro, post- en pakketbezorger Deutsche Post en vrachtwagenfabrikant Daimler Truck met resultaten. Ook de Britse bank HSBC en olie- en gasconcern BP openden de boeken. Later op de dag staan de kwartaalcijfers van taxidienst Uber en de Amerikaanse farmaceuten Merck en Pfizer op het programma.
Vlak begin
De AEX-index lijkt vrijwel vlak te gaan beginnen aan de maand augustus. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De Aziatische aandelenmarkten lieten dinsdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,9 procent hoger. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 0,3 en 0,1 procent.
Aalberts liet weten dochterbedrijf Disptek te verkopen. Een overnamesom werd niet vermeld. De verkoop maakt onderdeel uit van het desinvesteringsprogramma dat Aalberts eind 2021 aangekondigde. Op het Damrak blijft ook Heineken in de belangstelling staan. De bierbrouwer raakte maandag 8 procent aan waarde kwijt na tegenvallende halfjaarcijfers en vooruitzichten.
De euro was 1,1022 dollar waard, onveranderd vergeleken met een dag eerder. De olieprijzen vielen wat terug na het bereiken van de hoogste niveaus sinds april. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 81,53 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 85,12 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gokwebsite Vbet heeft een waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft Vbet rond het WK voetbal weddenschappen aangeboden die niet zijn toegestaan. Zo konden mensen er wedden op gebeurtenissen zoals een inworp, overtreding, hoekschop of buitenspel.
1 dag geledenBORSSELE (ANP) - De kerncentrale in Borssele is weer opgestart, nadat deze eind juni uit bedrijf werd genomen na een lekkage in het nucleaire deel van de centrale. Dat meldt een woordvoerster van exploitant EPZ donderdag aan het ANP.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - De goederenoverslag in de havens van Antwerpen en Brugge is in de eerste helft van 2026 afgenomen. De geopolitieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten hadden volgens havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges een duidelijke impact op de handelsstromen. Zo lag de aanvoer uit de landen rond de Perzische Golf in de eerste jaarhelft 57 procent lager dan vorig jaar.
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.
1 dag geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.
1 dag geleden