Aandacht voor grondstofprijzen en pandemie bij cijfers Heineken
AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken presenteert woensdag de cijfers over het derde kwartaal. Daarbij zal de aandacht uitgaan naar de coronabeperkingen in de Aziatische markt. De verwachting is dat Heineken daar hard is geraakt. Er zal ook worden gekeken naar de gestegen prijzen van grondstoffen.
Analisten rekenen er in doorsnee op dat Heineken in het derde kwartaal op jaarbasis minder bier heeft verkocht. Dat komt onder meer door de impact van de lockdownmaatregelen vanwege het oplopende aantal coronabesmettingen in vooral Zuidoost-Azië. Zo is het bierconcern bijvoorbeeld groot in Vietnam.
In het eerste halfjaar steeg de omzet van Heineken dankzij versoepelingen van coronamaatregelen in grote delen van de wereld. In veel landen ging de horeca weer open. De omzet ging in de eerste zes maanden van 2021 op eigen kracht met 14 procent omhoog in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.
Fabrikanten van levensmiddelen zoals Unilever verwachten dat de stijging van de prijzen van grondstoffen tot halverwege volgend jaar kan doorzetten. Nu de economie snel herstelt van de coronacrisis, is er aan allerlei materialen gebrek. Daarnaast zijn ook transport, energie en arbeid duurder geworden. Beleggers zullen willen weten of de bierbrouwer de hogere kosten kan doorberekenen aan klanten.
De onderneming verwacht een deel van de kosten te kunnen opvangen met structurele kostenbesparingen. Daarbij worden onder meer 8000 banen geschrapt, is eerder dit jaar aangekondigd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
6 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.
6 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
10 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
11 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
12 uur geleden