Aandacht voor grondstofprijzen en pandemie bij cijfers Heineken
AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken presenteert woensdag de cijfers over het derde kwartaal. Daarbij zal de aandacht uitgaan naar de coronabeperkingen in de Aziatische markt. De verwachting is dat Heineken daar hard is geraakt. Er zal ook worden gekeken naar de gestegen prijzen van grondstoffen.
Analisten rekenen er in doorsnee op dat Heineken in het derde kwartaal op jaarbasis minder bier heeft verkocht. Dat komt onder meer door de impact van de lockdownmaatregelen vanwege het oplopende aantal coronabesmettingen in vooral Zuidoost-Aziƫ. Zo is het bierconcern bijvoorbeeld groot in Vietnam.
In het eerste halfjaar steeg de omzet van Heineken dankzij versoepelingen van coronamaatregelen in grote delen van de wereld. In veel landen ging de horeca weer open. De omzet ging in de eerste zes maanden van 2021 op eigen kracht met 14 procent omhoog in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.
Fabrikanten van levensmiddelen zoals Unilever verwachten dat de stijging van de prijzen van grondstoffen tot halverwege volgend jaar kan doorzetten. Nu de economie snel herstelt van de coronacrisis, is er aan allerlei materialen gebrek. Daarnaast zijn ook transport, energie en arbeid duurder geworden. Beleggers zullen willen weten of de bierbrouwer de hogere kosten kan doorberekenen aan klanten.
De onderneming verwacht een deel van de kosten te kunnen opvangen met structurele kostenbesparingen. Daarbij worden onder meer 8000 banen geschrapt, is eerder dit jaar aangekondigd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriƫle afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
1 uur geledenCLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.
3 uur geleden