Aandacht voor Fed-notulen en banencijfer op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs zullen beleggers woensdag vooral letten op de notulen van de vorige rentevergadering van de Federal Reserve. De aantekeningen, die na het slot van de Europese markten worden vrijgegeven, bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen. Ook komt loonstrookverwerker ADP met zijn maandelijkse rapport over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat banencijfer loopt vooruit op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt.
Daarnaast gaat de aandacht uit naar de stand van zaken in de Europese dienstensector. Eerder op de dag bleek al dat het groeitempo van de Chinese dienstensector in juni is teruggevallen tot het niveau van januari. De zorgen over het zwakke herstel van de Chinese economie laaiden daardoor weer op en drukten de stemming op de Aziatische aandelenmarkten. Ook in Japan groeide de dienstensector vorig maand minder hard dan in mei. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 1,5 procent.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine minnen openen. Op Wall Street keren beleggers woensdag ook weer terug na een vrije dag vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.
Analistenrapport
Op het Damrak zal Vopak mogelijk profiteren van een positief analistenrapport. De kenners van de Amerikaanse bank Morgan Stanley schroefden hun aanbeveling voor het tankopslagbedrijf op naar kopen.
Adyen zal daarentegen waarschijnlijk onder druk staan na een negatief rapport van UBS. Analisten van de Zwitserse bank UBS haalden het betaalbedrijf van hun kooplijst af.
Aandeelhoudersvergadering
Ook Ahold Delhaize staat in de belangstelling. Het supermarktconcern houdt woensdag een buitengewone aandeelhoudersvergadering. Op die vergadering zal worden gestemd over de benoeming van financieel directeur Jolanda Poots-Bijl. Klimaatactivisten van Milieudefensie Jong en Extinction Rebellion hebben aangegeven actie te gaan voeren bij de bijeenkomst. Actievoerders waren in april ook al aanwezig bij de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering.
De euro was 1,0880 dollar waard, tegen 1,0897 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,7 procent in prijs tot 71,00 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 75,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.
16 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Drie vakantieparken van Oostappen Groep, het bedrijf van realityster Peter Gillis, mogen op 1 oktober geveild worden door schuldeiser Marc van Rooi. Dat heeft de kortgedingrechter in Den Bosch bepaald. Gillis probeerde de executieveiling tegen te houden en stapte daarom naar de rechter.
19 minuten geledenCATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.
3 uur geleden