Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Fastned en Air France-KLM op Damrak

Aandacht voor Fastned en Air France-KLM op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Fastned. Het snellaadbedrijf liet weten in het vierde kwartaal een sterke omzetgroei te hebben geboekt. Het bedrijf zag de laadinkomsten met 44 procent toenemen tot ruim 19 miljoen euro. Het aantal laadsessies bedroeg bijna 1,3 miljoen en de brutowinst steeg met 77 procent tot dik 14 miljoen euro. Fastned had eind 2023 297 laadstations. Dinsdag kondigde het bedrijf ook aan zijn eerste snellaadstation in Spanje te gaan bouwen. Het bedrijf zal daarmee in negen landen actief zijn.

Air France-KLM en de Franse logistieke dienstverlener CMA CGM kondigden aan om zich met ingang van 31 maart terug te trekken uit hun bestaande overeenkomsten. In mei 2022 maakten Air France-KLM en CMA CGM nog hun voornemen bekend om een commerciële samenwerking op het gebied van vracht aan te gaan, die in april 2023 van kracht werd. Het strakke regelgevingsklimaat op bepaalde belangrijke markten heeft volgens de bedrijven echter verhinderd dat de samenwerking optimaal functioneerde.

Op Wall Street keren beleggers daarnaast weer terug na een lang weekend. Maandag bleven de New Yorkse beurzen dicht vanwege Martin Luther King Day. Op Wall Street wordt uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en Morgan Stanley, die later op de dag naar buiten komen.

Verliezen

De AEX-index op het Damrak lijkt lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met verliezen openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag. De Nikkei in Tokio staakte de recente sterke opmars en sloot 0,8 procent lager. De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds ruim 2 procent kwijt.

De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent in afwachting van een reeks van nieuwe gegevens over de Chinese economie. Zo worden woensdag de industriële productie, winkelverkopen en de economische groei over het vierde kwartaal bekendgemaakt.

Tegenwind

Op Beursplein 5 zal ABN AMRO mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan schroefden hun aanbeveling terug naar verkopen. Betaalbedrijf Adyen zal mogelijk profiteren van een koopadvies door investeringsbank Stifel.

De euro was 1,0917 dollar waard, tegen 1,0949 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 72,46 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 78,20 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index begint met winst door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".

49 minuten geleden
Nieuwssite: deze week aanvraag voor beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.

1 uur geleden
Gasunie: voorraad gas daalt, maar tekort wordt niet verwacht

DEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.

1 uur geleden
Zweden leverden in 2025 ruim 3 miljard statiegeldverpakkingen in

STOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.

1 uur geleden
Hornbach breidt marktaandeel verder uit in Nederland

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.

2 uur geleden
Beurzen Azië stijgen, olieprijs daalt door hoop op einde oorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.

2 uur geleden
Nederlandse gasvoorraden gedaald naar laagste niveau in tien jaar

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.

2 uur geleden