Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor Fastned en Air France-KLM op Damrak

Aandacht voor Fastned en Air France-KLM op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Fastned. Het snellaadbedrijf liet weten in het vierde kwartaal een sterke omzetgroei te hebben geboekt. Het bedrijf zag de laadinkomsten met 44 procent toenemen tot ruim 19 miljoen euro. Het aantal laadsessies bedroeg bijna 1,3 miljoen en de brutowinst steeg met 77 procent tot dik 14 miljoen euro. Fastned had eind 2023 297 laadstations. Dinsdag kondigde het bedrijf ook aan zijn eerste snellaadstation in Spanje te gaan bouwen. Het bedrijf zal daarmee in negen landen actief zijn.

Air France-KLM en de Franse logistieke dienstverlener CMA CGM kondigden aan om zich met ingang van 31 maart terug te trekken uit hun bestaande overeenkomsten. In mei 2022 maakten Air France-KLM en CMA CGM nog hun voornemen bekend om een commerciële samenwerking op het gebied van vracht aan te gaan, die in april 2023 van kracht werd. Het strakke regelgevingsklimaat op bepaalde belangrijke markten heeft volgens de bedrijven echter verhinderd dat de samenwerking optimaal functioneerde.

Op Wall Street keren beleggers daarnaast weer terug na een lang weekend. Maandag bleven de New Yorkse beurzen dicht vanwege Martin Luther King Day. Op Wall Street wordt uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en Morgan Stanley, die later op de dag naar buiten komen.

Verliezen

De AEX-index op het Damrak lijkt lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met verliezen openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag. De Nikkei in Tokio staakte de recente sterke opmars en sloot 0,8 procent lager. De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds ruim 2 procent kwijt.

De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent in afwachting van een reeks van nieuwe gegevens over de Chinese economie. Zo worden woensdag de industriële productie, winkelverkopen en de economische groei over het vierde kwartaal bekendgemaakt.

Tegenwind

Op Beursplein 5 zal ABN AMRO mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan schroefden hun aanbeveling terug naar verkopen. Betaalbedrijf Adyen zal mogelijk profiteren van een koopadvies door investeringsbank Stifel.

De euro was 1,0917 dollar waard, tegen 1,0949 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 72,46 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 78,20 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index zakt tot niveau begin januari door stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.

16 minuten geleden
Gasprijs verder omhoog door aanhoudende oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.

1 uur geleden
Iranoorlog stuwt ook prijzen van sojabonen en tarwe

CHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door stijgende olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

2 uur geleden
FT: G7 gaan praten over vrijgave strategische olievoorraden

LONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.

2 uur geleden
Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

7 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

18 uur geleden