Aandacht voor Fastned en Air France-KLM op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Fastned. Het snellaadbedrijf liet weten in het vierde kwartaal een sterke omzetgroei te hebben geboekt. Het bedrijf zag de laadinkomsten met 44 procent toenemen tot ruim 19 miljoen euro. Het aantal laadsessies bedroeg bijna 1,3 miljoen en de brutowinst steeg met 77 procent tot dik 14 miljoen euro. Fastned had eind 2023 297 laadstations. Dinsdag kondigde het bedrijf ook aan zijn eerste snellaadstation in Spanje te gaan bouwen. Het bedrijf zal daarmee in negen landen actief zijn.
Air France-KLM en de Franse logistieke dienstverlener CMA CGM kondigden aan om zich met ingang van 31 maart terug te trekken uit hun bestaande overeenkomsten. In mei 2022 maakten Air France-KLM en CMA CGM nog hun voornemen bekend om een commerciële samenwerking op het gebied van vracht aan te gaan, die in april 2023 van kracht werd. Het strakke regelgevingsklimaat op bepaalde belangrijke markten heeft volgens de bedrijven echter verhinderd dat de samenwerking optimaal functioneerde.
Op Wall Street keren beleggers daarnaast weer terug na een lang weekend. Maandag bleven de New Yorkse beurzen dicht vanwege Martin Luther King Day. Op Wall Street wordt uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en Morgan Stanley, die later op de dag naar buiten komen.
Verliezen
De AEX-index op het Damrak lijkt lager te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met verliezen openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag. De Nikkei in Tokio staakte de recente sterke opmars en sloot 0,8 procent lager. De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds ruim 2 procent kwijt.
De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent in afwachting van een reeks van nieuwe gegevens over de Chinese economie. Zo worden woensdag de industriële productie, winkelverkopen en de economische groei over het vierde kwartaal bekendgemaakt.
Tegenwind
Op Beursplein 5 zal ABN AMRO mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan schroefden hun aanbeveling terug naar verkopen. Betaalbedrijf Adyen zal mogelijk profiteren van een koopadvies door investeringsbank Stifel.
De euro was 1,0917 dollar waard, tegen 1,0949 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 72,46 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 78,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
6 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
8 uur geleden