Aandacht voor DSM-Firmenich en schuldenplafond VS op beurs
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar DSM-Firmenich. Het fusiebedrijf heeft met de verkoop van ongeveer 6,7 miljoen bestaande aandelen 733 miljoen euro opgehaald. Dat geld zal worden gebruikt om de uitrookprocedure te financieren om de laatste aandelen DSM in handen te krijgen die nog niet zijn aangemeld onder het fusiebod. De aandelen werden verkocht voor 109,50 euro per stuk. Het aandeel DSM-Firmenich sloot woensdag op 116,32 euro.
Daarnaast blijven de markten in de greep van de impasse in de Amerikaanse politiek over de verhoging van het schuldenplafond van de overheid. Kredietbureau Fitch waarschuwde dat de Verenigde Staten zijn AAA-rating, de hoogste kredietbeoordeling, zal verliezen als de Amerikaanse politici niet voor 1 juni een akkoord weten te bereiken. De laatste keer dat de kredietrating van de VS werd verlaagd was in 2011. Toen verlaagde kredietbureau S&P zijn rating vanwege het gesteggel tussen de Democraten en Republikeinen over het schuldenplafond.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt licht hoger te openen na de flinke verliesbeurt een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting wat herstellen. De Aziatische markten gingen donderdag overwegend omlaag. De Hang Seng-index in Hongkong zakte 2,5 procent door forse koersverliezen van Chinese techbedrijven als Tencent (min 3,7 procent).
Fastned
De Nikkei in Tokio was een positieve uitschieter en sloot 0,4 procent in de plus. Vooral de Japanse chipbedrijven deden het goed dankzij de sterke resultaten van de Amerikaanse branchegenoot Nivdia. Mogelijk zullen de Nederlandse chipbedrijven ASML, ASMI en Besi ook profiteren van de cijfers van Nvidia, dat in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street bijna een kwart hoger werd gezet.
Op het Damrak blijft Fastned in de belangstelling staan. Analisten van Berenberg verlaagden het koersdoel voor het snellaadbedrijf. Het aandeel zakte woensdag ruim 9 procent nadat bekend werd dat de oprichters een deel van hun aandelen hebben verkocht. Ook kwamen drankenproducent Lucas Bols en de fabrikant van statiegeldmachines Envipco nog met cijfers. Lucas Bols zag de omzet afgelopen boekjaar met 9 procent stijgen. Envipco kende volgens topman Simon Bolton een trage start van het jaar, waarin de omzet gelijk bleef.
De euro was 1,0759 dollar waard, tegen 1,0759 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 74,03 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 78,17 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren staken woensdag in het oosten van Nederland. Daardoor blijft onder andere een aantal slachthuizen woensdagmiddag dicht, meldt vakbond FNV.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple en Google hebben de Britse concurrentiewaakhond CMA toegezegd veranderingen door te voeren in hun appwinkels om die eerlijker te maken voor ontwikkelaars en consumenten. Daardoor moet het makkelijker worden voor gebruikers om apps van derden te downloaden op hun smartphone.
22 minuten geledenTILBURG (ANP) - Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen. Moederbedrijf Homefashion Group meldt dat hierover een overeenkomst is gesloten. De afronding van de overname vindt naar verwachting in maart plaats en is onder voorbehoud van goedkeuring door de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
45 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar het aantal gebruikers en betalende abonnees verder zien groeien. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 751 miljoen, een nieuw record. Het aantal premiumabonnees, die betalen voor de muziek en podcasts op Spotify, groeide met 10 procent tot 290 miljoen.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een boete van bijna 2,9 miljoen euro opgelegd aan een cryptodienstaanbieder. De aanbieder beschikt niet over de wettelijk vereiste registratie. De bank deed dit op 2 oktober 2023, maakte DNB dinsdag bekend.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft vorig jaar minder wijn en sterke drank geëxporteerd. Het is het derde jaar op rij dat de export daalt. Dat is vooral het gevolg van Amerikaanse importtarieven en Chinese antidumpheffingen, stelt branchevereniging FEVS.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.
2 uur geleden