Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Wolters Kluwer en JDE Peet's op Damrak

Aandacht voor cijfers Wolters Kluwer en JDE Peet's op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van Wolters Kluwer en JDE Peet's. Informatieleverancier Wolters Kluwer zag de omzet vorig jaar met 2 procent stijgen. Tegen constante wisselkoersen en zonder overnames nam de omzet met 6 procent toe. Topvrouw Nancy McKinstry sprak van een sterke groei op eigen kracht, ondanks de macro-economische en geopolitieke tegenwind.

Volgens McKinstry zal 2024 opnieuw een jaar worden met een goede groei en een verbetering van de winstmarge. Ook gaat Wolters Kluwer dit jaar voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen.

JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts, zag de omzet in de tweede helft van 2023 stijgen, mede dankzij prijsverhogingen. Topman Fabien Simon sprak van een sterke tweede jaarhelft, waarin het koffie- en theeconcern stand wist te houden in Europa en flink wist te groeien in China.

Rentevergadering

Ook wordt uitgekeken naar de notulen van de vorige rentevergadering van de Federal Reserve, die later op de dag naar buiten komen. De Amerikaanse centrale bank hield de rente in januari onveranderd. De aantekeningen van de vergadering bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen.

Daarnaast wordt gewacht op de resultaten van Nvidia, die na de slotbel op Wall Street bekend worden gemaakt. Dat Amerikaanse bedrijf is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI). Nvidia zakte dinsdag ruim 4 procent door de vrees dat het bedrijf mogelijk niet aan de hoge verwachtingen kan voldoen.

Aziatische aandelenmarkten

De AEX-index op het Damrak lijkt licht hoger te gaan beginnen. De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent lager. De beurzen in Hongkong en Shanghai wonnen daarentegen 2 en 1 procent onder aanvoering van de Chinese techbedrijven en vastgoedconcerns. De Britse bank HSBC zakte 3 procent in Hongkong na tegenvallende kwartaalcijfers.

Muziekconcern UMG liet weten een belang van bijna 26 procent in Chord Music Partners te hebben gekocht voor omgerekend zo'n 222 miljoen euro. Chord bezit de muziekrechten van onder meer The Weeknd, David Guetta en John Legend.

De euro was 1,0808 dollar waard, tegen 1,0818 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 77,19 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 82,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Werkgevers kampen met planningsproblemen door personeelstekort

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.

1 uur geleden
Gasprijs stijgt door onzekerheid over vredesakkoord VS en Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag weer gestegen na de flinke daling een dag eerder. De stijging volgde op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De Amerikaanse strijdkrachten vielen maandagnacht doelen aan in het zuiden van Iran. Doelwit waren onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen.

2 uur geleden
Topman OpenAI: AI kost minder banen dan gevreesd

SYDNEY (ANP/RTR) - Sam Altman, topman van OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, zegt dat de ontwikkeling van AI niet zoveel banen voor hoger opgeleiden heeft gekost als waarvoor werd gevreesd. Dit zei hij tijdens een conferentie van de Commonwealth Bank of Australia. Hij onderbouwde zijn uitspraken niet met cijfers.

3 uur geleden
AEX-index begint afwachtend na nieuwe aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers namen een afwachtende houding aan na de nieuwe aanvallen van de Amerikaanse strijdkrachten op doelen in het zuiden van Iran. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is een akkoord om de oorlog te beƫindigen echter "nog steeds mogelijk".

3 uur geleden
Marktwaarde Taiwanese beurs groter dan India door chipmaker TSMC

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese beurs heeft die van India ingehaald wat marktwaarde betreft. De aandelenmarkt van het eiland is nu de op vier na grootste ter wereld, na de Verenigde Staten, China, Japan en Hongkong. De opmars van Taiwan in de wereldwijde aandelenranglijst komt vooral door de sterke stijging van de beurswaarde van Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), de grootste chipfabrikant ter wereld.

5 uur geleden
AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

19 uur geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

19 uur geleden