Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Wolters Kluwer en JDE Peet's op Damrak

Aandacht voor cijfers Wolters Kluwer en JDE Peet's op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van Wolters Kluwer en JDE Peet's. Informatieleverancier Wolters Kluwer zag de omzet vorig jaar met 2 procent stijgen. Tegen constante wisselkoersen en zonder overnames nam de omzet met 6 procent toe. Topvrouw Nancy McKinstry sprak van een sterke groei op eigen kracht, ondanks de macro-economische en geopolitieke tegenwind.

Volgens McKinstry zal 2024 opnieuw een jaar worden met een goede groei en een verbetering van de winstmarge. Ook gaat Wolters Kluwer dit jaar voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen.

JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts, zag de omzet in de tweede helft van 2023 stijgen, mede dankzij prijsverhogingen. Topman Fabien Simon sprak van een sterke tweede jaarhelft, waarin het koffie- en theeconcern stand wist te houden in Europa en flink wist te groeien in China.

Rentevergadering

Ook wordt uitgekeken naar de notulen van de vorige rentevergadering van de Federal Reserve, die later op de dag naar buiten komen. De Amerikaanse centrale bank hield de rente in januari onveranderd. De aantekeningen van de vergadering bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen.

Daarnaast wordt gewacht op de resultaten van Nvidia, die na de slotbel op Wall Street bekend worden gemaakt. Dat Amerikaanse bedrijf is momenteel de belangrijkste speler op het gebied van chips die worden gebruikt voor kunstmatige intelligentie (AI). Nvidia zakte dinsdag ruim 4 procent door de vrees dat het bedrijf mogelijk niet aan de hoge verwachtingen kan voldoen.

Aziatische aandelenmarkten

De AEX-index op het Damrak lijkt licht hoger te gaan beginnen. De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,3 procent lager. De beurzen in Hongkong en Shanghai wonnen daarentegen 2 en 1 procent onder aanvoering van de Chinese techbedrijven en vastgoedconcerns. De Britse bank HSBC zakte 3 procent in Hongkong na tegenvallende kwartaalcijfers.

Muziekconcern UMG liet weten een belang van bijna 26 procent in Chord Music Partners te hebben gekocht voor omgerekend zo'n 222 miljoen euro. Chord bezit de muziekrechten van onder meer The Weeknd, David Guetta en John Legend.

De euro was 1,0808 dollar waard, tegen 1,0818 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 77,19 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 82,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na bereiken van nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street leken een pas op de plaats te maken. Dinsdag sloten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index nog op nieuwe recordslotstanden.

4 uur geleden
VS versoepelen oliesancties Venezuela voor wereldwijde verkoop

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.

6 uur geleden
Brussel schort importheffing kunstmeststoffen tijdelijk op

BRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.

6 uur geleden
Onlinesupermarkt Picnic bezorgt donderdag weer boodschappen

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.

8 uur geleden
KLM pauzeert ticketverkoop om gestrande reizigers te vervoeren

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.

8 uur geleden
AEX sluit flink lager na recordslotstand van dinsdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.

8 uur geleden
Techmedium: China vraagt bedrijven orders bij Nvidia te stoppen

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.

8 uur geleden