Aandacht voor cijfers Signify, Basic-Fit en Heijmans op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar de resultaten van verlichtingsbedrijf Signify, fitnessketen Basic-Fit en bouwer Heijmans. Signify, dat werkt aan een grote ontslagronde in verband met moeilijke marktomstandigheden, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen. Het bedrijf kampte met een aanhoudende zwakke vraag in Europa en China. De nettowinst nam wel toe. Signify werd wel iets voorzichtiger over de winstmarge voor dit jaar.
Basic-Fit boekte meer omzet in de eerste jaarhelft en zag het aantal leden stijgen tot 4,1 miljoen. Ook boekte het bedrijf weer winst, na een verlies in dezelfde periode een jaar eerder, en werden de jaarverwachtingen bevestigd. Heijmans boekte meer omzet en winst in de eerste jaarhelft, dankzij de grote vraag naar nieuwbouwwoningen, en verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar.
Daarnaast wordt uitgekeken naar het favoriete inflatiecijfer van de Amerikaanse Federal Reserve, dat later op de dag verschijnt. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de centrale bank de leenkosten in september kan verlagen.
Gemengd beeld
De AEX-index op het Damrak lijkt vrijwel vlak te beginnen. Donderdag sloot de hoofdindex voor het eerst sinds 8 mei onder de 900 punten door flinke verliezen in de chipsector.
De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio daalde 0,5 procent, na de koersval van ruim 3 procent een dag eerder. In Taipei, waar de handel weer werd hervat na een tweedaagse onderbreking door tyfoon Gaemi, zakte de beurs dik 3 procent. De Taiwanese chipproducent TSMC verloor bijna 6 procent, na de zware verliezen in de chipsector deze week.
Vopak
Op het Damrak openden ook tankopslagbedrijf Vopak, flitshandelaar Flow Traders en vastgoedfonds WDP de boeken. Vopak zag de omzet en winst in de eerste zes maanden van het jaar dalen door de verkoop van activiteiten, maar werd wel iets positiever over het resultaat dit jaar.
Flow Traders zag de handelsinkomsten en de winst in het tweede kwartaal flink toenemen. De handelsactiviteit op het gebied van cryptomunten was hoger dan een jaar geleden, maar liet wel een daling zien ten opzichte van de hoge volumes in het eerste kwartaal. WDP zag de winst stijgen in de eerste jaarhelft en handhaafde de jaarverwachtingen.
De euro was 1,0851 dollar waard, tegen 1,0860 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 78,35 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 82,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
1 dag geleden