Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Signify, Basic-Fit en Heijmans op Damrak

Aandacht voor cijfers Signify, Basic-Fit en Heijmans op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar de resultaten van verlichtingsbedrijf Signify, fitnessketen Basic-Fit en bouwer Heijmans. Signify, dat werkt aan een grote ontslagronde in verband met moeilijke marktomstandigheden, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen. Het bedrijf kampte met een aanhoudende zwakke vraag in Europa en China. De nettowinst nam wel toe. Signify werd wel iets voorzichtiger over de winstmarge voor dit jaar.

Basic-Fit boekte meer omzet in de eerste jaarhelft en zag het aantal leden stijgen tot 4,1 miljoen. Ook boekte het bedrijf weer winst, na een verlies in dezelfde periode een jaar eerder, en werden de jaarverwachtingen bevestigd. Heijmans boekte meer omzet en winst in de eerste jaarhelft, dankzij de grote vraag naar nieuwbouwwoningen, en verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar.

Daarnaast wordt uitgekeken naar het favoriete inflatiecijfer van de Amerikaanse Federal Reserve, dat later op de dag verschijnt. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de centrale bank de leenkosten in september kan verlagen.

Gemengd beeld

De AEX-index op het Damrak lijkt vrijwel vlak te beginnen. Donderdag sloot de hoofdindex voor het eerst sinds 8 mei onder de 900 punten door flinke verliezen in de chipsector.

De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio daalde 0,5 procent, na de koersval van ruim 3 procent een dag eerder. In Taipei, waar de handel weer werd hervat na een tweedaagse onderbreking door tyfoon Gaemi, zakte de beurs dik 3 procent. De Taiwanese chipproducent TSMC verloor bijna 6 procent, na de zware verliezen in de chipsector deze week.

Vopak

Op het Damrak openden ook tankopslagbedrijf Vopak, flitshandelaar Flow Traders en vastgoedfonds WDP de boeken. Vopak zag de omzet en winst in de eerste zes maanden van het jaar dalen door de verkoop van activiteiten, maar werd wel iets positiever over het resultaat dit jaar.

Flow Traders zag de handelsinkomsten en de winst in het tweede kwartaal flink toenemen. De handelsactiviteit op het gebied van cryptomunten was hoger dan een jaar geleden, maar liet wel een daling zien ten opzichte van de hoge volumes in het eerste kwartaal. WDP zag de winst stijgen in de eerste jaarhelft en handhaafde de jaarverwachtingen.

De euro was 1,0851 dollar waard, tegen 1,0860 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 78,35 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 82,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.

9 minuten geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

46 minuten geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

1 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

2 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

2 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

4 uur geleden
Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

13 uur geleden