Aandacht voor cijfers Signify, Basic-Fit en Heijmans op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar de resultaten van verlichtingsbedrijf Signify, fitnessketen Basic-Fit en bouwer Heijmans. Signify, dat werkt aan een grote ontslagronde in verband met moeilijke marktomstandigheden, zag de omzet in het tweede kwartaal dalen. Het bedrijf kampte met een aanhoudende zwakke vraag in Europa en China. De nettowinst nam wel toe. Signify werd wel iets voorzichtiger over de winstmarge voor dit jaar.
Basic-Fit boekte meer omzet in de eerste jaarhelft en zag het aantal leden stijgen tot 4,1 miljoen. Ook boekte het bedrijf weer winst, na een verlies in dezelfde periode een jaar eerder, en werden de jaarverwachtingen bevestigd. Heijmans boekte meer omzet en winst in de eerste jaarhelft, dankzij de grote vraag naar nieuwbouwwoningen, en verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar.
Daarnaast wordt uitgekeken naar het favoriete inflatiecijfer van de Amerikaanse Federal Reserve, dat later op de dag verschijnt. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels voldoende is afgekoeld en de centrale bank de leenkosten in september kan verlagen.
Gemengd beeld
De AEX-index op het Damrak lijkt vrijwel vlak te beginnen. Donderdag sloot de hoofdindex voor het eerst sinds 8 mei onder de 900 punten door flinke verliezen in de chipsector.
De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio daalde 0,5 procent, na de koersval van ruim 3 procent een dag eerder. In Taipei, waar de handel weer werd hervat na een tweedaagse onderbreking door tyfoon Gaemi, zakte de beurs dik 3 procent. De Taiwanese chipproducent TSMC verloor bijna 6 procent, na de zware verliezen in de chipsector deze week.
Vopak
Op het Damrak openden ook tankopslagbedrijf Vopak, flitshandelaar Flow Traders en vastgoedfonds WDP de boeken. Vopak zag de omzet en winst in de eerste zes maanden van het jaar dalen door de verkoop van activiteiten, maar werd wel iets positiever over het resultaat dit jaar.
Flow Traders zag de handelsinkomsten en de winst in het tweede kwartaal flink toenemen. De handelsactiviteit op het gebied van cryptomunten was hoger dan een jaar geleden, maar liet wel een daling zien ten opzichte van de hoge volumes in het eerste kwartaal. WDP zag de winst stijgen in de eerste jaarhelft en handhaafde de jaarverwachtingen.
De euro was 1,0851 dollar waard, tegen 1,0860 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 78,35 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 82,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriƫle malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriƫle productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - TenneT geeft in Noord-Brabant de komende twee jaar 805 megawatt (MW) aan capaciteit vrij op het hoogspanningsnet. De netbeheerder meldt dat dit ruim vijf keer het vermogen van Den Bosch is en vergelijkbaar is met een derde van de huidige elektriciteitsvraag van de provincie. De vraag naar elektriciteit in Brabant neemt minder snel toe dan eerder werd verwacht. "Bovendien zijn we als een malle aan het investeren. En dat levert uiteindelijk capaciteit op", zegt Robert Kuik, directeur Netwerkplanning bij TenneT.
4 uur geleden