Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Randstad en inflatie VS op Damrak

Aandacht voor cijfers Randstad en inflatie VS op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Randstad. Het uitzendconcern zag de omzet en winst dalen in 2023 doordat bedrijven voorzichtiger zijn geworden met het aannemen van personeel. Volgens topman Sander van 't Noordende blijft het wereldwijde macro-economische klimaat onzeker en dit beïnvloedt de besluitvorming bij bedrijven. Wel blijven de arbeidsmarkten volgens hem krap en is Randstad erin geslaagd zich aan te passen aan de "uitdagende" marktomstandigheden.

Daarnaast wachten beleggers op het inflatiecijfer van de Verenigde Staten. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. De centrale bank heeft de rente vorig jaar flink verhoogd om de prijsstijgingen aan te pakken. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Fed binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Economen verwachten dat de Amerikaanse inflatie in januari onder de 3 procent zal uitkomen. Dat zou voor het eerst zijn sinds maart 2021.

De AEX-index op het Damrak lijkt licht lager te beginnen, na het bereiken van een nieuw recordniveau op maandag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met minnen openen. In Azië liet de Japanse beurs dinsdag een flinke winst zien. De Nikkei in Tokio sloot 2,9 procent hoger en tikte tussentijds de 38.000 punten aan. Dat was voor het eerst sinds 1990. De Japanse hoofdindex is nog een kleine 1000 punten verwijderd van de hoogste stand ooit, die eind 1989 werd bereikt. In Hongkong en Shanghai waren de beurzen gesloten door de viering van het Chinees Nieuwjaar.

Arcadis

Op het Damrak kwam Wereldhave met resultaten. Het vastgoedbedrijf zag de huurinkomsten stijgen in 2023. Ook het resultaat per aandeel nam toe tot 1,73 euro en lag volgens het bedrijf in lijn met de verwachtingen. Voor dit jaar wordt gerekend op een resultaat van 1,75 per aandeel.

Arcadis liet weten meerdere contracten te hebben binnengehaald van het Nevada Department of Transportation in de VS. Het advies- en ingenieursbureau gaat helpen om de toegankelijkheid, veiligheid en duurzaamheid op snelwegen en wegen in de Amerikaanse staat te verbeteren. Financiële details werden niet gegeven.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0768 dollar waard, tegen 1,0775 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 77,22. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 82,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Disney laat fans zelf video's maken met iconische personages

BURBANK (ANP) - Het entertainmentconcern Walt Disney gaat 1 miljard dollar investeren in het AI-bedrijf OpenAI, zo werd donderdag bekend. Hiermee mogen gebruikers via de AI-videodienst Sora-filmpjes maken met Disney's auteursrechtelijk beschermde personages.

5 minuten geleden
Oracle hard onderuit op negatief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Oracle ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De grote producent van bedrijfssoftware kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Oracle is een belangrijke speler met clouddiensten voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en doet ook omvangrijke investeringen in AI-infrastructuur. Het bedrijf gaf daarbij aan dat de jaarlijkse uitgaven aan AI met 15 miljard dollar zullen stijgen ten opzichte van eerdere verwachtingen.

13 minuten geleden
OM: Damen wil proces zo lang mogelijk rekken

ZWOLLE (ANP) - Damen is erop uit om het strafproces dat speelt rond de scheepsbouwer "zo lang mogelijk te rekken". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Zwolle in reactie op de onderzoekswensen van Damen, dat onder meer ruim honderd getuigen van over de hele wereld wil laten ondervragen.

16 minuten geleden
Betaalbedrijf Mollie koopt Britse branchegenoot voor 1,1 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse betaaldienstverlener Mollie koopt zijn Britse branchegenoot GoCardless voor een bedrag van 1,1 miljard euro. Na de overname, die wordt afgehandeld in aandelen en contanten, ontstaat een fintechbedrijf dat samen zo'n 350.000 bedrijven als klant heeft.

17 minuten geleden
EU wil medicijnmakers belonen die nieuwe antibiotica maken

BRUSSEL (ANP) - De EU wil medicijnmakers die nieuwe soorten antibiotica ontwikkelen belonen. Daarvoor hebben vertegenwoordigers van het Europees Parlement en de lidstaten een voorlopig akkoord bereikt, naar aanleiding van een voorstel van de Europese Commissie.

45 minuten geleden
Time kiest 'Architecten van AI' tot Personen van het Jaar

NEW YORK (ANP) - Time Magazine benoemt de "Architecten van AI" tot Personen van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift koos Jensen Huang van Nvidia, Sam Altman van OpenAI en Elon Musk van xAI vanwege hun "baanbrekende werk" dat de toekomst van technologie en samenleving vormgeeft.

58 minuten geleden
Duitsland wil minder bezwaarmogelijkheden rond infraprojecten

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland gaat het moeilijker maken voor milieuorganisaties om te procederen tegen infrastructuurprojecten. In plannen voor een nieuwe wet staat dat bezwaar alleen nog mogelijk wordt als een partij dat eerder in de planningsfase ook al heeft gedaan. Dit moet gaan gelden voor met name werkzaamheden aan wegen en kanalen.

1 uur geleden