Aandacht voor cijfers platenlabel UMG en Corbion op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar de resultaten van muzieklabel Universal Music Group (UMG) en speciaalchemiebedrijf Corbion. Buiten het Damrak opende Lufthansa de boeken. De Duitse concurrent van Air France-KLM is optimistisch over dit jaar na het sterke herstel in 2022. Beleggers verwerken daarnaast positief nieuws over de Chinese economie en de hogere slotstanden op Wall Street, waar de rentevrees weer wat afnam.
De AEX-index op Beursplein 5 lijkt dan ook hoger te beginnen aan de laatste dag van de week. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting in het groen openen. De Aziatische aandelenmarkten gingen vrijdag vooruit dankzij een sterk herstel van de Chinese dienstensector in februari. De Hang Seng-index in Hongkong stond tussentijds 1,2 procent in de plus en de Nikkei in Tokio sloot met een stevige winst van 1,6 procent. Ook in Japan nam de bedrijvigheid in de dienstensector vorige maand sterk toe.
AEX-bedrijf UMG zag de omzet in het slotkwartaal van 2022 flink stijgen, mede dankzij nieuwe albums van zangeres Taylor Swift en rapper Drake. De inkomsten van streamingabonnementsdiensten vielen zelfs een vijfde hoger uit. Dat is meer dan de losse streaminginkomsten, die zo'n 13 procent stegen. Aan fysieke muziekverkopen verdiende UMG ook meer, vooral omdat er meer elpees werden verkocht.
Nieuwe voorzitter ING
ING liet weten Karl Guha te willen benoemen tot voorzitter van de raad van commissarissen. De oud-topman van Van Lanschot Kempen volgt daarmee de huidige voorzitter Hans Wijers op, die onlangs zijn vertrek aankondigde.
Corbion zag de omzet en het bedrijfsresultaat afgelopen jaar flink stijgen. Topman Olivier Rigaud sprak van een sterke groei in een periode van ongekende kosteninflatie en knelpunten in de leveringsketen. Het bedrijf wist daarbij met succes de prijzen te verhogen om de hogere kosten te compenseren. Corbion handhaafde daarnaast de doelen op korte- en middellange termijn.
Stijgende huurinkomsten
Logistiek vastgoedbedrijf CTP opende eveneens de boeken. Het bedrijf zag de huurinkomsten vorig jaar verder stijgen en keert meer dividend uit. Ook Hydratec Industries kwam met cijfers. De leverancier van industriële systemen en kunststof onderdelen zag de omzet vorig jaar stijgen tot een recordniveau. Het bedrijf gaf geen concrete prognose voor dit jaar, maar stelde wel het nieuwe jaar goed te zijn begonnen en een goed gevuld orderboek te hebben.
De euro was 1,0619 dollar waard, tegen 1,0593 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 77,94 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent goedkoper, op 84,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
8 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
11 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
13 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
14 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden