Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Philips aan begin drukke beursweek

Aandacht voor cijfers Philips aan begin drukke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht maandag uit naar Philips. Het zorgtechnologieconcern, dat kampt met een slepende kwestie over zijn defecte slaapapneu-apparaten, wist in het vierde kwartaal weer winst te boeken. De omzet viel wel terug. Het jaarverlies werd teruggedrongen tot 463 miljoen euro, van een min van 1,6 miljard euro in 2022.

Het bedrijf heeft sinds 2021 miljoenen slaapapneu-apparaten moeten terugroepen omdat isolatieschuim kon loslaten, wat schadelijk kan zijn voor de gezondheid van patiƫnten. De affaire kostte Philips al honderden miljoenen aan vergoedingen voor de defecte machines. Philips heeft daarbij een schikking getroffen met de Amerikaanse medische toezichthouder FDA, waarvoor het bedrijf in het afgelopen kwartaal een last in de boeken heeft gezet van 363 miljoen euro.

De deal met de Amerikaanse autoriteiten biedt een routekaart met doelstellingen voor Philips om aan de wettelijke vereisten te voldoen. Totdat Philips aan die eisen heeft voldaan, zal het bedrijf in de VS geen nieuwe slaapapneu-apparaten of andere apparaten voor ademhalingszorg verkopen.

Evergrande

Beleggers maken zich verder op voor een drukke week. Zo komen op de Amsterdamse beurs onder meer de AEX-fondsen KPN, Shell en ING met cijfers. Ook komt de Amerikaanse Federal Reserve woensdag met een nieuw rentebesluit.

De AEX-index koerst af op een vrijwel vlak begin. Ook de andere Europese beurzen lijken met kleine koersuitslagen te openen. De Aziatische aandelen gingen maandag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio eindigde 0,8 procent in de plus en de beurs in Hongkong klom ook 0,8 procent. De handel in het aandeel Evergrande werd stilgelegd na een koersval van bijna 21 procent. Beleggers schrokken van het besluit van een rechtbank in Hongkong om het door schulden geplaagde Chinese vastgoedconcern te ontmantelen.

Elektrische bussen

Ebusco waarschuwde dat een deel van de omzet in 2023 door onvoorziene omstandigheden zal worden doorgeschoven naar 2024. Mede door de vertraagde leveringen van elektrische bussen zal de omzet dit jaar uitkomen op meer dan 325 miljoen euro, tegen een eerdere verwachting van ruim 300 miljoen euro. Daarnaast heeft Ebusco op verzoek van topman Peter Bijvelds, Frank Meurs voorlopig benoemd tot medetopman van het bedrijf.

De euro was 1,0843 dollar waard, tegen 1,0864 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 78,22 dollar per vat. Brentolie klom ook 0,3 procent in prijs, tot 83,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

16 minuten geleden
Reuters: VS willen heffingen voor producten met staal verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.

1 uur geleden
VS steunen Panama na Chinese acties tegen schepen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.

2 uur geleden
Beurs Amsterdam beperkt verlies na opmerking Iraanse minister

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
VS in beroep tegen uitspraak over banden met AI-bedrijf Anthropic

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.

3 uur geleden
Lufthansa biedt ook op Portugese luchtvaartmaatschappij TAP

BERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.

4 uur geleden
Wall Street zakt na afnemende hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.

4 uur geleden