Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers InPost en Amerikaans Beige Book op beurs

Aandacht voor cijfers InPost en Amerikaans Beige Book op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van InPost. Het postkluisjesbedrijf zag de pakketvolumes en de resultaten gedurende het tweede kwartaal van dit jaar stijgen. Voor het huidige kwartaal rekent het in Amsterdam genoteerde Poolse bedrijf op een verdere groei van het pakketvolume en de omzet.

Daarnaast wordt gewacht op het zogeheten Beige Book. Dat is een verslag over de staat van de Amerikaanse economie dat na het slot van de Europese beurshandel wordt gepubliceerd door de Federal Reserve. Beleggers zijn benieuwd in hoeverre de grootste economie ter wereld wordt afgeremd door de reeks van renteverhogingen door de centrale bank. De Fed vergadert later deze maand opnieuw over de rente en beleggers hopen dat verdere verhogingen uit zullen blijven.

De AEX-index op het Damrak lijkt lager te gaan beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met verliezen openen, mede door een sterker dan verwachte daling van de Duitse fabrieksorders. De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,6 procent hoger dankzij een daling van de Japanse yen. De Hang Seng-index in Hongkong bleef vrijwel vlak. De Chinese vastgoedbedrijven lieten stevige winsten zien door speculatie op meer steunmaatregelen voor de noodlijdende sector. Zo werd Evergrande liefst bijna 60 procent meer waard.

Randstad

Op het Damrak zal Randstad mogelijk tegenwind ondervinden van een negatief analistenrapport. De kenners van de Franse bank Société Générale zijn begonnen met het volgen van de uitzender met een verkoopadvies. Koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, werd door Deutsche Bank van de kooplijst gehaald.

In Parijs staat Unibail-Rodamco-Westfield in de belangstelling. De eigenaar van winkelcentra, waaronder Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam, zag de huurinkomsten stijgen en verwacht dat de winst per aandeel in het hele jaar aan de bovenkant van de eerdere schatting zal uitkomen.

De euro was 1,0729 dollar waard, tegen 1,0719 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na de opmars dinsdag. Die volgde op het nieuws dat Saudi-Arabië en Rusland hun beperkingen van de olieproductie verlengen tot eind dit jaar. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 86,68 dollar. Brentolie bleef ongewijzigd op 90,05 dollar per vat. Brent kostte dinsdag al voor het eerst sinds november vorig jaar meer dan 90 dollar.

Meer uit Financieel

OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

55 minuten geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

1 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

1 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

4 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

5 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

6 uur geleden
Fortnite-maker Epic Games ontslaat duizend medewerkers

CARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.

6 uur geleden