Aandacht voor cijfers InPost en Amerikaans Beige Book op beurs
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar de resultaten van InPost. Het postkluisjesbedrijf zag de pakketvolumes en de resultaten gedurende het tweede kwartaal van dit jaar stijgen. Voor het huidige kwartaal rekent het in Amsterdam genoteerde Poolse bedrijf op een verdere groei van het pakketvolume en de omzet.
Daarnaast wordt gewacht op het zogeheten Beige Book. Dat is een verslag over de staat van de Amerikaanse economie dat na het slot van de Europese beurshandel wordt gepubliceerd door de Federal Reserve. Beleggers zijn benieuwd in hoeverre de grootste economie ter wereld wordt afgeremd door de reeks van renteverhogingen door de centrale bank. De Fed vergadert later deze maand opnieuw over de rente en beleggers hopen dat verdere verhogingen uit zullen blijven.
De AEX-index op het Damrak lijkt lager te gaan beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met verliezen openen, mede door een sterker dan verwachte daling van de Duitse fabrieksorders. De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,6 procent hoger dankzij een daling van de Japanse yen. De Hang Seng-index in Hongkong bleef vrijwel vlak. De Chinese vastgoedbedrijven lieten stevige winsten zien door speculatie op meer steunmaatregelen voor de noodlijdende sector. Zo werd Evergrande liefst bijna 60 procent meer waard.
Randstad
Op het Damrak zal Randstad mogelijk tegenwind ondervinden van een negatief analistenrapport. De kenners van de Franse bank Société Générale zijn begonnen met het volgen van de uitzender met een verkoopadvies. Koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, werd door Deutsche Bank van de kooplijst gehaald.
In Parijs staat Unibail-Rodamco-Westfield in de belangstelling. De eigenaar van winkelcentra, waaronder Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam, zag de huurinkomsten stijgen en verwacht dat de winst per aandeel in het hele jaar aan de bovenkant van de eerdere schatting zal uitkomen.
De euro was 1,0729 dollar waard, tegen 1,0719 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na de opmars dinsdag. Die volgde op het nieuws dat Saudi-Arabië en Rusland hun beperkingen van de olieproductie verlengen tot eind dit jaar. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 86,68 dollar. Brentolie bleef ongewijzigd op 90,05 dollar per vat. Brent kostte dinsdag al voor het eerst sinds november vorig jaar meer dan 90 dollar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - China wil dat een EU-wetsvoorstel om voor bepaalde industrieën meer in Europa te kopen, wordt aangepast. Volgens het ministerie van Handel is het wetsvoorstel discriminerend en in overtreding met internationale handelsregels.
22 minuten geledenWIESBADEN (ANP) - Duitse consumenten waren in april 2,9 procent meer kwijt aan hun dagelijkse uitgaven dan een jaar eerder. Daarmee was de inflatie deze maand hoger dan in maart, toen het gemiddelde prijspeil met 2,7 procent steeg. Voornamelijk energie werd duurder, doordat de Iranoorlog voor sterk gestegen prijzen voor olie, gas en fossiele brandstoffen heeft gezorgd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Eindhovense fabrikant, die chips en halfgeleiders maakt voor auto's, industriële systemen en slimme apparaten, zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal. Ook de verwachtingen voor de resultaten in het huidige kwartaal vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht. Het aandeel werd 23,5 procent meer waard.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT mag van de rechter werkzaamheden voor een aansluiting op het elektriciteitsnet tijdelijk staken omdat het net vol zit. Een projectontwikkelaar van een datacenter bij Schiphol klaagde hierover en spande een kort geding aan. De rechter in Arnhem heeft de klacht en eisen van de projectontwikkelaar afgewezen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde aanpassingen aan de wet betaalbare huur door woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan bieden onvoldoende oplossingen voor het middenhuursegment, concludeert ABN AMRO in een woensdag verschenen rapport. "Zolang de fiscale behandeling in box 3 ongewijzigd blijft, zullen particuliere verhuurders zich blijven terugtrekken uit de markt en krimpt het aanbod van betaalbare huurwoningen verder", stelt de bank vast.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat vanaf 2028 een heffing invoeren op suikerhoudende dranken. De maatregel is onderdeel van een breed pakket hervormingen dat woensdag door de regering in Berlijn werd goedgekeurd. Het doel is om de stijgende obesitascijfers aan te pakken en de druk op het zorgstelsel te verminderen.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de eurozone is in april flink afgenomen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Ook het economisch sentiment in het eurogebied verslechterde in april voor de derde maand op rij. De cijfers vergroten volgens ING-econoom Peter Vanden Houte de zorgen over een afzwakkende economische groei van de eurozone in het tweede kwartaal van 2026.
3 uur geleden