Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers ING en IMCD op drukke beursdag

Aandacht voor cijfers ING en IMCD op drukke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs maken zich donderdag op voor een drukke cijferdag. Onder meer de AEX-fondsen ING en IMCD openden de boeken. Ook kleinere bedrijven als SBM Offshore, Pharming en Fagron kwamen met cijfers. Buiten het Damrak gaven onder meer Bayer, Lufthansa, Zalando, Adidas en Adecco inzicht in de stand van zaken. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Bank of England, die naar verwachting de rente verder zal verhogen in de strijd tegen de hoge inflatie.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met winsten openen in navolging van de opleving op Wall Street. De Aziatische aandelenmarkten gingen donderdag ook overwegend vooruit ondanks de aanhoudende zorgen over de oplopende spanningen tussen China en de VS over Taiwan. China begint donderdag met militaire oefeningen die vijf dagen duren. Daardoor is het lucht- en zeeruim van Taiwan geblokkeerd. De Straat van Taiwan is een van de drukst bevaren zeestraten ter wereld.

ING voelt de flink opgelopen inflatie in Turkije in zijn resultaten. Door de hyperinflatie in het land moet de bank aanpassingen in de boeken van zijn Turkse dochterbedrijf doen en wordt de concernwinst met bijna een kwart miljard euro geraakt. De rente-inkomsten liepen wel op dankzij de hogere rentes. Ook moest de bank ruim 200 miljoen euro opzijzetten voor leningen die mogelijk nooit meer worden terugbetaald. Dat was minder dan kenners hadden verwacht. Topman Steven van Rijswijk stelde ondanks de moeilijke omstandigheden tevreden te zijn met de resultaten.

IMCD

Chemicaliëndistributeur IMCD zag de omzet en winst flink stijgen in de eerste jaarhelft dankzij een sterke vraag naar zijn producten en hogere prijzen. Het bedrijf verwacht ook een groei van de bedrijfswinst over het hele jaar.

Apothekersbedrijf Fagron schroefde zijn omzetverwachting voor het hele jaar op na een sterke eerste jaarhelft. Topman Rafael Padilla sprak van uitstekende resultaten ondanks de uitdagende macro-economische omstandigheden.

SBM Offshore

Ook maritiem dienstverlener SBM Offshore werd positiever over het hele jaar dankzij solide resultaten in de eerste zes maanden van 2022. Biotechnoloog Pharming bleef goede zaken doen met zijn medicijn Ruconest en boekte meer omzet en winst in de eerste jaarhelft.

De euro was 1,0166 dollar waard, tegen 1,0142 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,2 procent tot 90,82 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 96,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

13 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

13 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

15 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

18 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

18 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

20 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

21 uur geleden