Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers en vertrek topman Signify op Damrak

Aandacht voor cijfers en vertrek topman Signify op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar Signify. Het verlichtingsbedrijf maakte de resultaten bekend en kondigde het vertrek aan van topman Eric Rondolat. Hij is al sinds de beursgang in 2016 de baas van de voormalige lampentak van Philips. Volgens het bedrijf zijn Rondolat en de raad van commissarissen overeengekomen dat de tijd nu rijp is voor een leiderschapswissel. De vertrekkende topman toonde zich tevreden over de resultaten in 2024, die laten zien dat Signify blijft groeien. Ook kondigde het bedrijf aan de komende jaren eigen aandelen te gaan inkopen.

Ook Philips staat in de belangstelling. Het Eindhovens Dagblad meldde dat er in de VS mogelijk twee doden zijn gevallen doordat een medisch kastje van Philips niet reageerde op ernstige hartproblemen. Meer dan honderd andere patiënten liepen verwondingen op door de haperende medische pleister. Philips heeft artsen en ziekenhuizen, die gebruikmaken van een bepaald type draagbare sensorpleister, de MCOT, gewaarschuwd. Volgens een woordvoerder van Philips wordt die sensorpleister alleen in de VS gebruikt.

De AEX-index op het Damrak lijkt licht hoger te beginnen. Ook de Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omhoog. De Nikkei in Tokio bleef achter met een min van 0,1 procent. De Bank of Japan verhoogde de rente in het land tot het hoogste niveau sinds 2008. De centrale bank wil daarmee de inflatie temmen en de waarde van de Japanse yen ondersteunen. De Bank of Japan verhoogde ook de inflatievooruitzichten voor de komende jaren en liet de deur open voor verdere renteverhogingen.

Trump

De beurs in Shanghai klom 0,7 procent en de Hang Seng-index steeg 1,9 procent, na de oproep van Trump om de rente te verlagen. De Amerikaanse president deed die oproep in een videotoespraak op het World Economic Forum in Davos. Trump heeft al langer kritiek op het beleid van de Federal Reserve, die onafhankelijk van de politiek besluiten neemt over het monetaire beleid. De Fed vergadert volgende week over de rente en heeft laten doorschemeren het rentetarief dan waarschijnlijk niet verder te verlagen. De centrale bank vreest namelijk dat de importheffingen, die Trump dreigt in te voeren, zullen leiden tot hogere prijzen en de inflatie weer aanwakkeren.

De euro was 1,0452 dollar waard, tegen 1,0427 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 74,51 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 78,18 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

45 minuten geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

1 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

1 uur geleden
Frankrijk weert Israël van belangrijke wapenbeurs

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.

1 uur geleden
Werknemers en vrienden krijgen 5 procent van SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.

2 uur geleden
Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

4 uur geleden
Baas VodafoneZiggo wordt ook topman van Ziggo Group

UTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.

4 uur geleden