Aandacht voor cijfers Corbion op drukke beursdag
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Corbion. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste negen maanden van het jaar meer omzet en winst. Topman Olivier Rigaud sprak van solide resultaten. Ook wordt volgens hem goede voortgang geboekt met het reorganisatieprogramma, waardoor de marges stijgen. Het bedrijf verhoogde daarnaast de verwachtingen voor het hele jaar.
Naast Corbion komen ook veel andere bedrijven met cijfers. Zo opent chipbedrijf ASMI na sluiting van de Amsterdamse beurs de boeken. Buiten het Damrak kwamen de Duitse luchtvaartgroep Lufthansa, de Spaanse bank Santander, de Zwitserse farmaceut Novartis en het Britse olie- en gasconcern BP met cijfers. Op Wall Street brengen onder meer McDonald's en Google-eigenaar Alphabet de resultaten naar buiten.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,8 procent hoger. De beurs in Hongkong klom 0,3 procent en de hoofdindex in Shanghai verloor 1,1 procent. HSBC won 3 procent in Hongkong na beter dan verwachte resultaten van de Britse bank. Ook gaat HSBC voor 3 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.
Philips
Op het Damrak blijft Philips in de belangstelling staan. Het zorgtechnologieconcern raakte maandag bijna 17 procent aan beurswaarde kwijt door tegenvallende verkopen in China. Het was de slechtste beursdag voor Philips in 26 jaar. Analisten van zakenbank Jefferies haalden het aandeel Philips van de verkooplijst af na de forse koersdaling, en verhoogden het koersdoel.
Ook gaat de aandacht uit naar Ebusco. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen kelderde maandag bijna 25 procent en leverde daarmee de winst van afgelopen vrijdag weer in. Eind vorige week werd nog opgelucht gereageerd op de goedkeuring van de aandeelhouders van het bedrijf om geld op te halen met de uitgifte van nieuwe aandelen.
Situatie Midden-Oosten
De olieprijzen stabiliseerden iets na de forse koersdaling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 67,21 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 71,26 dollar per vat. Een dag eerder werd olie ruim 5 procent goedkoper door afnemende zorgen over een escalatie van het conflict tussen Israël en Iran. De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder. De bitcoin steeg voor het eerst sinds juni tot boven de 71.000 dollar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in Nederland is vorige maand gehalveerd ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Ook de verkoop van dieselauto's liep in april met bijna 24 procent terug in Nederland.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Oranje-reclames zullen de komende weken weer volop te zien zijn. Supermarktketens als Jumbo en Albert Heijn en KNVB-hoofdsponsor ING presenteren deze week weer grote campagnes rond het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De Stichting Etherreclame (Ster), die de reclameruimte voor de NPO verkoopt, verwacht hogere uitgaven dan tijdens het EK van 2024 in Duitsland en het WK van 2022 in Qatar.
18 minuten geledenSEJONG (ANP) - Vakbonden en bedrijfsvertegenwoordigers bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung hebben een akkoord goedgekeurd waarin de chipmedewerkers gigantische premies worden beloofd.
1 uur geledenCHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
11 uur geleden