Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Corbion op drukke beursdag

Aandacht voor cijfers Corbion op drukke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Corbion. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste negen maanden van het jaar meer omzet en winst. Topman Olivier Rigaud sprak van solide resultaten. Ook wordt volgens hem goede voortgang geboekt met het reorganisatieprogramma, waardoor de marges stijgen. Het bedrijf verhoogde daarnaast de verwachtingen voor het hele jaar.

Naast Corbion komen ook veel andere bedrijven met cijfers. Zo opent chipbedrijf ASMI na sluiting van de Amsterdamse beurs de boeken. Buiten het Damrak kwamen de Duitse luchtvaartgroep Lufthansa, de Spaanse bank Santander, de Zwitserse farmaceut Novartis en het Britse olie- en gasconcern BP met cijfers. Op Wall Street brengen onder meer McDonald's en Google-eigenaar Alphabet de resultaten naar buiten.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,8 procent hoger. De beurs in Hongkong klom 0,3 procent en de hoofdindex in Shanghai verloor 1,1 procent. HSBC won 3 procent in Hongkong na beter dan verwachte resultaten van de Britse bank. Ook gaat HSBC voor 3 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.

Philips

Op het Damrak blijft Philips in de belangstelling staan. Het zorgtechnologieconcern raakte maandag bijna 17 procent aan beurswaarde kwijt door tegenvallende verkopen in China. Het was de slechtste beursdag voor Philips in 26 jaar. Analisten van zakenbank Jefferies haalden het aandeel Philips van de verkooplijst af na de forse koersdaling, en verhoogden het koersdoel.

Ook gaat de aandacht uit naar Ebusco. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen kelderde maandag bijna 25 procent en leverde daarmee de winst van afgelopen vrijdag weer in. Eind vorige week werd nog opgelucht gereageerd op de goedkeuring van de aandeelhouders van het bedrijf om geld op te halen met de uitgifte van nieuwe aandelen.

Situatie Midden-Oosten

De olieprijzen stabiliseerden iets na de forse koersdaling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 67,21 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 71,26 dollar per vat. Een dag eerder werd olie ruim 5 procent goedkoper door afnemende zorgen over een escalatie van het conflict tussen Israƫl en Iran. De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder. De bitcoin steeg voor het eerst sinds juni tot boven de 71.000 dollar.

Meer uit Financieel

Bodemonderzoeker Fugro ziet tekenen van herstel windmarkt

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.

13 minuten geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie bijna 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.

1 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

2 uur geleden
Netflix trekt zich terug uit strijd om Warner Bros. Discovery

LOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.

2 uur geleden
Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

9 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

9 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

11 uur geleden