Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Corbion op drukke beursdag

Aandacht voor cijfers Corbion op drukke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar Corbion. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste negen maanden van het jaar meer omzet en winst. Topman Olivier Rigaud sprak van solide resultaten. Ook wordt volgens hem goede voortgang geboekt met het reorganisatieprogramma, waardoor de marges stijgen. Het bedrijf verhoogde daarnaast de verwachtingen voor het hele jaar.

Naast Corbion komen ook veel andere bedrijven met cijfers. Zo opent chipbedrijf ASMI na sluiting van de Amsterdamse beurs de boeken. Buiten het Damrak kwamen de Duitse luchtvaartgroep Lufthansa, de Spaanse bank Santander, de Zwitserse farmaceut Novartis en het Britse olie- en gasconcern BP met cijfers. Op Wall Street brengen onder meer McDonald's en Google-eigenaar Alphabet de resultaten naar buiten.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot 0,8 procent hoger. De beurs in Hongkong klom 0,3 procent en de hoofdindex in Shanghai verloor 1,1 procent. HSBC won 3 procent in Hongkong na beter dan verwachte resultaten van de Britse bank. Ook gaat HSBC voor 3 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.

Philips

Op het Damrak blijft Philips in de belangstelling staan. Het zorgtechnologieconcern raakte maandag bijna 17 procent aan beurswaarde kwijt door tegenvallende verkopen in China. Het was de slechtste beursdag voor Philips in 26 jaar. Analisten van zakenbank Jefferies haalden het aandeel Philips van de verkooplijst af na de forse koersdaling, en verhoogden het koersdoel.

Ook gaat de aandacht uit naar Ebusco. De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen kelderde maandag bijna 25 procent en leverde daarmee de winst van afgelopen vrijdag weer in. Eind vorige week werd nog opgelucht gereageerd op de goedkeuring van de aandeelhouders van het bedrijf om geld op te halen met de uitgifte van nieuwe aandelen.

Situatie Midden-Oosten

De olieprijzen stabiliseerden iets na de forse koersdaling op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 67,21 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 71,26 dollar per vat. Een dag eerder werd olie ruim 5 procent goedkoper door afnemende zorgen over een escalatie van het conflict tussen Israël en Iran. De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0817 dollar een dag eerder. De bitcoin steeg voor het eerst sinds juni tot boven de 71.000 dollar.

Meer uit Financieel

Honderden vluchten VS geannuleerd om shutdown

WASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.

20 minuten geleden
Opnieuw verlies voor AEX-index op beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.

1 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar laagste niveau in ruim 3 jaar

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Airbnb en Expedia bij winnaars op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.

3 uur geleden
Lukoil na klappen deal alsnog dicht bij verkoop buitenlandse tak

BRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Minister zwijgt over mogelijke uitruil met China in zaak-Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) wil niet zeggen wat China terugkrijgt in ruil voor het hervatten van de levering van Nexperia-chips naar bijvoorbeeld autofabrieken in Europa. De gesprekken daarover met de Chinese overheid zijn vertrouwelijk, zei de VVD-bewindsman vrijdag rond de ministerraad.

5 uur geleden
Europese luchtvaartmaatschappijen passen duurzaamheidsclaims aan

BRUSSEL (ANP) - Ruim twintig Europese luchtvaartmaatschappijen hebben duurzaamheidsclaims aangepast na gesprekken met de Europese Commissie en Europese toezichthouders. Volgens de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) en andere consumententoezichthouders waren bepaalde claims rondom het compenseren van CO2-uitstoot van een vlucht misleidend.

5 uur geleden