
Aandacht voor cijfers ASMI en Thuisbezorgd-moeder op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs staan chiptoeleverancier ASMI en maaltijdbezorger Just Eat Takeaway woensdag in de belangstelling. ASMI kwam met voorlopige cijfers en verklaarde in het vierde kwartaal meer omzet te hebben geboekt dan verwacht. Het bedrijf zag de situatie in de leveringsketen verbeteren en kon daardoor meer opdrachten die al eerder waren binnengehaald uitvoeren en afleveren.
Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, verwerkte in de laatste drie maanden van 2022 minder bestellingen dan een jaar eerder. Tijdens het hoogtepunt van de coronapandemie steeg de onlinevraag naar bezorgmaaltijden nog hard, maar nu restaurants weer open zijn neemt die interesse af. Het bedrijf richt zich nu wel nadrukkelijker op de winstgevendheid. Over de voorgenomen verkoop van de Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub meldde het bedrijf weinig nieuws.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een licht hogere opening. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine plussen beginnen, ondanks de overwegend lagere slotstanden op Wall Street waar de stemming werd gedrukt door tegenvallende resultaten van zakenbank Goldman Sachs.
Azië
De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio was een positieve uitschieter en sloot 2,5 procent hoger. Beleggers verwelkomden het besluit van de Bank of Japan om de rente nog altijd ongewijzigd te laten op min 0,1 procent. De Japanse centrale bank houdt daarmee vast aan het beleid om de economie verder te stimuleren.
In Frankfurt staat BASF in de belangstelling. Het Duitse chemieconcern denkt afgelopen jaar een miljardenverlies te hebben geleden. Dat wordt grotendeels veroorzaakt door afschrijvingen op de bezittingen van energiedochter Wintershall DEA. Die werden door de Russische oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland dik 7 miljard euro minder waard.
Ryanair
Ook Ryanair weet de aandacht op zich gericht. De vraag naar vliegtickets bij de Ierse luchtvaartmaatschappij is zeer sterk ondanks de hoge inflatie die de koopkracht van consumenten ondermijnt. Dat zei topman Michael O'Leary die ook geen tekenen ziet van een economische recessie. Volgens O'Leary werden in de afgelopen weken zelfs recordverkopen behaald bij tickets voor reizen in het voorjaar en de zomer.
Op het Damrak meldde Ebusco een nieuwe order. De fabrikant gaat twintig elektrische bussen leveren aan het Duitse openbaarvervoerbedrijf KVS Saarlouis.
De euro was 1,0795 dollar waard, tegen 1,0787 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 81,05 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 86,69 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social laten weten dat de importheffingen voor verschillende landen maandag om 12.00 uur lokale tijd (18.00 uur Nederlandse tijd) per brief bekend worden gemaakt. Trump dreigt ook met aanvullende tarieven van 10 procent voor landen die zich aansluiten bij het "anti-Amerikaanse beleid" van BRICS.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.
15 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.
20 uur geledenPARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
1 dag geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
1 dag geleden