Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Apple en banenrapport VS op beurzen

Aandacht voor cijfers Apple en banenrapport VS op beurzen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht vrijdag onder meer uit naar de resultaten van Apple. Het grote Amerikaanse techconcern zag de verkopen van de iPhone dalen, maar boekte desondanks meer winst dan verwacht. Ook gaat Apple voor 110 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen en meer dividend uitkeren. Het is het grootste aandeleninkoopprogramma in de VS ooit. Het aandeel Apple lijkt vrijdag op Wall Street met een stevige winst te gaan openen.

De beurshandel staat verder in het teken van het Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. De centrale bank hield de rente deze week ongewijzigd omdat de inflatie nog altijd te hoog is. Eerder liet Fed-voorzitter Jerome Powell al weten dat de sterke arbeidsmarkt de centrale bank ook meer tijd geeft om de effecten van de eerdere renteverhogingen af te wachten.

Muziekconcern Universal Music Group (UMG) en biotechnoloog Galapagos kwamen ook met cijfers. UMG zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen dankzij succesvolle releases van artiesten als Taylor Swift, Ariana Grande en Noah Kahan. Daarbij namen vooral de opbrengsten uit via streamingdiensten afgespeelde liedjes toe. Bij de verkoop van fysieke cd's of vinyl platen was wel sprake van een flinke omzetdaling.

Hoger begin

Galapagos boekte meer omzet in het eerste kwartaal en behaalde een nettowinst van 23,5 miljoen euro, na een verlies van dik 11 miljoen euro een jaar geleden. Eind maart had het bedrijf nog zo'n 3,6 miljard euro in kas.

De AEX-index koerst af op een hoger begin. De Aziatische aandelenmarkten lieten vrijdag een gemengd beeld zien. De Hang Seng-index in Hongkong steeg 1,5 procent onder aanvoering van de Chinese techbedrijven. In Tokio en Shanghai waren de beurzen gesloten.

Aperam

Op het Damrak openden ook roestvrijstaalproducent Aperam en detacheerder Brunel de boeken. Aperam zag de omzet stijgen ten opzichte van het vierde kwartaal van 2023. Wel leed het bedrijf een nettoverlies. Volgens topman Timoteo Di Maulo zit de sector al zeven kwartalen op rij in een neergang. Brunel zag de omzet afgelopen kwartaal met 10 procent stijgen. Het bedrijfsresultaat nam wel af door een negatief effect van het aantal werkdagen.

De euro was 1,0733 dollar waard, tegen 1,0707 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 79,18 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent duurder, op 83,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

8 minuten geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

54 minuten geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

1 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

2 uur geleden
Or Tata Steel Nederland dreigt naar ondernemingskamer te stappen

VELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.

2 uur geleden
WEF onderzoekt topman Brende om contacten met Epstein

DAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.

2 uur geleden
Mestafvoerkosten stijgen door vervallen EU-uitzondering

LELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.

3 uur geleden