Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Amerikaanse banken en inflatie VS op Damrak

Aandacht voor cijfers Amerikaanse banken en inflatie VS op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs wordt woensdag vooral uitgekeken naar de start van het cijferseizoen op Wall Street. Daar komen later op de dag de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs en Wells Fargo met kwartaalresultaten. Ook 's werelds grootste vermogensbeheerder BlackRock opent de boeken. Beleggers zijn met name benieuwd naar de verwachtingen van de financiële concerns voor het nieuwe jaar.

Ook wordt gelet op het Amerikaanse inflatiecijfer over december. Dat cijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin, na de nipte verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend licht omlaag. De Nikkei in Tokio daalde 0,1 procent en de beurs in Shanghai verloor 0,4 procent. De Hang Seng-index in Hongkong won 0,2 procent.

Just Eat Takeaway

De Kospi in Seoul daalde een fractie, na de arrestatie van de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol. Yoon werd opgepakt in zijn residentie in Seoul, waar hij zich had verschanst nadat hij in opspraak was geraakt wegens het uitroepen van de militaire noodtoestand. In Zuid-Korea is nog nooit eerder een zittende president opgepakt.

Op het Damrak zal Air France-KLM mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De Britse bank Barclays zette de luchtvaartcombinatie op de verkooplijst. Just Eat Takeaway profiteert mogelijk van een adviesverhoging. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl werd door de Franse bank BNP Paribas Exane van de verkooplijst gehaald. De Amerikaanse zakenbank Jefferies verlaagde daarnaast het koersdoel voor AkzoNobel, maar handhaafde wel het koopadvies voor het verfconcern.

Envipco

Envipco liet weten dat twee leden van de familie Bouri een belang van bijna 14 procent in de fabrikant van statiegeldmachines hebben verkocht. De ruim 7,9 miljoen aandelen Envipco werden voor 62 Noorse kroon per stuk verkocht. Het aandeel Envipco sloot dinsdag op de beurs in Oslo op 66 Noorse kroon en op 5,45 euro op de Amsterdamse beurs.

De euro noteerde onveranderd op 1,0289 dollar. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent in prijs tot 78,14 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 80,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

1 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

1 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

2 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

3 uur geleden
Duitsland neemt maatregelen rond prijzen aan de pomp

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.

3 uur geleden
Cyprus komt met steunmaatregelen om oorlog Midden-Oosten

NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.

4 uur geleden
Schiphol kijkt naar zelf uitvoeren hulp passagiers met beperking

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.

5 uur geleden