Aandacht voor cijfers Amerikaanse banken en inflatie VS op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs wordt woensdag vooral uitgekeken naar de start van het cijferseizoen op Wall Street. Daar komen later op de dag de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs en Wells Fargo met kwartaalresultaten. Ook 's werelds grootste vermogensbeheerder BlackRock opent de boeken. Beleggers zijn met name benieuwd naar de verwachtingen van de financiële concerns voor het nieuwe jaar.
Ook wordt gelet op het Amerikaanse inflatiecijfer over december. Dat cijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin, na de nipte verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend licht omlaag. De Nikkei in Tokio daalde 0,1 procent en de beurs in Shanghai verloor 0,4 procent. De Hang Seng-index in Hongkong won 0,2 procent.
Just Eat Takeaway
De Kospi in Seoul daalde een fractie, na de arrestatie van de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol. Yoon werd opgepakt in zijn residentie in Seoul, waar hij zich had verschanst nadat hij in opspraak was geraakt wegens het uitroepen van de militaire noodtoestand. In Zuid-Korea is nog nooit eerder een zittende president opgepakt.
Op het Damrak zal Air France-KLM mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De Britse bank Barclays zette de luchtvaartcombinatie op de verkooplijst. Just Eat Takeaway profiteert mogelijk van een adviesverhoging. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl werd door de Franse bank BNP Paribas Exane van de verkooplijst gehaald. De Amerikaanse zakenbank Jefferies verlaagde daarnaast het koersdoel voor AkzoNobel, maar handhaafde wel het koopadvies voor het verfconcern.
Envipco
Envipco liet weten dat twee leden van de familie Bouri een belang van bijna 14 procent in de fabrikant van statiegeldmachines hebben verkocht. De ruim 7,9 miljoen aandelen Envipco werden voor 62 Noorse kroon per stuk verkocht. Het aandeel Envipco sloot dinsdag op de beurs in Oslo op 66 Noorse kroon en op 5,45 euro op de Amsterdamse beurs.
De euro noteerde onveranderd op 1,0289 dollar. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent in prijs tot 78,14 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 80,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
7 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
9 uur geleden