Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor cijfers Amerikaanse banken en inflatie VS op Damrak

Aandacht voor cijfers Amerikaanse banken en inflatie VS op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs wordt woensdag vooral uitgekeken naar de start van het cijferseizoen op Wall Street. Daar komen later op de dag de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs en Wells Fargo met kwartaalresultaten. Ook 's werelds grootste vermogensbeheerder BlackRock opent de boeken. Beleggers zijn met name benieuwd naar de verwachtingen van de financiële concerns voor het nieuwe jaar.

Ook wordt gelet op het Amerikaanse inflatiecijfer over december. Dat cijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin, na de nipte verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend licht omlaag. De Nikkei in Tokio daalde 0,1 procent en de beurs in Shanghai verloor 0,4 procent. De Hang Seng-index in Hongkong won 0,2 procent.

Just Eat Takeaway

De Kospi in Seoul daalde een fractie, na de arrestatie van de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol. Yoon werd opgepakt in zijn residentie in Seoul, waar hij zich had verschanst nadat hij in opspraak was geraakt wegens het uitroepen van de militaire noodtoestand. In Zuid-Korea is nog nooit eerder een zittende president opgepakt.

Op het Damrak zal Air France-KLM mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De Britse bank Barclays zette de luchtvaartcombinatie op de verkooplijst. Just Eat Takeaway profiteert mogelijk van een adviesverhoging. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl werd door de Franse bank BNP Paribas Exane van de verkooplijst gehaald. De Amerikaanse zakenbank Jefferies verlaagde daarnaast het koersdoel voor AkzoNobel, maar handhaafde wel het koopadvies voor het verfconcern.

Envipco

Envipco liet weten dat twee leden van de familie Bouri een belang van bijna 14 procent in de fabrikant van statiegeldmachines hebben verkocht. De ruim 7,9 miljoen aandelen Envipco werden voor 62 Noorse kroon per stuk verkocht. Het aandeel Envipco sloot dinsdag op de beurs in Oslo op 66 Noorse kroon en op 5,45 euro op de Amsterdamse beurs.

De euro noteerde onveranderd op 1,0289 dollar. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent in prijs tot 78,14 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 80,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump voert tarieven in voor Europese landen om Groenland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.

1 uur geleden
Von der Leyen over Mercosur-verdrag: krachtig signaal aan wereld

ASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.

1 uur geleden
Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.

7 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

8 uur geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

9 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

10 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

18 uur geleden