Aandacht voor cijfers Amerikaanse banken en inflatie VS op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs wordt woensdag vooral uitgekeken naar de start van het cijferseizoen op Wall Street. Daar komen later op de dag de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs en Wells Fargo met kwartaalresultaten. Ook 's werelds grootste vermogensbeheerder BlackRock opent de boeken. Beleggers zijn met name benieuwd naar de verwachtingen van de financiële concerns voor het nieuwe jaar.
Ook wordt gelet op het Amerikaanse inflatiecijfer over december. Dat cijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin, na de nipte verliesbeurt een dag eerder. De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend licht omlaag. De Nikkei in Tokio daalde 0,1 procent en de beurs in Shanghai verloor 0,4 procent. De Hang Seng-index in Hongkong won 0,2 procent.
Just Eat Takeaway
De Kospi in Seoul daalde een fractie, na de arrestatie van de geschorste Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol. Yoon werd opgepakt in zijn residentie in Seoul, waar hij zich had verschanst nadat hij in opspraak was geraakt wegens het uitroepen van de militaire noodtoestand. In Zuid-Korea is nog nooit eerder een zittende president opgepakt.
Op het Damrak zal Air France-KLM mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De Britse bank Barclays zette de luchtvaartcombinatie op de verkooplijst. Just Eat Takeaway profiteert mogelijk van een adviesverhoging. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl werd door de Franse bank BNP Paribas Exane van de verkooplijst gehaald. De Amerikaanse zakenbank Jefferies verlaagde daarnaast het koersdoel voor AkzoNobel, maar handhaafde wel het koopadvies voor het verfconcern.
Envipco
Envipco liet weten dat twee leden van de familie Bouri een belang van bijna 14 procent in de fabrikant van statiegeldmachines hebben verkocht. De ruim 7,9 miljoen aandelen Envipco werden voor 62 Noorse kroon per stuk verkocht. Het aandeel Envipco sloot dinsdag op de beurs in Oslo op 66 Noorse kroon en op 5,45 euro op de Amsterdamse beurs.
De euro noteerde onveranderd op 1,0289 dollar. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent in prijs tot 78,14 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent meer op 80,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
37 minuten geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
21 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
23 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
1 dag geleden