Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipsector op beurzen na afblazen grote overname

Aandacht voor chipsector op beurzen na afblazen grote overname

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de chipsector. Beleggers verwerken het nieuws dat de megadeal tussen het Japanse telecomconglomeraat SoftBank en de Amerikaanse chipmaker Nvidia niet doorgaat. Nvidia zou branchegenoot Arm voor zo'n 58 miljard euro kopen van SoftBank. De deal werd afgeblazen omdat de toezichthouders in verschillende landen waarschijnlijk geen goedkeuring zouden geven. SoftBank wil Arm nu via een beursgang van de hand doen. Op het Damrak komt chipbedrijf ASMI na de slotbel met cijfers.

De AEX-index op Beursplein lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen.

Buiten het Damrak kwamen grote Europese bedrijven als de Franse bank BNP Paribas en de Britse olie- en gasproducent BP met resultaten. Ook de Duitse reisorganisatie TUI opende de boeken. Het bedrijf liet daarbij weten dat de vakantieboekingen voor de zomer weer boven het niveau van voor de coronapandemie liggen.

Aziatische regio

In de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend vooruit. In Tokio sloot de Nikkei 0,1 procent hoger. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent in de min door koersverliezen bij de grote Chinese technologiebedrijven.

Verlichtingsbedrijf Signify zal mogelijk bewegen op de resultaten van concurrent AMS Osram. De samenvoeging van AMS en Osram verloopt volgens het fusiebedrijf goed, maar de omzet en winst daalden in het afgelopen kwartaal. Ook waarschuwde het bedrijf dat de verstoringen in de toeleveringsketen de prestaties onder druk zullen blijven zetten.

Onward

Het in Amsterdam genoteerde medisch technologiebedrijf Onward liet weten studieresultaten te hebben gepubliceerd in Nature Medicine. De studie laat volgens het bedrijf zien dat mensen met een ernstige dwarslaesie weer kunnen staan en lopen. Volgens topman Dave Marer werkt het bedrijf hard om de therapieën zo snel mogelijk in de gemeenschap te laten toepassen. De eerste introductie voor herstel van hand- en armfunctie wordt begin 2023 verwacht.

De Europese beurzen wonnen maandag terrein. De AEX-index eindigde 1,1 procent hoger op 755,69 punten. Wall Street ging overwegend omlaag. De euro was 1,1419 dollar waard, tegen 1,1434 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 91,43 dollar en Brentolie werd een fractie duurder op 92,73 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

10 uur geleden
Japan vraagt Australië om hogere productie lng door oorlog

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.

11 uur geleden
Brand bij oliecomplex in Verenigde Arabische Emiraten na aanval

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.

12 uur geleden
VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

13 uur geleden
Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

14 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

1 dag geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

1 dag geleden