Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipsector op beurzen na afblazen grote overname

Aandacht voor chipsector op beurzen na afblazen grote overname

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de chipsector. Beleggers verwerken het nieuws dat de megadeal tussen het Japanse telecomconglomeraat SoftBank en de Amerikaanse chipmaker Nvidia niet doorgaat. Nvidia zou branchegenoot Arm voor zo'n 58 miljard euro kopen van SoftBank. De deal werd afgeblazen omdat de toezichthouders in verschillende landen waarschijnlijk geen goedkeuring zouden geven. SoftBank wil Arm nu via een beursgang van de hand doen. Op het Damrak komt chipbedrijf ASMI na de slotbel met cijfers.

De AEX-index op Beursplein lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen.

Buiten het Damrak kwamen grote Europese bedrijven als de Franse bank BNP Paribas en de Britse olie- en gasproducent BP met resultaten. Ook de Duitse reisorganisatie TUI opende de boeken. Het bedrijf liet daarbij weten dat de vakantieboekingen voor de zomer weer boven het niveau van voor de coronapandemie liggen.

Aziatische regio

In de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend vooruit. In Tokio sloot de Nikkei 0,1 procent hoger. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent in de min door koersverliezen bij de grote Chinese technologiebedrijven.

Verlichtingsbedrijf Signify zal mogelijk bewegen op de resultaten van concurrent AMS Osram. De samenvoeging van AMS en Osram verloopt volgens het fusiebedrijf goed, maar de omzet en winst daalden in het afgelopen kwartaal. Ook waarschuwde het bedrijf dat de verstoringen in de toeleveringsketen de prestaties onder druk zullen blijven zetten.

Onward

Het in Amsterdam genoteerde medisch technologiebedrijf Onward liet weten studieresultaten te hebben gepubliceerd in Nature Medicine. De studie laat volgens het bedrijf zien dat mensen met een ernstige dwarslaesie weer kunnen staan en lopen. Volgens topman Dave Marer werkt het bedrijf hard om de therapieën zo snel mogelijk in de gemeenschap te laten toepassen. De eerste introductie voor herstel van hand- en armfunctie wordt begin 2023 verwacht.

De Europese beurzen wonnen maandag terrein. De AEX-index eindigde 1,1 procent hoger op 755,69 punten. Wall Street ging overwegend omlaag. De euro was 1,1419 dollar waard, tegen 1,1434 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 91,43 dollar en Brentolie werd een fractie duurder op 92,73 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

7 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

8 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

9 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

9 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

10 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

11 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

13 uur geleden