Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aandacht voor chipsector op beurzen na afblazen grote overname

Aandacht voor chipsector op beurzen na afblazen grote overname

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de chipsector. Beleggers verwerken het nieuws dat de megadeal tussen het Japanse telecomconglomeraat SoftBank en de Amerikaanse chipmaker Nvidia niet doorgaat. Nvidia zou branchegenoot Arm voor zo'n 58 miljard euro kopen van SoftBank. De deal werd afgeblazen omdat de toezichthouders in verschillende landen waarschijnlijk geen goedkeuring zouden geven. SoftBank wil Arm nu via een beursgang van de hand doen. Op het Damrak komt chipbedrijf ASMI na de slotbel met cijfers.

De AEX-index op Beursplein lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen.

Buiten het Damrak kwamen grote Europese bedrijven als de Franse bank BNP Paribas en de Britse olie- en gasproducent BP met resultaten. Ook de Duitse reisorganisatie TUI opende de boeken. Het bedrijf liet daarbij weten dat de vakantieboekingen voor de zomer weer boven het niveau van voor de coronapandemie liggen.

Aziatische regio

In de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend vooruit. In Tokio sloot de Nikkei 0,1 procent hoger. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent in de min door koersverliezen bij de grote Chinese technologiebedrijven.

Verlichtingsbedrijf Signify zal mogelijk bewegen op de resultaten van concurrent AMS Osram. De samenvoeging van AMS en Osram verloopt volgens het fusiebedrijf goed, maar de omzet en winst daalden in het afgelopen kwartaal. Ook waarschuwde het bedrijf dat de verstoringen in de toeleveringsketen de prestaties onder druk zullen blijven zetten.

Onward

Het in Amsterdam genoteerde medisch technologiebedrijf Onward liet weten studieresultaten te hebben gepubliceerd in Nature Medicine. De studie laat volgens het bedrijf zien dat mensen met een ernstige dwarslaesie weer kunnen staan en lopen. Volgens topman Dave Marer werkt het bedrijf hard om de therapieën zo snel mogelijk in de gemeenschap te laten toepassen. De eerste introductie voor herstel van hand- en armfunctie wordt begin 2023 verwacht.

De Europese beurzen wonnen maandag terrein. De AEX-index eindigde 1,1 procent hoger op 755,69 punten. Wall Street ging overwegend omlaag. De euro was 1,1419 dollar waard, tegen 1,1434 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 91,43 dollar en Brentolie werd een fractie duurder op 92,73 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

1 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

1 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

2 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

2 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

6 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

6 uur geleden
Concurreren met spaarrentes neemt hap uit winst bunq

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.

7 uur geleden