Aandacht voor chipsector op beurzen na afblazen grote overname
AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht dinsdag onder meer uit naar de chipsector. Beleggers verwerken het nieuws dat de megadeal tussen het Japanse telecomconglomeraat SoftBank en de Amerikaanse chipmaker Nvidia niet doorgaat. Nvidia zou branchegenoot Arm voor zo'n 58 miljard euro kopen van SoftBank. De deal werd afgeblazen omdat de toezichthouders in verschillende landen waarschijnlijk geen goedkeuring zouden geven. SoftBank wil Arm nu via een beursgang van de hand doen. Op het Damrak komt chipbedrijf ASMI na de slotbel met cijfers.
De AEX-index op Beursplein lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen.
Buiten het Damrak kwamen grote Europese bedrijven als de Franse bank BNP Paribas en de Britse olie- en gasproducent BP met resultaten. Ook de Duitse reisorganisatie TUI opende de boeken. Het bedrijf liet daarbij weten dat de vakantieboekingen voor de zomer weer boven het niveau van voor de coronapandemie liggen.
Aziatische regio
In de Aziatische regio gingen de belangrijkste aandelenmarkten dinsdag overwegend vooruit. In Tokio sloot de Nikkei 0,1 procent hoger. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent in de min door koersverliezen bij de grote Chinese technologiebedrijven.
Verlichtingsbedrijf Signify zal mogelijk bewegen op de resultaten van concurrent AMS Osram. De samenvoeging van AMS en Osram verloopt volgens het fusiebedrijf goed, maar de omzet en winst daalden in het afgelopen kwartaal. Ook waarschuwde het bedrijf dat de verstoringen in de toeleveringsketen de prestaties onder druk zullen blijven zetten.
Onward
Het in Amsterdam genoteerde medisch technologiebedrijf Onward liet weten studieresultaten te hebben gepubliceerd in Nature Medicine. De studie laat volgens het bedrijf zien dat mensen met een ernstige dwarslaesie weer kunnen staan en lopen. Volgens topman Dave Marer werkt het bedrijf hard om de therapieƫn zo snel mogelijk in de gemeenschap te laten toepassen. De eerste introductie voor herstel van hand- en armfunctie wordt begin 2023 verwacht.
De Europese beurzen wonnen maandag terrein. De AEX-index eindigde 1,1 procent hoger op 755,69 punten. Wall Street ging overwegend omlaag. De euro was 1,1419 dollar waard, tegen 1,1434 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,1 procent tot 91,43 dollar en Brentolie werd een fractie duurder op 92,73 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
3 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.
8 uur geleden